Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Vegyes
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Albumok
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
valaci



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 21:36
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Békéscsaba

HozzászólásElküldve: Szer. Jún. 22, 2005 9:20 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
Igen. Már régóta készülök, hogy szavakba öntsem mindazt, amit ez a zene vált ki belőlem. Úgy tűnik most érett meg a dolog és most jött el az idő...
folyt. köv.


Szia VAFE!

mikor folytatod Question

Érdeklődéssel várjuk!
_________________
valaci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Jún. 22, 2005 9:10 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves valaci!

Köszönöm érdeklődésed, íme nehány újabb adalék a készülő írásból:

....
Karjai óvatosan takarták ki az ajtó mögött hagyott hideget. Megbocsátott és talán már feledésbe merültek a sebeket szaggató vitáink apró szilánkjai. Valami esztelen dolog törtenik velünk – gondoltam és letöröltem örömtől duzzadó könnyeim, ahogy arcommal kabátjába bújtam. Nem először. Kétségek lapultak a folyosó kövei alatt. Mennyivel egyszerübb lenne, most nem itt állni ebben a kényelmetlenül kanyargó szédülésben, csak várni, mint arra a nyári esőre, ami összehozott bennünket.

De nem. Egészen más érzések fojtogattak: talán mégis menekülni kellene és elhallgatni a hetedik harsonaszót. Tudomást sem venni az ajtóról, a hidegről, ami belém vágott, csak enni adni annak, aki zörgetett. Felütni a régi könyvet, meghallgatni a porosodó lemezek egyikét, csak hogy kiszakadjak innen, hogy valaki átvigyen a kétségek között és lepihenhessek a csend végtelen kéksége alatt. Igen. Azt hiszem így szeretném. S hiába a tollait hullató hold a szemekben, a virágesőt könnyező kert, én még mindig ott alszom a rólunk álmodó nyárban, a keserűség ócska viharában.
Most már igazán megérdemelném az a szétfolyó ébredést, ami ott bujkál a napban, és bőrömbe áztatja illatod tengerét. Ha ezek után megérintenél, végig úsznál az arcomon, megfürödnél a szememben, és velem kiáltanál, talán enyhítenéd a szomjam és gondolataim újból ott találnának téged, mint akkor, azon az első hajnalon.
(folyt. köv.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szabi



Csatlakozott: 2004.10.05. Kedd 10:27
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: Vas. Jún. 26, 2005 10:11 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia VAFE!

Nagyon jók az írásaid!

Ez hogyan működik Nálad?
Hallgatod az AV zenéket és jön az "ihlet"?

Nagyon jók lettek szerintem a SZIN webre beküldött írásaid is!

Csak így tovább!!!!!!


Szabi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Hétf. Jún. 27, 2005 8:05 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali,

nem hallgatok zenet, amikor irok.
Nem tudom es akarom megmagyarazni. Csak ugy kijön belölem.
De amit az AV zeneje ad, nagyban hozzajarul a gondolatokhoz, amik megfogalmazodnak bennem neha.

üdv.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Kedd. Jún. 28, 2005 9:39 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beteg a mester. már 4 éve. csak 2 napja tudom.
valami örökre megváltozott. bennem is.

hány dal? mennyi?
számolok. számoljatok ti is!

a victory...

....

....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Julius
Site Admin


Csatlakozott: 2004.10.04. Hétfő 15:46
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged & Budapest

HozzászólásElküldve: Kedd. Jún. 28, 2005 11:43 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Mi van MERTENS-el????????????????????????????????????????????????????

Ne kímélj minket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése AIM
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Jún. 29, 2005 8:08 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Unka talalta az alphaville.nu foruman a cikket, ami egy kölni ujsagban jelent meg:

EXPRESS 2005. 06. 04.

Köln helyi

Frank Mertens írta a Big in Japant
Az Alphaville sztár szomorú sorsa

Köln – Nem csak a ’Big in Japan’ volt: Az Alphaville
tagjaként Frank Mertens a 80-as évek nagy német sztárjaihoz
tartozott, arany és platinalemezekkel tüntették ki. 43
évesen ma már csak önmaga árnyéka: pszichózisban szenved.

1984 volt a nagy Alhaville év: A Big in Japan, Sounds like a
melody, és Forever young számokkal és a azonos nevű lemezzel
ostromolta Marian Gold, Frank Mertens, és Bernhard Lloyd a
német és a nemzetközi listákat. De 1984 decemberében
elhatározta a billentyűs és zeneszerző Frank Mertens, hogy
kilép.’Egyszerűen másfajta zenét akart csinálni’ meséli az
édesanyja Edith Sorgatz (Mertens Frank művészneve).

Az Alphaville nélküle folytatta, de többet nem értek el
olyan sikert mint az első számokkal, amelyek valamennyien
Frank tollából származnak.

A kilépés után Frank Mertens közgazdasági tanulmányomat
kezdett. Hét párizsi év után a kilencvenes évek végén jön
Kölnbe. És minden olyan rózsásan néz ki: ’Maelstrom’
projektjévet több elektronikus zenei albumot ad ki. Festeni
és szobrászkodni kezd, verseket ír.

Négy évvel ezelőtt pedig a sokk: Az orvosok pszichózist
állapítottak meg. ’Hogy ez hogyan jött az nem tudja senki.’
Mondja az anyja. ’De most már minden nap egy kicsit jobban
van.’ A szülők Westfalenben élnek, de amilyen gyakran csak
lehet vele vannak Kölnben.’ Már újra elkezdett egy kicsit
zenét szerezni. Jelenleg jogdíjakból él.’

És milyen a kapcsolata az egykori Alhaville társaival?
’Meghallgattam a lemezeiket, de nem volt kapcsolatom.’
meséli. ’Csak 1998-ban találkoztan Bernhard Lloydal újra,
azóta kapcsolatban állunk.’


forditas by Unka
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
valaci



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 21:36
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Békéscsaba

HozzászólásElküldve: Csüt. Jún. 30, 2005 12:58 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tehát azokat a csodálatos dallamokat az első albumról, mind Neki köszönhetjük?

Elismerésem Neki!

Nagy hiba volt, hogy nem maradt a csapatban, vagy később nem tért vissza... Rolling Eyes
_________________
valaci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Julius
Site Admin


Csatlakozott: 2004.10.04. Hétfő 15:46
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged & Budapest

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 10, 2005 2:28 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen azokat a dallamokat NEKI köszönhetjük!
VAFE Barátom többet tudna mesélni szerintem arról, hogy miért is nem tért vissza a csapatba Mr. Mertens.

Jaaa és amint megtalálom a lefordított Merens interjút, azonnal felteszem ide! Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése AIM
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Pént. Júl. 15, 2005 8:18 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Julius írta:
Igen azokat a dallamokat NEKI köszönhetjük!
VAFE Barátom többet tudna mesélni szerintem arról, hogy miért is nem tért vissza a csapatba Mr. Mertens.

Jaaa és amint megtalálom a lefordított Merens interjút, azonnal felteszem ide! Cool



Hali!

Elöször is bocs a kesei valaszert, de egy hetre kivontam magam a vilagbol... Kint voltam a bolondok dombja mögött a vilag vegen. Se telefon, se tv-radio, se net... semmi... Jo volt...

Nos, Mertens-röl lehetne sokat beszelgetni, de megvarom mig felrakod azt az interjut es akkor lesz miböl kiindulni. Egyebkent arrol szo sem volt soha, hogy valaha is visszaterjen az együttesbe.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Julius
Site Admin


Csatlakozott: 2004.10.04. Hétfő 15:46
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged & Budapest

HozzászólásElküldve: Vas. Júl. 17, 2005 2:31 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlet MINDENKINEK!

Megtaláltam az interjút! Íme:

FRANK MERTENS interjú


Mi történt veled, mióta 1984-ben kiléptél az Alphaville-böl?

Először közgazdaságtant tanultam, amiből sikeresen le is vizsgáztam. Mellette persze különböző zenekarokkal, énekesekkel zenéltem. Fő érdeklődési köröm azonban ekkor már a zene és a zenetudományok autodidakta módon történő tanulmányozása volt. 1991-ben Párizsba költöztem 7 évre. Rengeteget jártam a múzeumokat, aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy érdekel a festészet.
1996 nyarától magam is rendszeresen festek. Miután visszatértem Németországba, Kölnben élek és ott is dolgozom.

Követted az Alphaville sorsának alakulását?

A zenei fejlődésüket, alakulásukat figyelemmel kísértem és számos nyilvános fellépésükön ott voltam, de igazán nem tartottam velük a kapcsolatot. Először 1998.-ban találkoztam újra Bernhard Lloyd-dal és azóta rendszeresen tartjuk a kapcsolatot.

Mit tudnál a „Maelstrom” projectedről mesélni?

Edgar Allen Poe, a Maelstrom című könyvéből vettem hozzá a címet. Egy tengeri áramlatról, örvényről szól, amely egy csónakot két testvérrel a mélybe húz, s a két férfi közül csak egy él túl. A zenéjében benne van a szintetizátor, amely az alapot adja, s amelyet a 70-es évek közepén ismertem meg, hála Klaus Schulze és a Tangerine Dream lemezeinek. Másrészt a klasszikus zene ugyanolyan fontos szerephez jut.
A sarkallatos pontok a következőek voltak:
Palestrina kontrája, Monteverdi Ostinatoalakja, Wagner hanghatásai, Stravinsky szabad skálaképzése.
A legfontosabb kompozíciója: témafeldolgozás, improvizáció
7 CD-ből áll maga az első ciklus, melynek alapjait a zene, a hangzás, a melódia és a ritmus adja. Célom ezzel az volt, hogy miután a három legfontosabb „alkotóelemére” korlátozódom, a 12 hang rendszerében viszonylagos szabadsággal rendelkezzem. A festészetben is valami hasonlóságra törekszem a színekkel és formákkal.

Hogyan jött létre egyáltalán a zenéd?

Először egy formai alakot próbálok elképzelni, hozzá a megfelelő érzésekkel. A valódi ötlet, majd improvizációval alakul ki, melyet zenei eszközökkel „dolgozok meg”, fontos hanghatások, ritmusok, intervallumok hozzáadásával, illetve átalakításával. Ezeket az eszközöket kombinálom azután az improvizációval.

Mikor dolgozol a legszívesebben?

Délelőttönként jönnek a legjobb ötleteim, melyeket délutánonként szoktam akár a festészetben, akár a zenében megvalósítani.

Mivel dolgozol?

CUBASE Számítástechnikai Cég szoftver illetve hardvereivel, NORDLEAD II.-vel egy EMU Morpheus és egy YAMAHA TX 816-ossal.

Magadat is a kölni zenei élet tagjának tartod?

Egyenlőre még nem, hiszen valahol mégis eltérő a zeném, de el tudnék képzelni egy valamilyen fajta együttműködést. Egy ilyen közös munka lehet a következő „solar moon soundsystem”

Milyen zenét hallgatsz a szabadidődben?

Elsősorban klasszikus zenét (Beethoven, Wagner, Handel). Popzene esetén „Massive Attack”, „Underworld”, Raggie és persze a kölni elektronikus zene jöhet szóba.

Milyen terveid vannak a jövőre nézve?

Mostanság a mitológia, szimbolika és a művészet archaikus formái érdekelnek. Pár évvel ezelőtt például láttam DNY Franciaországban jó pár barlang falán sziklarajzokat és azok mágikus hatásai nagyon lenyűgöztek. Ezek azok az érzések, melyeket a zenémben is ki szeretnék fejezni. Időközben már verseket is írok. Meg fognak jelenni egy kötetben, ugyanúgy mint a CD-k és a képeim, a http://www.maelstrom.de címen keresztül megrendelhetők lesznek…
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése AIM
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Hétf. Júl. 18, 2005 12:10 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na vegre! Mar nagyon vartam! Csak mert semmit nem ertek abbol a tetves nemet nyelvböl...

Erdekes ez az ujboli Bernhard kapcsolat. Gondolom kellettek a regi notak a Dreamscapes-re, azert volt a kapcsolatfelvetel.
Azert is dicseretes, mert elökerültek olyan dalok, amik addig porosodtak.
A Colours es a többi is tuti befuto nalam...
Es mit szoltok a nemet nyelvü dalokhoz?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Mari Edina



Csatlakozott: 2005.08.28. Vasárnap 22:08
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: Vas. Okt. 23, 2005 9:40 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mikor jelenik már meg végre az őszre igért új Alphaville album???
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Hétf. Okt. 24, 2005 7:54 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mari Edina írta:
Mikor jelenik már meg végre az őszre igért új Alphaville album???


most összel biztos nem!!!
talän jövöre.... Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
alphadreamer



Csatlakozott: 2005.08.25. Csütörtök 9:58
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Gödöllö

HozzászólásElküldve: Hétf. Okt. 24, 2005 1:42 pm    Hozzászólás témája: Köszi a DVD-t Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia VaFe!
Nagyon köszönöm a DVD-t, Very Happy Very Happy anyukám délelőtt hívott, hogy megérkezett.
Köszi, köszi, köszi!!!
Már hétvégén amikor hazalátogatok, meg is nézem!
Pusza!
Alphadreamer Laughing Laughing Laughing
_________________
Here is the new from my little hideaway...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Albumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Következő
3 / 12 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség