Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Duran Duran
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> A 80-as évek sikercsapatai
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Julius
Site Admin


Csatlakozott: 2004.10.04. Hétfő 15:46
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged & Budapest

HozzászólásElküldve: Vas. Okt. 10, 2004 1:04 pm    Hozzászólás témája: Duran Duran Hozzászólás az előzmény idézésével

Holnap, azaz 2004.10.11-én jelenik meg a DURAN DURAN zenekar ASTRONAUT című CD/DVD kiadványa! Bővebb információ : http://www.duranduran.com/
Az eredeti felállás hosszú idő után valósult meg, így a rajongók már igencsak ki vannak éhezve új dalokra...



A hozzászólás legutóbb Julius által Csüt. Szept. 15, 2005 10:18 am-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése AIM
Julius
Site Admin


Csatlakozott: 2004.10.04. Hétfő 15:46
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged & Budapest

HozzászólásElküldve: Kedd. Máj. 10, 2005 8:12 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Duran Duran
2005.06.08.
Papp László Budapest Sportaréna »



25 év után az öt alapító tag úgy döntött, hogy hosszas kihagyás után újból turnéra indul.
Az együttes 1978-ban alakult Birmingham-ben, nevüket Roger Vadim híres sci-fi filmjéből a Barbarellá-ból kölcsönözték. Eredeti tagok: Nick Rhodes szintetizátorok; John Taylor gitár; Stephen Duffy ének; Simon Colley basszusgitár, klarinét - ebben a felállásban csak pár hónapig zenéltek együtt. Az igazi új hullámos világsiker azután kezdődött, hogy Simon Le Bon énekes, Taylor dobos és Andy Taylor gitáros leigazolt a zenekerba. A fiatal csapat Hazel O'Connor előzenekaraként vált ismertté és hamar meghódították a világot Japántól az Egyesült Államokig. Ők az első olyan együttes, amely sikerét nagyrészt videóklipjeinek köszönheti.
A zenészek fotogén szempontok szerinti megkreálása, a videók és a színpadkép összhatás-centrikus megtervezése, a dalok beillesztése a népszerű irányzatokba (új romantika, futurista pop, film betétdalok) mind hozzájárultak, hogy a Duran Duran a nyolcvanas évek egyik legsikeresebb és leghatásosabb együttese, a tinik bálványa legyen. Ha a külsőséget leszámítjuk, a zenekar a Sex Pistols és a Chic keverékének tűnhet, egy olyan zenei irányzat képviselőjének, amely a Spandau Ballet és az Ultravox mellé sorolja őket. Már első sikereik is az MTV-hez kötődnek és klippjeik láttán ösztönösen felvetődik a kérdés, hogy vajon filmtörténeti szempontból mekkora jelentőségűek ezek az alkotások. Első kirobbanó sikerük az 1981-es Planet Earth című kislemez és természetesen a hozzá tartozó igen érdekes klipp.
Sikerüket hamarosan követte a Girls On Film című szám melynek bizarr megfilmesített változata az együttest a világsztárok közé emelte. A két sikerszám megalapozta első nagylemezük sikerét amit azonban messze túlszárnyalt a Rio 82-es megjelenése. Ez az album már megjelenése pillanatában a toplisták második helyén landolt és a belőle kimásolt két kislemez: Hungry Like The Wolf valamint a Save A Prayer, hónapokon át a toplisták felsőházában tanyázott. Bár Európában már igazi szupersztárok voltak Amerikát csak a Carnival című LP-jükkel sikerült meghódítani. Mindkét féltekén hatalmas sikert aratott negyedik albumuk a Seven And The Ragged Tiger és a róla kimásolt két kislemez: The Reflex és a Union Of The Snake. 1984-ben a világkörüli turnéjuk élő felvételeit tartalmazó Arena című album aratott nagy sikert.
Ám mindezen sikerek ellenére a zenekar 1985-ben hullámvölgybe került, és Andy valamint John Taylor kiválásával (akik a Power Station nevű együttest hozták létre) felmerült annak a lehetősége is, hogy abbahagyják. Ez aztán nem következett be hanem a három zenész Arcadia néven tovább zenélt, és kiadták a So Red The Rose című albumot. 1986-ban John Taylor váltotta Roger-t, és trió ismét Duran Duran néven lépett fel kiadva a Notorius című LP-t, aminek fogadtatása azonban nem volt olyan egyértelmű, mint a korábbi lemezeké. A siker azonban nem pártolt el tőlük végleg, sőt amikor 1989-ben Warren Cuccurullo gitáros csatlakozott hozzájuk a zenekar ismét a toplisták élmezőnyébe került.
2002-ben újra összeállt a nagy csapat a régi felállásban: Simon Le Bon, Andy Taylor, John Taylor, Roger Taylor, és Nick Rhodes. 2004 októberében jelent meg legújabb lemezük, az Astronaut.

Már kaphatóak a jegyek!

Jegyár:
------
102-107, 115-120, 202-204, 220-226 szektorok 10,900 Ft.-
Állóhely 9,900 Ft.-
101, 108-114, 121, 205-219 szektorok 7,900 Ft.-
319-326 szektorok 6,900 Ft.-
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése AIM
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Csüt. Jún. 09, 2005 9:02 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnéztem. Egy Alphaville koncert ezerszer, vagy milliószor, nem is tudom, jobb!!!
Volt 2 szám, ami miatt elmentem, azok nagyon jók voltak...
Na mindegy, kicsit nem volt arányban az ár, és a szolgáltatás...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Julius
Site Admin


Csatlakozott: 2004.10.04. Hétfő 15:46
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged & Budapest

HozzászólásElküldve: Pént. Jún. 10, 2005 9:34 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hmm. Én sajnos nem tudtam eljutni. Crying or Very sad

Tudnál egy picit bővebben mesélni a koncertről?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése AIM
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Hétf. Jún. 13, 2005 11:56 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Volt 5 új szám, amik egyáltalán nem jöttek be.
A Sofőr nagyon elvont szám, nem véletlenül Gold egyik kedvence...
Ami tetszett: Come undown, Ordinary world és a Wild boys.
Mire vagy még kiváncsi?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
valaci



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 21:36
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Békéscsaba

HozzászólásElküldve: Szer. Jún. 22, 2005 9:23 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a 80-as években nagyon szerettem a zenéjüket.
a 90-es évekre mint ha egy kicsit "leültek" volna, de az új ASTRONAUT lemezzel ismét azt az érzést nyújtják mint ami régen volt.
Hasonlóan mint ahogyan az A-HA is "feltámadt"...
_________________
valaci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Mari Edina



Csatlakozott: 2005.08.28. Vasárnap 22:08
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: Vas. Aug. 28, 2005 10:42 pm    Hozzászólás témája: Duran Duran Hozzászólás az előzmény idézésével

Majd megevett a fene, hogy nem tudtam felmenni a koncertjükre!!!Nagyon szeretem őket is, érdekes módon nem a legismertebb számaik jönnek be.Az új albumukon sem a címadó szám a legjobb szerintem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Kedd. Dec. 11, 2007 8:26 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megjelent az új Duran Duran cd!A cime:A vörös szönyeg mészárlása!Valakinek megvan már?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Kedd. Dec. 11, 2007 10:33 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Feri írta:
Megjelent az új Duran Duran cd!A cime:A vörös szönyeg mészárlása!Valakinek megvan már?


Nincs, de a netről bármikor letölthető. Csak kritikát olvastam róla, hogy elég vacak. De a kritika ugye elég szubjektív.
Hamarosan itt lesz a gépemen.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 13, 2007 11:13 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
Feri írta:
Megjelent az új Duran Duran cd!A cime:A vörös szönyeg mészárlása!Valakinek megvan már?


Nincs, de a netről bármikor letölthető. Csak kritikát olvastam róla, hogy elég vacak. De a kritika ugye elég szubjektív.
Hamarosan itt lesz a gépemen.


Letöltöttem, meghallgattam. Nem hiszem, hogy valaha is szeretném újból meghallgatni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Dec. 19, 2007 9:26 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért még egy példányra vevő vagyok!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szer. Dec. 19, 2007 9:28 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Feri írta:
Azért még egy példányra vevő vagyok!


Szívesen kiírom neked CD-re.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 20, 2007 9:44 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Előre is köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Toecutter



Csatlakozott: 2006.12.02. Szombat 10:16
Hozzászólások: 135

HozzászólásElküldve: Szomb. Okt. 31, 2009 2:26 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Letöltöttem az összes Durant.
Egy lány miatt,de belehallgattam és nagyon megtetszett.Úgyhogy most őket hallgatom éjjel nappal-az Aha mellett.
Pedig annak idején mennyire utáltam én őket...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Pént. Márc. 05, 2010 2:26 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Toecutter írta:
Letöltöttem az összes Durant.


engem lehet, hogy érdekelne az összes. 1 lemezre ráfér mp3-ban?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> A 80-as évek sikercsapatai Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség