Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Első Emelet
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> A 80-as évek sikercsapatai
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Csüt. Feb. 14, 2008 7:23 pm    Hozzászólás témája: Első Emelet Hozzászólás az előzmény idézésével

Remekül sikerült a 25 éves jubileumi koncert!Tele volt ritkaságokkal is! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Feb. 16, 2008 10:51 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom, miért, de nem nekem sosem jöttek be igazán. Azt is csak jóval később tudtam meg, hogy a Geszti is írt nekik szöveget. Az ő későbbi csapatainak a Rapülöknek meg a Jazz meg az-nak viszont nagyon szeretem a dalait...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 18, 2008 6:57 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az Emelet ezeknél klasszisokkal jobb!Majd adok egy mp3 as cd-t,amin 105 daluk van azaz mind a 9 albumuk!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 18, 2008 7:45 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Feri írta:
Az Emelet ezeknél klasszisokkal jobb!Majd adok egy mp3 as cd-t,amin 105 daluk van azaz mind a 9 albumuk!


nekem az első 6 sorlemez van meg + a válogatás. kellene a Turné 88 és a Kis generáció. Megírod nekem?
az emelet.hu-ról letölthető az Álmatlanul és A kenguru jobbhorga 1985-ös kislemez. Tök jó dalok! Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 18, 2008 11:19 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Feri írta:
Az Emelet ezeknél klasszisokkal jobb!Majd adok egy mp3 as cd-t,amin 105 daluk van azaz mind a 9 albumuk!


Köszi!
De, sajnos már arra sincs időm, hogy a meglévő kedvenceket hallgassam...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 18, 2008 11:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Feri írta:
Az Emelet ezeknél klasszisokkal jobb!Majd adok egy mp3 as cd-t,amin 105 daluk van azaz mind a 9 albumuk!


Szörnyű 1 lapon emlegetni az Alphaville-lel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Kedd. Feb. 19, 2008 4:04 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
Feri írta:
Az Emelet ezeknél klasszisokkal jobb!Majd adok egy mp3 as cd-t,amin 105 daluk van azaz mind a 9 albumuk!


Szörnyű 1 lapon emlegetni az Alphaville-lel.


miért? zeneileg semmi gond velük, a szövegek meg olyanok amilyenek. tinédzser korunk emlékei... én szivesen hallgatok bele a lemezeikbe.
a kis Berkes + nagy AV fan Wink
(hallgasd meg a Sorsvonatot a 3. albumról. enyhén szólva a Big In Japan és a Summer in Berlin hangzásvilága...)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gyussz



Csatlakozott: 2007.03.31. Szombat 20:02
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Kecskemét

HozzászólásElküldve: Kedd. Feb. 19, 2008 6:43 pm    Hozzászólás témája: Zne-Bona Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Skacok !

Szerintem a MAGYAR ZENE is színvonalas. Hogy kinek, melyik az lehet 1 másik kérdés.
Minden esetre ha másra nem, arra mégis csak jó hogy legalább beszélünk róla...
Én nem feltétlen az AV vagy más "vidéki" kedvencet keresek a hazai versenyzők zenéjében.
Azért elég sok olyan "zenekarunk, előadóművészünk" van amely szerintem bármikor megtölt 1 BS-t fullra! De a Kis Stadionos produkció sem ritka. Ez lehet hogy nem minden, de mégis csak jelent valamit. Debrecenben az AV-n szerintem max. 1000-en voltnk /sajnos/, ami hát elég szerény.

További szép napot Mindenkinek !
_________________
gyussz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Kedd. Feb. 19, 2008 10:58 pm    Hozzászólás témája: Re: Zne-Bona Hozzászólás az előzmény idézésével

gyussz írta:

Azért elég sok olyan "zenekarunk, előadóművészünk" van amely szerintem bármikor megtölt 1 BS-t fullra! De a Kis Stadionos produkció sem ritka. Ez lehet hogy nem minden, de mégis csak jelent valamit. Debrecenben az AV-n szerintem max. 1000-en voltnk /sajnos/, ami hát elég szerény.


Nem hiszem, hogy attól függene, hogy jó-e a zene, hogy hányan mennek el egy koncertre.
Az irigymirigy évente megtölti a BS-t. Ez inkább az emberek IQ-ját mutatja.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Kedd. Feb. 19, 2008 11:06 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
tompus írta:
Feri írta:
Az Emelet ezeknél klasszisokkal jobb!Majd adok egy mp3 as cd-t,amin 105 daluk van azaz mind a 9 albumuk!


Szörnyű 1 lapon emlegetni az Alphaville-lel.


miért? zeneileg semmi gond velük, a szövegek meg olyanok amilyenek. tinédzser korunk emlékei... én szivesen hallgatok bele a lemezeikbe.
a kis Berkes + nagy AV fan Wink
(hallgasd meg a Sorsvonatot a 3. albumról. enyhén szólva a Big In Japan és a Summer in Berlin hangzásvilága...)


Zeneileg semmi gond velük? Zeneileg sajnos 0.
Az más kérdés, hogy tinédzserkorunk emlékei. De abból az időszakból szívesebben emlékszem a Boney M-re vagy ha már magyarokról van szó, akkor a Neotonra.
Az sem dicsőség, hogy a magyar számok minimum 90%-a koppintás valamelyik külföldi előadótól.
Sajnos elég kevés magyar együttes van, amelyik igazán egyedi, minőségi zenét játszik és még hallgatható is számomra. Az Első Emelet sajnos egyik kategóriába sem fér bele. Legalábbis nekem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gyussz



Csatlakozott: 2007.03.31. Szombat 20:02
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Kecskemét

HozzászólásElküldve: Szer. Feb. 20, 2008 9:28 am    Hozzászólás témája: Zene-Bona Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép napot kedves AV-sok !

Objektívebb mércét nem tudok a ZENE milyenségi mérésére, mint hogy mennyi lemezt vagy koncert jegyet tud eladni. Esetleg 1 kívánság műsorban melyiket kérik többen, a koncert hangulata is lehetne mérvadó, de ez is elég szubjektív, és stílus függő. Persze ismerjük a "rétegzene" csoportját is.
Az IQ az alapján való mérése, hogy ki melyik zenét szereti gyorsan félre vinné a dolgot. Akár a mellbőség vagy más nemes testrész méretéből való ilyen következtetés is csalódást fog okozni.
Kedves Tompus barátunk által említett példák saját magának mondanak ellent, hiszen az általam is kedvelt Boney M.-el szemben nyert plágium pert Presser Gábor, a dal címét sajnos nem tudom. A Neoton-ról pedig annyit monadanék, hogy kitől ha nem az ALPHAVILLE-től tudnánk, hogy ha máshol nem akkor majd a - Big In Japan -ban.......

Üdv Mindenkinek !

Szivesen olvasnám a többi kedves FAN véleményét is eme témáról.
_________________
gyussz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Feb. 20, 2008 11:37 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

objektive, már nem tudom követni eme filozófikus magasságokat.
gyerekek, az Emelet jó!
akinek meg nem tetszik, legfeljebb hallgat mást.
nekem a The Perfect Name is nagyon bejön... akinek megvannak az albumai, kölcsönadhatná....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Szer. Feb. 20, 2008 12:13 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Vafe, a The Perfect Name esetében a Feri tud segíteni. Otthon van a témába.

Első Emelet: Tipikus pop zene semmi extrával. Tompussal értek egyet illetve szerintem a Neoton is hasonló kategória.
Nézőszám-Zene: Sok néző: 1. Legendás- nagyon híres együttesek.
2. Nagyon könnyen emészhető, felszínes zenekarok. 3. "Jubileumi koncertek".
Nálam az első az OK. Vagy nagyon ismertnek és jónak vagy nagyon ismertnek és -elnézést- rossznak. Persze ezek a dolgok nagyon SZUBJEKTÍVEK.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Feb. 20, 2008 5:49 pm    Hozzászólás témája: Re: Zene-Bona Hozzászólás az előzmény idézésével

gyussz írta:
Szép napot kedves AV-sok !

Objektívebb mércét nem tudok a ZENE milyenségi mérésére, mint hogy mennyi lemezt vagy koncert jegyet tud eladni. Esetleg 1 kívánság műsorban melyiket kérik többen, a koncert hangulata is lehetne mérvadó, de ez is elég szubjektív, és stílus függő.


Hát ha érdekel a véleményem:
Az hogy az emberek tömegei melyik koncertre mennek be és mit kérnek a kívánságműsorban, sajnos egyáltalán nem méri a minőséget. Az embereket úgy lehet manipulálni, hogy észre sem veszik. Ez egy szakma, és az egész szórakoztatóipart szakemberek mozgatják. És mivel ez egy iparág, a profit a lényeg, hogy milyen eszközökkel érik el mellékes. Tipikus példa szerintem pl. itt a Neoton vagy pl. a Modern Talking de még sorolhatnám. (Bocs Tompus, és mindeki akinek belegázoltam a lelkébe.)
Rengeteg olyan zenekar van amiket szakemberek alkottak, találták ki a stílusukat, öltözködésüket stb. Aztán ezek folynak minden létező médiából, a kedvenc műsorvezetők, újságírók agyondícsérik őket. Akik nincsenek benne az üzlettervben azokat lehet cikizni, vagy észre sem venni hogy léteznek.
Két kedvenc AV példám:
Én ott voltam Halléban és szerintem nagyon jó koncert volt. Utána egy német újságíró szépen leírta, hogy úgy volt szar ahogy volt. Ezt gondolom rengetegen elolvasták, és amikor legközelebb eldöntötték, hogy menjenek-e AV koncertre a tudatalattijukban biztos ott dolgozott. A .nu-n persze mindenki ki volt akadva, de ezt hány emberhez jutott el? Azt is meg lehet nézni miket írtak it Szeged után.

Az első lemeznek még volt támogatása ezért mondjuk a Jet Set-et rengetegen ismerik. És az Elegy-ről hányan hallottak? Kérték már kívánságműsorban? Akkor most melyik a jobb?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szer. Feb. 20, 2008 7:02 pm    Hozzászólás témája: Re: Zene-Bona Hozzászólás az előzmény idézésével

Voyager írta:

(Bocs Tompus, és mindeki akinek belegázoltam a lelkébe.)


Nem gázoltál a lelkembe, mert teljesen egyetértek veled. Nem vagyok sem Neoton, sem Boney M sem Modern talking rajongó. Csak annyit mondtam, hogy szívesebben hallgatnám például ezeket, mint az Első Emeletet.
A rádiókban csak azt lehet kérni, amit engednek. Esélytelen lenne az Alphaville-től a Flame-t kérni, pedig minden rádiónak megvan. Csak BIJ vagy FY, esetleg még az első 2 lemezről megjelent kislemezeket, de nem a B-oldalakat.
Ezek szerint az irigymirigy sokkal jobb zenét játszik, mint az AV, mert sokkal többen járnak a koncertjeikre és a kívánságműsorban is többször kérik.
Nekem csak PSB-s példám van. Amikor '93-ban megmutattam néhány embernek a Go west-et csak a szájukat húzták. Aztán amikor a csapból is az folyt, akkor már rögtön tetszett nekik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> A 80-as évek sikercsapatai Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség