Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Catching Rays On Giant
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 34, 35, 36  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
jacky27



Csatlakozott: 2008.10.02. Csütörtök 9:01
Hozzászólások: 471

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 23, 2010 10:22 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
tompus írta:
A laikus hallgató számára akár egy vidám dalnak is tűnhet, de alaposabban megfigyelve hallható a Victory és a Wishful alapja is.


remek dolgokat írsz, bár én nem hallom a Victory és a Wishful alapokat.


Nekem sem rémlik, mit kellene hallani belőlük?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 23, 2010 5:53 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Song For No One a MegaHits válogatáson!
www.polystar.de
[url][/url]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 23, 2010 9:12 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jacky27 írta:

Nekem sem rémlik, mit kellene hallani belőlük?


Majd meghalljátok koncerten, ahogy a Victory és Wishful is ment egyben, úgy nem csodálkoznék, ha ez a szám is beállna a sorba.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Dec. 25, 2010 10:19 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt azt írják, hogy februárban fog megjelenni a Song For No One:
http://www.beatblogger.de/vo-vorschau/
Az oldal aljára kell tekerni, a Sonstige-ben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Vas. Dec. 26, 2010 11:20 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Február 18.-án jelenik meg!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
jacky27



Csatlakozott: 2008.10.02. Csütörtök 9:01
Hozzászólások: 471

HozzászólásElküldve: Hétf. Jan. 03, 2011 8:25 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alphavilles boldog új évet mindenkinek!

Folytatjátok a szövegfordításokat?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Hétf. Jan. 03, 2011 11:05 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jacky27 írta:
Alphavilles boldog új évet mindenkinek!

Folytatjátok a szövegfordításokat?


Búék mindenkinek!
én jelenleg az új fanzinnal vagyok elfoglalva, íme egy kis ízelítő belőle:

Alphaville - I Die For You Today

Az Alphaville új kislemeze, az I Die For You Today 2010. október 22-én jelent meg Németországban, de október 8-tól már megvásárolható volt digitális formátumban is. Az új dal megjelentetésével sok dolog megváltozott az együttes körül, a legszembetűnőbb talán az volt, hogy az Alphaville ismét beállt a sorba és egy nagy lemezkiadóhoz szerződött. A Universal jó választásnak tűnt, hiszen a kiadó mindent megtett azért, hogy a visszatérés igazán jól sikerüljön. Ne felejtsük el, hogy az együttes utolsó kislemeze, amelyet boltban is meg lehetett vásárolni, a Wishful Thinking volt 1997-ben, s bizony azóta sokat változott a világ az internet elterjedésével. Az utolsó, klasszikus értelemben vett média megjelenésüket is ekkorra tehetjük, hiszen a Salvation megjelenése és a Wea-val való szakítás után a csapat tulajdonképpen csak az interneten forgalmazta lemezeit. (Kivétel a koncert, illetve a remix album volt.)
S mivel az elmúlt évtizedben hozzászoktunk, hogy az Alphaville csendben és csak a háttérben színesítette a világ zenei palettáját, nagy meglepetés volt számomra a régi útra való visszatérés, vagyis egy újbóli, nagy lemezcég választása. Ennek eredménye természetesen meg is lett – hála Istennek azért pozitív értelemben – mert a német sajtó a 2010-es év legnagyobb visszatéréseként ünnepelte az Alphaville-t. Ehhez természetesen kellett egy nagyszerű sláger, videóval, felhajtással, amelynek sikeréért a Universal azt hiszem, mindent maradéktalanul meg is tett.

2010. augusztusának végén volt az új kislemez, az I Die For You Today rádiós premierje Németországban, s a dal rövid idő alatt meg is hódította a német rádiók listáit. Eredetileg október 8-án jelent volna meg a single, de ekkor csak a videó bemutatójára került sor, illetve a digitális vásárlás lehetősége indult útjára. Óriási várakozás előzte meg a kislemezt részemről, mert már maga az a tudat is, hogy cd-t vásárolhatok, lázba hozott. Mi tagadás, a 2003-as Elegy, vagy a 2001-es Forever Young és Dance With Me remix cd-k, eléggé lekarcsúsították az elmúlt évtizedet kislemezek szempontjából. Ezek után igazi örömünnep volt 2010. október 22.: az új kislemez végre megjelent.

A borító igazán mutatósra sikeredett, s megmerem kockáztatni, hogy az együttes pályafutásának legszebb és legszínesebb kislemez borítója ez. Fő motívuma Marian, akit eléggé démonira festettek, egy trónon, valamiféle hosszú varázsbottal kezében ül és bámul mélyen a szemünkbe. A belső borítón a címek és egy fotó az új albumról, mellette a megjelenésének formátumai felsorolva.

A lemezre az I Die For You Today kettő verziója került. Az első az albumról kimásolt verzió, a második pedig egy akusztikus változat. Mivel ez nem egy igazán „új” dal az együttes történetében – először a 2004-es ünnepi koncerten hangzott el, s azóta csaknem állandó koncertdarab- sajnos akkora meglepetéssel nem is bírt. Bár, ha jobban belegondolok, akkor mégis, hiszen a koncerteken játszott verziótól, ez azért mégiscsak különböző lett. A produceri munka megtette hatását, mert egy nagy adag alphavilles feelinget kapott a dal, olyat, amelyet sokszor éreztem már korábbi kislemezek kapcsán. Zeneileg benne van az a himnikus aspektus is, amelyet én annyira szeretek az együttes dalaiban. Ezt leginkább a fő szinti motívum viszi a dalban, Marian remek éneke pedig még rátesz egy lapáttal. A nóta kapott egy húzós, magával ragadó ritmusszekciót, amelyen remekül építkező, inkább elektronikus hangszerelést hallunk, bár a gitártémákat is remekül hozzákeverték. Az akusztikus verzió elsőre talán unalmas volt, de idővel szerethetővé és élvezhetővé nőtte ki magát. A fő motívumot szépen viszi a zongora és a női vokál sokat dob ezen a változaton. Csalódás annyiban volt az új single, hogy csak kettő dal kapott helyet rajta, b oldalas dalt egyáltalán nem kaptunk.

A videóról csak röviden: ez is egy meglepetés volt, hiszen talán a Soul Messiah volt az utolsó kislemez 1999-ben, amelyhez igazi videó készült, bár az sem volt hivatalos, a Forever Young 2001 remix pedig inkább amolyan best of videó volt a maga animációs felfogásával. Az új videó egy meglehetősen egyszerű koncepcióra épülő, látványos elemeket mellőző, amolyan tucat klip lett, szép lányokkal és vőlegény Gold-dal. De hát valljuk be, videó nélkül elképzelhetetlen lett volna a visszatérés és a dal sikere. S hogy az együttes és kiadója jól dolgozott, mi sem bizonyította jobban, hogy a kislemez a 15. helyen nyitott a német single listán. Ez hihetetlen siker, ha azt nézzük, hogy a Dance With Me volt az utolsó Top 20-as kislemeze az Alphaville-nek 1986-ban Németországban!

Mindezek után pedig következhetett az együttes régóta várt új albuma a Catching Rays On Giant.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
jacky27



Csatlakozott: 2008.10.02. Csütörtök 9:01
Hozzászólások: 471

HozzászólásElküldve: Hétf. Jan. 03, 2011 11:43 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:

én jelenleg az új fanzinnal vagyok elfoglalva, íme egy kis ízelítő belőle:
Alphaville - I Die For You Today


Jól összefoglaltad! Korrekt, nekem tetszik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Kedd. Jan. 04, 2011 12:15 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jacky27 írta:
Alphavilles boldog új évet mindenkinek!

Folytatjátok a szövegfordításokat?


Igen.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 05, 2011 1:53 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

BÚÉK minden Alpha rajongónak!

Megnézte már valaki a dvd-t? Vélemény?

Megpróbáltam a 3D-s változatot, de nekem jójózik a szemem tőle, nagyon zavaró. Most nem volt időm belemélyedni még. Sajnos Marian még mindig hadar, és a németem erősen megkopott

Sad

Csak annyit értettem az elejéből, hogy amikor először nézte meg az Alphaville című filmet, elaludt a közepén... Laughing
Azért próbálkozom még vele, ha lesz egy kis időm(mikor? Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 05, 2011 8:23 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

carol master írta:

Megnézte már valaki a dvd-t? Vélemény?

Megpróbáltam a 3D-s változatot, de nekem jójózik a szemem tőle, nagyon zavaró. Most nem volt időm belemélyedni még. Sajnos Marian még mindig hadar, és a németem erősen megkopott


bevallom férfiasan, eddig egyszer, azaz 1x néztem meg (ennyit az elvakult rajongásomról Smile )
a 3D-s verzió nézhetetlen, egy 3D-s tv-n lenne az igazi, gondolom.
Marian mondókájából egy kukkot sem értek belőle, ezért nem is erőltetem. de nagyon jók a töltelékanyagok - fotózás, videoforgatás, zenei részek.

jó lett volna minden albumhoz ilyen dokumentumfilm, bár a Prostitute-hoz készült egy hasonló, csak az fele ilyen hosszú volt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
jacky27



Csatlakozott: 2008.10.02. Csütörtök 9:01
Hozzászólások: 471

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 05, 2011 11:17 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Te elvakult fan? Én még nem is láttam, he-he... Nem is tudom, hogyan bírom ki nélküle. Bár a fészbúkon láttam a részleteket belőle, de nem voltam elájulva. Confused
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
S.M.I.L.E



Csatlakozott: 2005.08.16. Kedd 21:39
Hozzászólások: 158

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 05, 2011 2:14 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos ez a "3D" csak erős mókusvakítás, beálltak egy trend mögé (ez speciel simán lehet a kiadó nyomása - manapság a 3D-vel mindent el lehet adni), nagyjából ráeresztettek egy auto-effektet az egész filmre. Talán egy picit az intróval dolgoztak. Talán. Talán...

vafe írta:
carol master írta:

Megnézte már valaki a dvd-t? Vélemény?

Megpróbáltam a 3D-s változatot, de nekem jójózik a szemem tőle, nagyon zavaró. Most nem volt időm belemélyedni még. Sajnos Marian még mindig hadar, és a németem erősen megkopott


bevallom férfiasan, eddig egyszer, azaz 1x néztem meg (ennyit az elvakult rajongásomról Smile )
a 3D-s verzió nézhetetlen, egy 3D-s tv-n lenne az igazi, gondolom.
Marian mondókájából egy kukkot sem értek belőle, ezért nem is erőltetem. de nagyon jók a töltelékanyagok - fotózás, videoforgatás, zenei részek.

jó lett volna minden albumhoz ilyen dokumentumfilm, bár a Prostitute-hoz készült egy hasonló, csak az fele ilyen hosszú volt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 05, 2011 9:53 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyenge zene, gyenge szöveg, gyenge ének. Ennél még én is jobb zenét írok és jobban is énekelném. Aki megmondja, hogy ehhez a remek szöveghez miért kell 4 szerző, az nyerhet egy 80 perces remixet ebből a remekműből.

Hordj le engem

Hordj le engem, mikor egyedül vagyunk
Földre rogyok,
Ne mondj nemet, nincs más hely,
Ott akarok lenni ma este
Napfény, árnyék, nappali éj,
Nincs más kezdés, nincs esély
Ikrek vagyunk? Vagy ellentétek?
Nincs igazi megoldás
Sötétség, fény, fekete és fehér
Van, ami rossz és van, ami jó
Jobban megismerni engem csak egy nagyobb döntés felé visz
Jobban megismerni engem csak egy illúzió felé visz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Jan. 06, 2011 9:02 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
Gyenge zene, gyenge szöveg, gyenge ének. Ennél még én is jobb zenét írok és jobban is énekelném. Aki megmondja, hogy ehhez a remek szöveghez miért kell 4 szerző, az nyerhet egy 80 perces remixet ebből a remekműből.


ez valóban egy jó kérdés, hogy hogyan hozta össze ezt a semmi szöveget 4 ember? számomra ez első meghallgatás óta ez az egyik leggyengébb dal a lemezen. bár van 2-3 ismerősöm, akik szerint zeneileg ez az egyik legjobb nóta a lemezen. ez talán az a dal, amely leginkább emlékeztet CS-s dalokra, főleg Marian fátyolos hangszíne miatt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 34, 35, 36  Következő
28 / 36 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség