Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Catching Rays On Giant
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 34, 35, 36  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 23, 2010 10:59 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

megérkezett az album a metro-nómba. jó drága! Shocked
http://www.metro-nom.hu/new/index1.php?type=CD&id=6147&letter=A
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 23, 2010 2:17 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
megérkezett az album a metro-nómba. jó drága! Shocked
http://www.metro-nom.hu/new/index1.php?type=CD&id=6147&letter=A


Nem olcsó... Főleg, hogy már meghallgattam tegnap éjjel (köszi vafe Wink )
Ez a lemez nekem is nagy csalódás. Pedig eddig minden albumuk tetszett (sőőőőőőt) műfajtól függetlenül, bármelyiket, bármikor tudnám egész nap hallgatni. Na, ezt nem.
Az egyik számban fel sem ismertem Gold hangját. A két régi szám jó, meg IDFT, és talán a fütyülős, de a többi elég jellegtelenre sikerült. Persze a szövegeket nem értem, de zeneileg naponta hallok ilyesmiket a rádióban, és ez eddig nem volt rájuk jellemző...

Meg lesz véve, hogy ne hiányozzon a gyűjteményből, de porosabb lesz mint a többi...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
jacky27



Csatlakozott: 2008.10.02. Csütörtök 9:01
Hozzászólások: 471

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 23, 2010 7:35 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

carol master írta:
Ez a lemez nekem is nagy csalódás. Pedig eddig minden albumuk tetszett (sőőőőőőt) műfajtól függetlenül, bármelyiket, bármikor tudnám egész nap hallgatni. Na, ezt nem.


Ez érdekes. Szerintem hallgasd meg még párszor. Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 23, 2010 8:07 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jacky27 írta:

Ez érdekes. Szerintem hallgasd meg még párszor. Wink


Én minél többször hallgatom, annál kevésbé tetszik. A többi lemeznél ez pont fordítva volt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 24, 2010 8:25 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:

Én minél többször hallgatom, annál kevésbé tetszik. A többi lemeznél ez pont fordítva volt.


minél többször hallgatom, annál jobban tetszik. így voltam minden albummal, ezzel is. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
jacky27



Csatlakozott: 2008.10.02. Csütörtök 9:01
Hozzászólások: 471

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 24, 2010 10:07 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A skandináv fórumon láttam, hogy szavazás van, kinek melyik dal a kedvence az új albumról. Igencsak vezet a Call Me.
Itt nem lehetne szavazás?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 24, 2010 8:13 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jacky27 írta:
A skandináv fórumon láttam, hogy szavazás van, kinek melyik dal a kedvence az új albumról. Igencsak vezet a Call Me.
Itt nem lehetne szavazás?


Akkor ráhibáztak, hogy az legyen az új kislemez.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 24, 2010 10:39 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyre jobban tetszik ez a lemez!Pedig először kicsit féltem a sok rossz beírás miatt,de alaptalan volt.A Call Me tényleg nagyon remek dal,lehet kislemez is belőle!A Songs For nagy durranás kezdésnek,nagyon ütős!A Heaven az új Forever Young.A Call Me Down különleges dal Listerrel!A Phantoms is kiemelkedő a lemezről.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 26, 2010 1:00 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jacky27 írta:
carol master írta:
Ez a lemez nekem is nagy csalódás. Pedig eddig minden albumuk tetszett (sőőőőőőt) műfajtól függetlenül, bármelyiket, bármikor tudnám egész nap hallgatni. Na, ezt nem.


Ez érdekes. Szerintem hallgasd meg még párszor. Wink


Hallgatom, hallgatom....

és közben rájöttem, hogy megöregedtem Smile talán ezért nehéz befogadni az új stílust.
A 80-as évek végén FY után nagyon más volt az Afternoons... is de akkor még majdnem tini voltam.Smile A Prostiról sem tetszett először minden, de aztán amit nem szerettem az is kedvenc lett (pl Some People először nagyon idegesített). A másik, hogy nincs annyi időm hallgatni a lemezt, mint régen (napközben a Kisvakond mindent felülírSmile.

Szóval, azért van, ami már jobban tetszik, mint első hallásra

Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Soulman



Csatlakozott: 2006.08.01. Kedd 16:26
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 26, 2010 4:05 pm    Hozzászólás témája: új album Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Először is meg szeretném köszönni a lemez MP3 formátumban történő letölthetőségét. Most először gondolkodtam el azon, hogy meg se veszem a lemezt, csak pirátkodom az interneten Smile. A kiadó weboldalán egy ideig hozzáférhető volt minden számból egy kis szösszenet. Azok alapján ítélkeztem, korán és rosszul. Aztán letöltés után meggondoltam magam. Azóta folyamatosan hallgatom gyalogosan az utcán, villamoson, buszon, autóban vezetés közben és otthon a hi-fi-n is.
Igen, sokan mondták már előttem, más mint a többi. A zenéről azt hallottam ép ma az MR3 rádióban, valaki így fogalmazott, hogy az érzelmek gyorsírása. Bizonyára a zene papírra vetésére gondolt az illető. De én is valahogy így vélekedek, azaz a zenének hangulata kell, hogy legyen, fel kell idézzen az emberben asszociációkat, gondolatokat. Mindehhez még szöveges segítség is társul - dalokról van ugyanis szó - akkor az még inkább erősítheti vagy gyengítheti a "hangulat keltést". Én azt gondolom, hogy ilyen szempontból ez a lemez tökéletes. A "silly" szövegekhez hasonló a zene is. A komolyabbakhoz komolyabb. Nincsen ezzel semmi baj. Sőt én néhol a butácskább daloknál felfedezni vélek zenei fricskákat/iróniát, főleg az ének szólam területén.
Valaki írta, hogy a Metro-Nom drágán adja a Delux verziót. Akkor az a valaki tud valamit, amit én nem. Én megrpóbáltam az Amazon.de-n keresztül rendelni egyet és közel 27 Euro-t hozott ki a végére postaköltséggel együtt. Ez mostani, több mint 280 Ft-os Euro-val számolva meghaladja a 7500 Ft-ot is. Úgyhogy én maradok a Metro-Nom-nál: majd ajánlom a rokonaimnak/ismerőseimnek ha nincs karácsonyi ajándék ötletük.
Hú, most látom, ez jó hosszú lett. Akkor mára ennyit, legközelebb majd végigmegyek az egyes dalokon, melyikről mi jut eszembe.

Kellemes hétvégét mindenkinek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 28, 2010 11:27 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma este, már két órája végtelenítve hallgatom a Song For No One-t Smile))))))))))
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Hétf. Nov. 29, 2010 7:41 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

carol master írta:
Ma este, már két órája végtelenítve hallgatom a Song For No One-t Smile))))))))))


Sírnak a gyerekek? Very Happy
Mert amúgy számomra kínzással érne ez fel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Hétf. Nov. 29, 2010 11:50 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Német listán 9. a CROG

AV a TV-ben:
03.12.2010, RBB zibb [18.30]
04.12.2010, RTL2 The Dome 56 [17:00]
18.12.2010, RTL2 The Dome 56 [17:00]

Cikk is van sok, de nagyjából az összes ugyanazt írja, semmi újdonság. Egy igazán negatív kritika volt. Rádiókba is járkál MG, szóval megy a promó teljes gőzzel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 30, 2010 7:20 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

carol master írta:
Ma este, már két órája végtelenítve hallgatom a Song For No One-t Smile))))))))))


Smile
csak most olvastam a dreamroom-on, hogy az utolsó szakasz a dalban polari nyelven hangzik el (a szöveg is úgy van írva) feltűnt a furcsasága, de nem tudtam mi ez. most már tudom. hát meglepett... szóval nem egy egyszerű dal ez, vannak ebben is üzenetek rendesen Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 30, 2010 7:22 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Voyager írta:
Német listán 9. a CROG



nem gondoltam volna, hogy ekkora durranás lesz, de örülök neki. top 10-es albumuk a FY volt utoljára. gratula az Alphaville-nek! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 34, 35, 36  Következő
24 / 36 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség