Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

20 év rajongói
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mutatkozz Be! :)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Okt. 13, 2004 10:03 am    Hozzászólás témája: 20 év rajongói Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Barátom!
Akárhogy is nézzük, 20 év nagy idő. Pláne egy zenekar életében. Ha Te is részese voltál és vagy ennek a történetnek, itt a helyed!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Okt. 13, 2004 10:13 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor kezdem én. 32 éves vagyok, 12 éves voltam, amikor 1984 nyarán hallottam a Sounds Like A Melody-t a rádióban. Egyből beleszerettem Gold hangjába és a szinti zenékbe. És ez még ma is így van, bár az utóbbi 1-2 évben valamelyest már alábbhagyott a rajongásom, ami valahol talán érthető is. Van egy gyönyörű kislányom, aki pont akkor született, amikor a Moongirl volt letölthető az Alpaville honlapjáról. Nincsenek véletlenek!
üdv. Fecó
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
szabkrisz



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 7:18
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Nyékládháza

HozzászólásElküldve: Hétf. Okt. 18, 2004 3:26 pm    Hozzászólás témája: Kriszta Nyékládházáról Hozzászólás az előzmény idézésével

Kriszta vagyok. 1984-ben a Pulzus című TV műsorban láttam meg Marian Goldot, ahogy a Forever Youngot énekli egy antinukleáris fesztiválon. Még életemben nem volt rám semmi ekkora hatással mint az a hang és az a tekintet. A közönség soraiban többen Alphaville feliratú "táblát" tartottak a kezükben. Onnan láttam, hogy kit kell keresnem. sajnos azt a felvételt azóta sem láttam sehol, de örökre megmaradt bennem. Most 32 évesen 2 kis gyerekkel is ugyan így érzek. A lányommal voltam terhes, amikor a Lidóban életemben először végre élőben megláthattam. Debrecenben is ott voltam és most már egy koncertet sem fogok kihagyni. Boldog vagyok, hogy még zenél és énekel. Akár olvassa a szöveget, akár nem, még ha kicsikét meghízva is, de ő az és imádom!
_________________
szabkrisz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szabi



Csatlakozott: 2004.10.05. Kedd 10:27
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 07, 2004 1:46 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Halihó!

Szabi vagyok Szegedről!

Én abban az évben születtem, amikor a 2. AV album megjelent.
Az ALPHAVILLE zenéjét igazándiból kb. 3 éve fedeztem fel.
A debreceni volt az első koncert ahol láthattam Őket!
Azóta még jobban sikerült a zenéjükre hangolódnom és már nagyon várom az Új albumot!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 10, 2004 5:51 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én 24 éves vagyok. Kb. 10 éve hozott haza a bátyám egy Alphaville kazettát, de csak kb. 8 éve vagyok rajongó. A Salvation nagyon tetszett, a Petőfi Csarnokban a koncert az első sorból szenzációs volt! Azóta már az összes albumot imádom, különösen a Prostitute-ot.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Maxi



Csatlakozott: 2005.01.14. Péntek 10:09
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Dunaújváros

HozzászólásElküldve: Pént. Jan. 14, 2005 10:16 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, MAXI vagyok!

1984-óta imádom az Alphaville zenéjét. Eddig hat koncertjükre sikerült eljutnom. A kedvenc albumaim: Afternoons in Utopia és a CrazyShow.

Örülök, hogy ez a forum létrejött és remélem sokan fogjuk használni.


MAXI
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Feb. 26, 2005 8:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!
Én Heni vagyok(35), és 1985 óta szeretem az Alphaville zenéjét. Van egy öcsém, Béla (33), aki szintén azóta rajongó. Így együtt terrorizáltuk a szülőket...
Az összes magyarországi koncerten kint voltunk. Nekem nincs kedvenc lemezem (illetve az összes az:), de minden lemezről, van egy-két szám, amit jobban szeretek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
balrakúda



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:57
Hozzászólások: 2

HozzászólásElküldve: Csüt. Aug. 25, 2005 2:00 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na jó, beszállok. Nem szoktam általában, de az Alphaville esetében azért mégis. Tehát szintén Szabi, csak nem Szegedről. 30 évesen két gyermek összejött, mert az jó dolog. Az Alphaville a kezdetektől nagyon-nagyon, most meg még jobban. A koncertekkel soha nem volt szerencsém, csak a 1997-es PECSA-belin voltam, az atom volt, a többit buktam. Szegedre reményeim szerint megyek, ha meggyógyulnak a gyerekek, akik persze megint időben robbantak le. Szerintem engem akarnak szivatni. Nade az Opium Den, az About a Heart, a Voyager a legnagyobb.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Mari Edina



Csatlakozott: 2005.08.28. Vasárnap 22:08
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: Vas. Aug. 28, 2005 10:33 pm    Hozzászólás témája: bemutatkozás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Én M.E. vagyok, (old) new waver, amibe az Alphaville is belefér, szóval az Ultravox, Duran Duran stb. mellett őket is imádtam a 80as években és azóta. Tegnap ott voltunk a SZIN-en, az 1. sorból néztük végig a koncertjüket és teljesen feltámadtak régi érzéseim. Kedvenc számaim: Summer in Berlin, Seeds(ez nincs meg vkinek véletlenül, mert csak egy régi kazin van nekem meg),Sounds like...,ÉS ami a legfontosabb: a tegnapi koncerten Marian a sok ismert szám után egy újat énekelt, amit vhogy így mutatott be:'and one from the new album... :...my blood (?)'- szóval nem teljesen értettem a szám címét, kissé torz volt minden az 1. sorból. Nem tudtok erről a számról vmit, mert nagyon tetszett és sehol nem találok a nyomára...??
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
alphadreamer



Csatlakozott: 2005.08.25. Csütörtök 9:58
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Gödöllö

HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 29, 2005 12:49 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével


Sziasztok!
Bérces Zsuzsi vagyok és 10 éve, mióta elkezdett érdekelni a zene, azóta rajongok Embarassed az Alphaville-ért. Bátyámnak volt meg a legelső Forever Young album, akkor már CD-n. Kint dolgozott Németországban és onnan sokminden ilyen jó zenét hozott. Többek közt később az Afternoons in Utopia-t és a Breathtaking Blue-t. Ő sajons kinőtte ezt a rajongást én viszont egyre csak beleesek az Alphaville-be. Úgy érzem ez a szerelem örök marad Smile
Sajnos nincs meg minden album, de hál'istennek sokat be tudtam szerezni és így én is büszkélkedhetek egy kisebb gyűjteménnyel. A kedvencem a Prostitute album, de imádom mindegyiket. Egyik nagy kedvenc, amit énekelni is szoktam (még nyilvánosság előtt is), a Still falls the rain című gyönyörűség!
Na puszi mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zsu

_________________
Here is the new from my little hideaway...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Kedd. Aug. 30, 2005 7:31 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves ME!
Az új album még nem jelent meg, nem csoda, ha még nem akadtál a nyomára. Őszre ígérte Marian...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Kedd. Okt. 11, 2005 9:41 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves új tagok, ha már beregisztráltok ide, egy-két hozzászólást is meg lehet ejteni... Smile

Akárkit nézek meg, a hozzászólása 0...

Persze nem kötelező a barátkozás.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Csaba



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 12:12
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Pént. Okt. 14, 2005 11:53 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazad van Carol, hol vannak az emberek (mahamat is beleértve) ??
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csaba



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 12:12
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Pént. Okt. 14, 2005 11:55 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alphadreamer írta:

Sziasztok!
Bérces Zsuzsi vagyok és 10 éve, mióta elkezdett érdekelni a zene, azóta rajongok Embarassed az Alphaville-ért. Bátyámnak volt meg a legelső Forever Young album, akkor már CD-n. Kint dolgozott Németországban és onnan sokminden ilyen jó zenét hozott. Többek közt később az Afternoons in Utopia-t és a Breathtaking Blue-t. Ő sajons kinőtte ezt a rajongást én viszont egyre csak beleesek az Alphaville-be. Úgy érzem ez a szerelem örök marad Smile
Sajnos nincs meg minden album, de hál'istennek sokat be tudtam szerezni és így én is büszkélkedhetek egy kisebb gyűjteménnyel. A kedvencem a Prostitute album, de imádom mindegyiket. Egyik nagy kedvenc, amit énekelni is szoktam (még nyilvánosság előtt is), a Still falls the rain című gyönyörűség!
Na puszi mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zsu


ó kis nótát választottál nyilvánosság előtti énekléshez... és egyben nem könnyűt! Gratulálok..!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
alphaman



Csatlakozott: 2005.10.25. Kedd 13:29
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Györ

HozzászólásElküldve: Pént. Okt. 28, 2005 1:06 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én 33 éves vagyok. Én már elég korán szerettem az AV. Számomra a FY etalon album. Aki nem ismeri a korai AV, az nem ismeri őket. Nekem nagyon tetszik az, amit a kétfajta 3-as felállás összehozott. Nagyon sajnálom, h. Frank kiszállt az elején, mert volt a dallamban valami elegáns. Igaz, hogy preciz és tiszta (mondhatni németes, de ebben az értelemben a német jelző mindenképp jó), de közben valami játékos, és dallamilag volt benne némi kiszámíthatatlanul újszerű (főleg az instrumentális szólókban). Igazából nem is tudom meghatározni, mert a jelzők itt kevesek. Mindenesetre egy egységes, vegytiszta, ahogy egy barátom mondta "egy tömbből kifaragott" album. Ricky már nem ilyen "katonás", de ott meg pont ez a hajlékonyság hozott újat. Ez után nálam kis szünet jött, nem is követtem annyira a munkájukat. Aztán számomra a TBB hozza vissza kicsit az első lemez "németes tisztaságát", a Prostitute pedig az ötletek és hangzásvilág korábban nem tapasztalt változatossága. A reneszánszát nálam az 1999-es győri koncerttől éli. A CS számomra azért kakukktojás, mert az már nem igazán AV. Az AV számomra több, mint M.Gold szólóprodukciója. A lényeg, hogy én ezeket a korábbi lemezeket szívesebben hallgatom, mint a CS-t. De persze ebben van némi nosztalgikus érzés is a '80-as évek irányában.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mutatkozz Be! :) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
1 / 8 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség