Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Catching Rays On Giant
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 34, 35, 36  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 1:37 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisa írta:
Nem is olyan rossz album a Salvation...


Nem gondoltam volna hogy én valaha ilyet írok, de azt kell mondanom igazad van. Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 1:39 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
Ez a hozzászólás nagyon tetszett az egyik külföldi fórumon:
"Too much Universal, not enough Alphaville"


Nekem is nagyon tetszik. Skandináv fórum?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Toecutter



Csatlakozott: 2006.12.02. Szombat 10:16
Hozzászólások: 135

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 2:35 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Annak idején a Salvation hallgatásánál már rögtön leragadtam a nyitószámnál és végtelenítve hallgattam,annyira tetszett.
Ennél a lemeznél valami mozog minden számban nálam,még a kissé általam leszólt nyitódalnál is,de olyan ami elsőre annyira megragadt volna,még nincs...
Hiányolok belőle egy kissé elmélyültebb szintetizátoros kompozíciót.
Ettől eltekintve azért a nagyon jó hangzás,a pörgős számok sok kellemes percet fognak okozni,már látom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 3:07 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minnél többször meghallgatom,annál jobb ez az album!A Heaven az egyik gyöngyszem!Jól helyettesíti az Universe-t.A Songs For nagyon dallamos!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Julius
Site Admin


Csatlakozott: 2004.10.04. Hétfő 15:46
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged & Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 5:53 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gondolkodjatok egy kicsit a lemeztársaság szemével is.
Profitot akarnak és visszahozni a zenekart a köztudatba.

Ha csak 3-4 dal fut be az albumról, már nyertek... és egyenes út lesz a következő lemezhez.
Minél többet termel egy zenekar, annál nagyobb beleszólása van a dolgokba a kiadónál.

Vagy rosszul gondolom?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése AIM
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 6:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Julius írta:
Gondolkodjatok egy kicsit a lemeztársaság szemével is.
Profitot akarnak és visszahozni a zenekart a köztudatba.

Ha csak 3-4 dal fut be az albumról, már nyertek... és egyenes út lesz a következő lemezhez.
Minél többet termel egy zenekar, annál nagyobb beleszólása van a dolgokba a kiadónál.

Vagy rosszul gondolom?


Az utolsó mondatról nem vagyok meggyőződve, de egyébként szerintem is így gondolkozik egy lemeztársaság.
Csakhogy én nem üzletember vagyok hanem megszállott.
Nekem nem termék az Av.

Még az Av-t is megértem hogy pénzt akar keresni. Ahhoz meg tömegtermék kell, ezt is megértem.
Ha pl. lenne az oldalukon letöltési lehetőség a nem piacképes daloknak, nem szólnék egy szót sem. De ilyesmi nincs. Nem ingyen, boldogan fizetnék értük.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 9:03 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Toecutter írta:
Annak idején a Salvation hallgatásánál már rögtön leragadtam a nyitószámnál és végtelenítve hallgattam,annyira tetszett.
Ennél a lemeznél valami mozog minden számban nálam,még a kissé általam leszólt nyitódalnál is,de olyan ami elsőre annyira megragadt volna,még nincs...
Hiányolok belőle egy kissé elmélyültebb szintetizátoros kompozíciót.
Ettől eltekintve azért a nagyon jó hangzás,a pörgős számok sok kellemes percet fognak okozni,már látom.
A két lemez nyitó dalát nem lehet egy lapon emliteni.Ez inkább 7 nap mint 7 év terméke
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 9:13 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csaba írta:
Sziasztok, már jó rég óta nem írtam ide, de azért olvasgattam a szövegeket.
Meg aztán elfelejtettem a jelszavamat, de vafe kisegített.
Az albumról: engem személy szerint nagyon idegesít az a weboldal, és nem is tudom igazán hallgatni a dalokat. Már ettôl rossz lesz a hozzáállásom, de nem hagyom hogy ez negatívan befolyásoljon, és ezért addig nem is ítélkezem, amíg nem hallom egyben az egész lemezt, egy jó minôség lejátszón. Mondjuk a kocsiban. Smile A másik, ami feltnik, hogy elsôre mi átsiklunk a Carry Your Flag-en, meg a Miracle Healing-en, meg a többi rég ismert számon, pedig a legtöbbeknek ezek új dalok, vagy régiek új köntösben, és elég jól átkötik a "régi" AV-t meg a mostanit szerintem. Nekünk tölteléknek tnnek, pedig nem azok.
A hangzásra sem lehet panasz, még ezekbôl a foszlányokból ítélve sem, nem olyan ügyetlen a hangszerelés, és bár Lloyd nekem is hiányzik, de sajnos úgysem jön már vissza. A dalválasztáson egyértelmen produceri nyomást lehet érezni, nekem hiányoznak a nagyív AV-himnuszok, például a HOD, de tuti viszonthalljuk még ôket.
Egyszeren ez egy más lemez, mint ahogy mindegyik más volt a maga módján, de ez nem is baj. Hogy is mondta Gold anno? "Új partok felé hajózunk..."
Himnuszok nagyon hiányoznak. Napok óta hallgatom a For a million-t
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 9:21 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Julius írta:
Gondolkodjatok egy kicsit a lemeztársaság szemével is.
Profitot akarnak és visszahozni a zenekart a köztudatba.

Ha csak 3-4 dal fut be az albumról, már nyertek... és egyenes út lesz a következő lemezhez.
Minél többet termel egy zenekar, annál nagyobb beleszólása van a dolgokba a kiadónál.

Vagy rosszul gondolom?


Nem egészen. OK, profitot akar a kiadó és visszahozni a zenekart a köztudatba.
Akkor miért nem jelent meg a remix CD? Akár pár héttel a sima CD után, annak függvényében, hogy jók az eladások.
Miért kell csak gagyi dalokkal telepakolni a lemezt? A sikerhez elég lett volna csak 2-3 slágeresebb dal, az albumot ettől függetlenül megvették volna. Pár hete kezembe került Lady GaGa albuma. Csak a kislemezre másolt számok slágeresek, a többi igencsak más kategória. (Mondjuk egyik száma sem teszik.)
Miért nem lehetett kiadni egy dupla lemezt a felesleges dvd-s kiadás helyett, ahol a kevésbé piacképes számok kaptak volna helyet?
Sajnálom, hogy az AV lefeküdt a kiadónak. Nem tudom, hogy Goldnak valóban tetszik-e az anyag vagy csak muszáj dicsérnie és közben a fogát szívja.
Nem hallgathatatlan a lemez, tele van kellemes, slágeres, popos dalokkal. Csak semmivel sem nyújt többet, mint egy Bad Boys Blue lemez. Ha ilyen zenét akarok hallgatni, akkor BBB-t szeretnék és nem AV-t. Az AV-tól többet várnék. Nincs egyetlen olyan szám sem a lemezen, amitől hasraesnék és azt mondanám, hogy igen, ez az AV, b+ és ezt mindenkinek hallania kellene és én sem bírok betelni vele.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 9:23 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Voyager írta:

Nekem is nagyon tetszik. Skandináv fórum?


A .org. Nem tudom, hogy ők-e a skandinávok.
Valaki DJ Ötzi-hez hasonlította a lemezt. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 9:30 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Voyager írta:

Csakhogy én nem üzletember vagyok hanem megszállott.


Nem vagy megszállott. Ha az lennél, akkor tetszene ez is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 9:32 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindenkinek feltűnt, hogy füttyögős kedvencünk más, mint az eredeti?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 9:41 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
Voyager írta:

Nekem is nagyon tetszik. Skandináv fórum?


A .org. Nem tudom, hogy ők-e a skandinávok.
Valaki DJ Ötzi-hez hasonlította a lemezt. Smile


Azok. De vannak ott mindenhonnan. Mindjárt megnézem őket is. A németek többnyire lelkesek, akiknek nem tetszik inkább hallgat.

De talán belátható időn belül lesz új album:
MG: "Ich schreibe ununterbrochen und habe auch schon wieder genug Songs beisammen für ein nächstes Album – das erscheint dann vielleicht nächstes Jahr."
Megszakítás nélkül írok, és már ujra összegyűlt elegendő dal egy következő albumhoz - talán jövőre megjelenik.

http://www.morgenpost.de/kultur/article1455970/Alphaville-Saenger-Gold-lebt-im-Synthie-Pop-Traum.html

Remélem a "jövőre" most nem 7 évet jelent. Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 9:43 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
Voyager írta:

Csakhogy én nem üzletember vagyok hanem megszállott.


Nem vagy megszállott. Ha az lennél, akkor tetszene ez is.


Akkor minek számítok?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 20, 2010 9:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Voyager írta:

Megszakítás nélkül írok, és már ujra összegyűlt elegendő dal egy következő albumhoz - talán jövőre megjelenik.

http://www.morgenpost.de/kultur/article1455970/Alphaville-Saenger-Gold-lebt-im-Synthie-Pop-Traum.html

Remélem a "jövőre" most nem 7 évet jelent. Confused


Szerintem már most van több albumra elegendő dal. Bízom a múltkori interjúban elhangzottra, hogy lesz folytatása a DS projektnek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 34, 35, 36  Következő
21 / 36 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség