Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Crazyshow
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 30, 2006 10:00 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Return To Paradise Part 1: Jó kis nyugtató szám. Jó az zeneI kiséret.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 30, 2006 11:35 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisa írta:
Return To Paradise Part 1: Jó kis nyugtató szám. Jó az zeneI kiséret.


Ahogy Gold enekli a dal cimet az nem tetszik, de ezt leszamitva jo szam.


A hozzászólás legutóbb tompus által Csüt. Márc. 30, 2006 11:39 am-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 30, 2006 11:36 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Scum Of the Earth: Nálam ez egy tökéletes szám. A robbanások a helyén vannak. Kemény szöveg. Szintetizátor teljesen OK. "Beszélő-ének" Goldtól. Ez a szám akkár a PF Final Cut albumára is felférne... Az ilyen számok miatt vagyok rajongó.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 30, 2006 11:48 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisa írta:
Scum Of the Earth: Az ilyen számok miatt vagyok rajongó.


Szivembol beszelsz! Exclamation
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 30, 2006 1:09 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

First Monday In The Y3K:Nálam ez a szám is AV zenei világába a jobbak közé tartozik, (de nem a legjobbak közé). Jó kis akusztikus gitár.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Pént. Márc. 31, 2006 7:19 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Ship of fools immáron a második fools a zenekar történetében...
Amikor először hallottam és elolvastam a szöveget, rögtön Bernhard jutott az eszembe. Úgy hangzik, mintha neki, vagy a régi AV tagoknak szólna a szöveg. ("Oly sok éven át együtt hajóztunk,
itt az ideje búcsút inteni")
Aztán rögtön a következő sorok arról szólnak, hogy talán neki sem volt egyszerű megküzdeni ezzel (ezekkel) a helyzetekkel...
szóval az egész szöveg egyfajta lereagálása a mögöttük hagyott 20 évnek, annak szépségeiről, nehézségeiről, küzdelmeiről, amelyekbe mi azért nem igazán nézhettünk bele. Csak sodródtunk a bolondok hajójával.... ha már felszálltunk rá .... klassz! Zeneileg annyira nem fogott meg, de a szöveg ott van!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 06, 2006 9:12 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Zoo egyszerűen elképesztő! Zeneileg már a demo verziót is nagyon szerettem, a kidolgozott hivatalos változatot meg pláne....
A szöveg az állatkertbe zárt állatok szemszögéböl ad egyfajta életképet, ami persze sokkal több ennél, mert az állatkertbe (=Föld) mi magunk vagyunk az állatok(=emberek) akik be vagyunk zárva, bezárkózva önmagunkba, semmiféle hajlandóságot nem mutatva az iránt, hogy megváltoznánk, vagy szeretnénk megváltozni. Ezt tette velünk a korszellem, sodródunk vele, és eszünk ágában sincs kijönni az állatkertből, mert olyan jól érezzük ott magunkat...
Érdekes, hogy ez az egyik vers, amelyet AV rajongó követett el.
GET ZOO!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 13, 2006 3:57 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem veletlenül következik a c me tru a zoo utan, mert
mondanivalojaban kiegesziti es folytatja annak gondolatmenetet.
Ez az egyik legjobb szöveg szerintem a CS-n. Olyan szokepek vannak benne, amelyeket meg sosem hallottam, pl
"Arrebb tettek a Holdat, mikor nem neztem oda
es a csillagokat is elforgattak"
Szamomra azt jelentene az egesz szöveg, hogy eröfesziteseink ellenere is sikerül a mindenkori hatalomnak
urra lenni rajtunk, rank eröltetik mindazt amit ök szeretnenek, amilyennek szeretnenek latni bennünket, a fogyaszto tarsadalmat.
Igazabol nagyon keves lehetöseged marad, hogy önmagad lehess es maradhass a mai vilag penzközpontu taposomalmaban.
Mindezt persze levezeti a szöveg a mindannapjainkra, mifele hatassal van a maganeletünkre, kapcsolatainkra is. Brillians.
Zeneileg kevesbe fogott meg, egy kicsit U2-s feelingje van es eleinte ez zavart. Azert is szeretem jobban a demo verziojat mind a mai napig, jollehet nagyszerüen kidolgoztak a kesöbbi hivatalos verziot. Leginkabb Gold enekevel van bajom, rögtön az elejen amikor belep, egy kicsit affektal, de gondolom ez direkt van igy.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Jún. 14, 2006 7:35 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy másik topikban olvasható Voyager fordítása egy 2002-es cikkről, én mégis itt szeretném kommentálni, mert ide tartozik.....

Lényegében 2 dolog az, ami igazán érdekes és amit kiemeltem:

„Először az új számokról beszélgetünk, amelyek a koncert nagy részét tették ki, és olyan jól illesztették be őket, hogy a homogén karaktert nem törik meg. Többet ezek közül a dalok közül MG a honlapján közétett, méghozzá minden hónapban egyet. Ez a módszer, ahogy mondja, végre megfegyelmezte. Az új anyagból, legalábbis az élő előadásból hiányzik a korábbi produkciók himnikus zenekari aspektusa…”

Valoban, hianyzik belölük az a himnikus aspektus, amit en annyira szeretek az AV korabbi dalaiban. Jollehet a CS-t a Prosti lemezzel allitja parhuzamba a riporter, de meg azon is joval több ilyen dal van, mint a CS-n. (Ivory tower, Iron John, The 1 thing, Euphoria, Apollo) A CS-rol talan a Zoo, a Moongirl, a Return to paradise vagy az Opium den dalok azok, amelyek megközelitik ezt a hangulatvilagot. A modszer, amely megfegyelmezte Goldot, akkor vegül is sikeres volt, mert
zeneileg egy teljesen uj vonalon sikerült tovabb lepnie a zenekarnak. Persze elfogadom – el kell fogadnom – Gold allaspontjat es nincs is ezzel semmi baj...

„Természetesen, mint korábban, megpróbálom a hangomat jól alkalmazni, de az énekesi szemszög állandó hangsúlyozását már nem tudom hallgatni. Vésősoron szörnyen sokat hátráltatott! Ha pl. valaki a Mesh új albumát hallgatja, biztosan nem fogja az énekhangot magasztalni. De ha az AV-nál egyfolytában hangsúlyozzák, hogy az ének különösen fontos és nagy, azt kérdem magamtól, hogy ezzel azt akarják-e mondani, hogy a maradék egyszerűen szar?”

Nem szar! Söt, egy ilyen remek torok mellett – jo ertelemben!!! - ez masodlagos is lehetne. Az viszont roppant dicseretes, hogy ezzel parhuzamosan sikerült az Alphaville-nek egy nagyivü, hangzatos zenei fejlödesen keresztül mennie. En is Gold hangjara lettem figyelmes anno, aztan amikok elindult zenei kalandozasuk, barmennyire is voltak „idegenek” az uj zenek, Marian hangja altal egyszerüen atsiklottam ezen a probleman. Pontosan igy volt ez a CS eseteben is, csak itt hosszabb idönek kellett eltelnie. Mig a TBB-nel eleg volt nehany het a rahangolodasra, ennel a lemeznel több honapba telt... amugy meg egyszerü: Gold hangja az ut es a kulcs az uj tavlatok ill. zenek fele... vagy csak en erzem ezt igy? Vagy egesz egyszerüen nem jol gondolom?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Jún. 15, 2006 10:37 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
Gold hangja az ut es a kulcs az uj tavlatok ill. zenek fele... vagy csak en erzem ezt igy? Vagy egesz egyszerüen nem jol gondolom?


Gold hangja nekem is tetszik, de nem ez a kulcs. Teljesen igaza van, hogy nem szamithat az, hogy ki enekli a szamokat. Ezek a szamok ugyanilyen jok lennenek egy masik jo hangu enekessel is. Gold zsenialitasa a zeneben erzodik, ezert is gondolom azt, hogy korabban is legalabb 80%-ot tett hozza Gold az AV zenejehez, a tobbiek max. 20%-ot, ezert sem sirok utanuk. Nekem nem hianyzik sem Lloyd, sem Ricky, Martens meg vegkepp nem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Csüt. Jún. 15, 2006 12:08 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze, hogy nem szar, de az újságírók tisztelet a kevés kivételnek nem szoktak lelkesedni. Többször olvastam hogy a hangját elismerik a többiről meg mélyen hallgatnak...
+ Gold tisztában van azzal, hogy pár év múlva már nem fog tudni mindent elénekelni amit most. (Ezt is olvastam valahol.) Ezért is szükségesek lehetnek változtatások.

Lehet, hogy mázlista vagyok, de nekem a Salavation kivételével soha nem kellett 'szoknom' az új stílust. A CS olyan volt, mintha nekem írták volna. 100%-ban passzolt a hangulatomhoz/leliállapotomhoz. És igy volt a többivel is. A Salavationt meg még igazán most sem fogadtam el, de erről már írtam. Ott sokszor szeretném lekeverni a körítést, hogy csak MG hangja maradjon, az nagyon jó.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Szomb. Jún. 17, 2006 10:39 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem ez a briliáns hang nagyon is sokat számít! Kezdetekben Victory-ba és a seedsbe fogott meg. Egy pár számot leszámítva dominál most is. A viszont nagyon jó hogy a zene is kezd beérni illetve -a Salvationt leszámítva- egyre jobb. Ami pedig a legjobb zenekarunk jó ideje rétegzene lett. Ezért nem is értem pl. a moszkvai fellépést, mert ők régóta -szerencsére- nem erről szólnak... csak meg kell nézni egy "normális" koncertet tőlük. Röviden: Kimagasló ének, egyre jobb zene.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szomb. Jún. 17, 2006 8:46 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisa írta:
Szerintem ez a briliáns hang nagyon is sokat számít! Kezdetekben Victory-ba és a seedsbe fogott meg. Egy pár számot leszámítva dominál most is. A viszont nagyon jó hogy a zene is kezd beérni illetve -a Salvationt leszámítva- egyre jobb. Ami pedig a legjobb zenekarunk jó ideje rétegzene lett. Ezért nem is értem pl. a moszkvai fellépést, mert ők régóta -szerencsére- nem erről szólnak... csak meg kell nézni egy "normális" koncertet tőlük. Röviden: Kimagasló ének, egyre jobb zene.


Köszönöm. Én is erre akartam kilyukadni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szomb. Jún. 17, 2006 9:42 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
vafe írta:
Gold hangja az ut es a kulcs az uj tavlatok ill. zenek fele... vagy csak en erzem ezt igy? Vagy egesz egyszerüen nem jol gondolom?


Gold hangja nekem is tetszik, de nem ez a kulcs. Teljesen igaza van, hogy nem szamithat az, hogy ki enekli a szamokat. Ezek a szamok ugyanilyen jok lennenek egy masik jo hangu enekessel is. Gold zsenialitasa a zeneben erzodik, ezert is gondolom azt, hogy korabban is legalabb 80%-ot tett hozza Gold az AV zenejehez, a tobbiek max. 20%-ot, ezert sem sirok utanuk. Nekem nem hianyzik sem Lloyd, sem Ricky, Martens meg vegkepp nem.


szerintem rosszul gondolod... a "többiek" nem csak 20%-kot tettek az AV-hez, az biztos!!! egyébként Mertens, ha már itt tartunk...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Kedd. Jún. 20, 2006 9:56 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyanakkor a kitünő ének hanggal megáldott Gold kiváló zene illetve dalszöveg író. Igazából szerintem vele van, nélküle nincs Alphaville. Minden téren kulcsfigura.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Következő
10 / 11 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség