Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Nem csak Debrecen
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Koncertek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Aug. 28, 2014 2:56 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

S.M.I.L.E írta:
Ki jön Miskolcra?


én most kivételesen megyek! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
jacky27



Csatlakozott: 2008.10.02. Csütörtök 9:01
Hozzászólások: 471

HozzászólásElküldve: Csüt. Aug. 28, 2014 5:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én meg most kivételesen nem. :-/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Pént. Aug. 29, 2014 6:55 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jacky27 írta:
Én meg most kivételesen nem. :-/


ne már, pont most nem jössz, amikor én igen???!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
jacky27



Csatlakozott: 2008.10.02. Csütörtök 9:01
Hozzászólások: 471

HozzászólásElküldve: Kedd. Szept. 02, 2014 8:00 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
jacky27 írta:
Én meg most kivételesen nem. :-/


ne már, pont most nem jössz, amikor én igen???!!!


Bocs, de külfödön vagyok. Azért remélem irsz majd valami frappáns beszámolót!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szabkrisz



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 7:18
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Nyékládháza

HozzászólásElküldve: Szomb. Szept. 06, 2014 3:35 pm    Hozzászólás témája: Miskolc Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Én természetesen ott leszek a miskolci koncerten. Hatalmas szerencsém van, szinte házhoz jönSurprised) 13 km-re lakom:o) Hihetetlen, hogy eljön szülővárosomba, ezt sosem hittem volna!
A férjem Black Sabbath rajongó, de kitartóan elvisz minden AV koncertre ahova csak el tudunk menni és TETSZIK NEKI!! Tegnap este együtt néztünk pár dalt a youtube-on, vannak kedvenc számai, ez nagy öröm nekem, hogy elismeri Marian tehetségét és igényesnek tartja ezt a zenét.

Ma este éppen csak az AV-ra szaladunk el, mert hiába lesz közel, annyira azért nem egyszerű, 3 gyerekem van. A kicsi 6 éves és a nagytesókra lesznek most bízva. Másképp nem tudjuk megoldani. Beszaladunk kocsival a koncertre, aztán gyorsan haza. Természetesen a Hooliganst kihagyjuk a férjemmel. De a szegedi SZIN-en is nagy kihívás volt a számomra, hogy az AV előtt végigszenvedjem a Kispál és a Borzt. Szerencse, hogy a Lidóban megkíméltek a UnitedtólSurprised)

Reménykedem, hogy pár kedvenc dalomat hallhatom ma este (Miracle healing, Moon girl, Shadow she said... nekem pl nagyon tetszik a Für dich című dal is)
Még régebbi dalok közül is szívesen hallanék párat, pl She fades away, Carol masters, Seeds, Elevator..hú túl sok jó dal van!!!

Kriszta
_________________
szabkrisz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Vas. Szept. 07, 2014 4:26 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jacky27 írta:


Bocs, de külfödön vagyok. Azért remélem irsz majd valami frappáns beszámolót!





sajnos nekem egy kicsit csalódás volt a konci, mert elkövettem azt a hibát, hogy a 4. sorban álltam (Mariannal pont szemben) és eléggé torzul szólt. hátrébb gondolom sokkal jobb lehetett a hang. most kivételesen arra mentem, hogy jól lássak mindent. ezzel nem is volt gond, de jobb hátul állni és élvezni a jól szóló zenét. a másik a setlist: ua volt mint 3 éve Alsóörsön (és tavaly Szegeden és előtte Tokajban).
könyörgöm, miért nem lehet legalább 3-4 dalt kicserélni évente egy ekkora repertoárral rendelkező együttesnél???
na, szóval, hamarosan bővebben...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Vas. Szept. 07, 2014 6:36 pm    Hozzászólás témája: Re: Miskolc Hozzászólás az előzmény idézésével

szabkrisz írta:

Még régebbi dalok közül is szívesen hallanék párat, pl She fades away, Carol masters, Seeds, Elevator..hú túl sok jó dal van!!!

Kriszta


a seeds legalább bejött, igaz németül a ráadásban... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Hétf. Szept. 08, 2014 9:30 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és akkor bővebben Miskolcról:

Három évvel ezelőtt láttam utoljára az Alphaville-t Alsóörsön, s mivel a szegedi és tokaji koncert szándékosan kimaradt tavaly és tavalyelőtt az életemből, úgy gondoltam a miskolcira mégis csak el kellene mennem. Már csak azért is, mert ugye illendő megünnepelni valahogy az együttes indulásának 30. évfordulóját (ha már Párizsban úgysem lehetek ott) meg hát gondoltam, megnézem magamnak ezt a Carsten gyereket a billentyűk mögött. A Népkerthez időben érkeztünk a feleségemmel, volt még parkolóhely közel, a jegyvásárlás is megvolt negyed óra után, aztán irány a nagyszínpad - csak hogy tudjuk mi, merre. Aztán sétáltunk egyet - akkor még nem volt nagy a tömeg - körülnéztünk és vettünk némi vásárfiát a gyerekeinknek. Úgy fél nyolc felé értünk vissza a nagyszínpadhoz, hogy időben elfoglalhassunk egy jó helyet a Hooligans koncerthez. A párom szereti őket, így aztán kapóra jött a dolog: két legyet egy csapásra! Így visszagondolva, még egyszer ezt így nem vállalnám be, mert a két koncert egymás után nekem nagyon hosszú volt. Amire az Alphaville következett, teljesen elfáradtam és tulajdonképpen ez rá is nyomta a bélyegét az egészhez való hozzáállásomra. Ráadásul elkövettem azt a hibát, hogy a negyedik sorig mentünk előre – hogy majd mindent jól szemügyre vehessek – és majdhogynem élvezhetetlen volt a buli, annyira torz volt a hang sokszor, legalábbis az elején. Mindezek mellé még egy nagydarab pali is elkezdett ugrálni a hátunk mögött a Dance With Me alatt és attól féltem mikor esik a nyakunkba. Még jó, hogy a szám után ezt abbahagyta. A másik meg, hogy olyan irdatlan piaszag áradt róla – meg a környéken többekről - hogy azt nem lehetett nem érezni. Úgy hogy megfogadtam, soha többet nem megyek az első sorokba. A közönség sem volt elég lelkes, bár mondjuk ez valahol érthető is volt, hisz a magamfajta negyvenesek – többnyire ez a korosztály volt – már nem az az ugrálós és kiabálós fajta. (Bár úgy emlékszem ez Alsóörsön egész jól működött.) Na, mindegy, a közönség reakcióit nem igazán éreztem, ahhoz túl elől álltam, bár az is igaz, hogy az igazi koncertre emlékeztető hangulat csak az ismertebb daloknál indult be.
Sajnos a setlist ugyanaz már 4 éve, így ismét megnézhettem a balatoni bulit, hozzáteszem, az jobban tetszett. Valahogy most nem jött át a dolog, Marian sem volt talán olyan formában vagy kedvében. Valószínűleg, Martin hiánya jó ideig érezhető lesz még rajtuk. Amúgy jól tolták, a buli a második felére azért jól kikerekedett. Nekem most a SLAM és az Apollo volt a csúcspont, ugyanakkor az Iron John egyáltalán nem jött át, akármennyire is szeretem. Ezt a hülye „drink song” poént megy egyáltalán nem vette a közönség. A Song For No One-t már rég ki kellett volna hajítani a setlistből, a Lehben Ohne Ende-t meg bele sem kellett volna tenni.
Jakob hozta a formáját, nagyon jól játszott, Maja is odatette magát, a basszus sokszor brutális volt. Davidnak volt némi problémája a gitárral az elején, egyszerűen nem szólt, aztán a Golden Feeling közepére észhez tért a technikus. Bár mondjuk utána többször éreztem, hogy nem volt mindig helyén a gitár, vagy csak egyszerűen nem hallottam, mert rossz helyen álltam. Az új billentyűst egyből kiszúrta a feleségem, hogy milyen jóképű és fiatal. A mozgása és táncikálása a billentyűk mögött engem Bernhardra emlékeztetett, amúgy meg jól állta a sarat, igaz nem volt egyértelmű sokszor, hogy mikor és mit játszik élőben. (Olyan sok mindent szerintem nem.)
Összességében nem volt rossz, de nem is voltam elájulva, köszönhetően a fent már leírtaknak. Nem tudom, mikor lesz új lemez és egy hozzá kapcsolható megújuló setlist, azt sem, hogy legközelebb mikor játszanak majd nálunk, de igazán ráférne a dallistára egy frissítés. Sajnos ezek alapján, ennyi elfecsérelt év után, csak egy haknizó együttesnek tudom már nevezni az Alphaville-t. Bármennyire is tiltakozik bennem valami, kénytelen kell, hogy kimondjam: igen ez már csak a pénzről szól. Sajnos. De könyörgöm, ettől függetlenül miért nem lehet évente legalább 4-5 dalt kicserélni a koncerteken egy ekkora repertoárral rendelkező együttes esetében?
A koncert után el is jöttünk, annyira fáradt voltam, hogy meg sem fordult a fejemben az esetleges maradás, hátha kijön Marian, és legalább köszöntem volna neki, vagy egy fotót megengedett volna, mint Alsóörsön három évvel ezelőtt…
A hazafelé utat mindenek ellenére letoltam röpke másfél óra alatt…

http://alphaville.ucoz.hu/blog/alphaville_live_2014_miskolc/2014-09-07-94
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
jacky27



Csatlakozott: 2008.10.02. Csütörtök 9:01
Hozzászólások: 471

HozzászólásElküldve: Hétf. Szept. 08, 2014 1:57 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
és akkor bővebben Miskolcról:


Köszönöm cimbi! Élvezettel olvastalak, és sajnos sok igazság van az utolsó részben leírtakban!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Kedd. Szept. 09, 2014 11:25 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
a másik a setlist: ua volt mint 3 éve Alsóörsön (és tavaly Szegeden és előtte Tokajban).
könyörgöm, miért nem lehet legalább 3-4 dalt kicserélni évente egy ekkora repertoárral rendelkező együttesnél???


Én ezért ignorálom a koncerteket. Ráadásul ez nem olyan koncert, amit érdemes egynél többször megnézni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Kedd. Szept. 09, 2014 7:03 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://old.minap.hu/mivid.php?ext.a45592
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Vas. Szept. 28, 2014 8:43 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

néhányan írtak már nekem a párizsi koncertről, és mindenki el volt ájulva Very Happy

a setlist:

state of dreams
jet set
seeds
song for no 1
still falls the rain
romeos
jerusalem
the wine of astonishment
fools
mafia - heaven on earth
i die for u2day
gravitation breakdown

---

giants
victory - guardian angel
elegy
big in japan
summer in berlin
monkey in the moon
slam
forever young

---

apollo
anyway


húúúúú, klassz lehetett....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
S.M.I.L.E



Csatlakozott: 2005.08.16. Kedd 21:39
Hozzászólások: 158

HozzászólásElküldve: Hétf. Szept. 29, 2014 12:02 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval: a koncert nagyon jó volt, sok meglepetéssel, két új számmal. Nem vdeóztam sokat, megtették ezt mások, de néhányat linkelek.
A nyitászám a State of Dreams volt, Marian egyszer csak megjelent a közönség soraiban, ott énekelte végig:
https://www.youtube.com/watch?v=NNaMNiUqHrg
A Jet Set demóváltozata szólt, talán látszik, hogy Carsten mögött egy nagy analóg szintifal állt, azon bűvészkedte az ipari hangokat:))) nagyon jó, ha ez az irány megmarad
https://www.youtube.com/watch?v=DpsRsIEy5eE&feature=youtu.be
A Still Falls the Rain először és utoljára szólt koncerten, Martin emlékére. nagyon megható volt, Marian szerintem el is sírta magát.
https://www.youtube.com/watch?v=-5-cfXkySGA&feature=youtu.be
És hát, az Anyway, mint befejezés... zseniális
Bernhard a közönség soraiban végig ott volt...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Hétf. Szept. 29, 2014 1:21 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

State Of Dreams:http://www.youtube.com/watch?v=Cgj4CP6Hd3Y
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
S.M.I.L.E



Csatlakozott: 2005.08.16. Kedd 21:39
Hozzászólások: 158

HozzászólásElküldve: Hétf. Szept. 29, 2014 3:53 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://www.youtube.com/watch?v=NgpVLYzcdpE

Ebben van egy új szám is
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Koncertek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Következő
25 / 27 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség