Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Crazyshow
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 23, 2006 3:55 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Giants: A szám a legnagyobb erőssége egy szó: Freedom! Zeneileg egyébként nem egy erős szerzemény.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Pént. Márc. 24, 2006 11:53 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

About A Heart: Túl nagy jelentőséget nem tulajdonítok szerzeménynek. Nálam a Gold-Lister páros nem ezzel a számmal "bizonyított"...
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szomb. Márc. 25, 2006 10:27 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy kis adalék a társaságnak 2003-ból:


Hallo Marian, hogy érzed magad a Crazyshow elkészülte után?
Tulajdonképpen már újabb Alphaville projektekkel vagyok elfoglalva, de úgy emlékszem, hogy egész jól voltam, miután a produkciót befejeztük. Mindamellett a Crazyshow egy viszonylag hosszú folyamat eredménye, és az utazás elején még nem volt teljesen világos, hogy minden célunkat elérjük-e. Ezek az aggodalmak a végén indokolatlannak bizonyultak, ami azért nem jelenti azt, hogy mindennel 100%-san elégedett vagyok. Ez már csak úgy van, hogy valamikor búcsút kell venni a produkciótól, máskülönben csak körbe forog az ember. Amikor pontosan 2 évvel ezelőtt elkezdtünk dolgozni a Crazyshow-n, arról volt szó, hogy az érdeklődő nyilvánosság szeme előtt egy egész albumot hozzunk létre, a stúdiót úgymond a világhálóra rakni. A művészek és a közönség közötti interakciók reményében tettük ezt, és ezek a remények részint be is teljesültek. Ezért a komponisták között nemcsak a szokásos emberek, hanem olyan nevek is, akik kívülről, mint pl. szövegírók vettek részt a produkcióban. Az Internet fantasztikus lehetőségeket nyújt a média minden területén. Mindig, amikor, a produkció alatt egy demóval elkészültünk, ebben az embrionális állapotban a hálóra raktuk, letölthetőséggel. Az emberek tehát kívülről pontosan tudták követni, hogyan fejlődnek, változnak a darabok, és egy nagyon intenzív visszajelzést kaptunk mi is a munkánkról. Nem voltunk rákényszerítve semmire, mégis minden visszajelzés valamilyen hatással volt és változtatta az eredményt, ha akartuk, ha nem. Erre az új eredményre voltunk kíváncsiak. Egy stúdió autizmusából akartunk kiszakadni és ez sikerült is.

Kik a 2003-as évben az Alphaville részesei? Kapcsolatban állsz még a régi tagokkal?
Bernhard Lloyd ez évi távozása után a felállás a következő: Rainer Bloss, aki hosszú évek óta a társszerzőm, és Martin Lister zongorista és komponista, akivel lassan 8 éve dolgozom együtt. Az Alphaville-t én mindig egy új felfedező területnek tekintettem, változó legénységgel. Különös bája azáltal van ennek a szemléletmódnak, hogy az av nem egy avantgárd, hanem egy pop együttes. És a pop a 90-es évek közepétől inkább egy konzervatív médium. Bernharddal továbbra is tartom a kapcsolatot, hiszem majdnem 20 évig effektíven, és eredményesen dolgoztunk együtt, és tesszük ezt a jövőben is más területeken.

A cd-teket tulajdonképpen már csak az Interneten hozzátok forgalomba. Miért? Így jobban megy?
A mi elképzelésünk számára, hogy hogyan lehet az ember muzsikus, egyszerűen a szokásos zeneiparban nincs hely. Annak nagyobb a valószínűsége, hogy az ember a saját, egyéni útját járja. Az univerzumban van elég hely, és ebben meg fogjuk alapítani a saját galaxisunkat. Egy olyan projektet, mint a Crazyshow, egy olyan nagy cégen keresztül vinni, mint akikkel korábban dolgoztunk, lehetetlen lett volna. Már az elején nem jönne ki az, amit én av zene alatt értek. Nincsenek semmiféle előítéleteim a kiadók ellen. De mindig előnyben részesítem újra eldönteni, hogy a terveimet kivel valósítsam meg. Ebben az esetben elvetettük azt, hogy egy nagy zenecéget veszünk igénybe a kiadásra, mert akkor bele kellett volna törődni abba, hogy mindenbe beleszólnak. Ezért döntöttünk a hálón való terjesztés mellett. Az a legnagyszerűbb az egészben, hogy az utóbbi évek technikai fejlődése teljes függetlenséget nyújt.

Miért neveztétek el a cd-boxot az ugyanolyan nevű számról?
Ezt a dal Klaus Schulze-val írtuk közösen. Az az ember egy monumentum a zeneiparban. Már akkor csodáltam őt, amikor egy albumot készítettünk együtt a 80-as évek végén. Klaus nyitotta meg számomra az utat a dalszerzéshez, amit előtte még soha nem csináltam. Ennyiben ez a dal az egész album helyettesítője. Minden egyes av album egy lépés volt az ismeretlenbe és egy-egy jelentős inspirációs forrás.



Ahogy olvastam, a Crazyshow a Dreamscapes folytatása. Miben áll mégis számodra a különbség a Dreamscapes-szel kapcsolatban?
A Dreamscapes nyilvánosságra nem hozott anyagok összefoglalása, ami 1980-1998 között, az Alphaville-lel összhangban keletkezett, egy úgynevezett zenei háttérzörgés, amiből a hivatalos av albumok fejlődtek ki. Ezért van 8 cd. Ez dokumentálja az együttes majdnem 2 évtizedes múltját. A Crazyshow nagyon részletesen mutatja be ennek, az aktuális lemeznek a keletkezését. Ez immáron már a megnagyobbított Dreamscapes része, a jelen tükre, egy ún. valóidő dokumentum.

Ha az új dalokat hallgatjuk, szinte alig hihető, hogy minden dalt Marian Gold énekli. Ha például a Crazyshow című dalt veszem, a hangod meglehetősen bizarr. Tényleg téged hallunk, vagy vannak vendég énekesek?
A Moonboy című dal kivételével teljesen eltekintettünk a vendég és háttérénekesektől. Mindig én énekelek. De a dalok szalagszélessége egy viszonylag széles sprektumot fed le. Mint egy szivárvány. Amikor énekelek, kevésbé vagyok előadó, inkább protagonista, egy személy, aki kezeli a mindenkori dalokat. Ez színészi és különböző szerepeket kíván. Az éneklésnek ez a módja mindig ösztönzött, énekesként a dal történetébe belépni, részévé válni. Vannak olyan énekesek, akik számomra a legtöbbet jelentenek, mint pl. David Bowie, Peter Gabriel vagy Freddy Mercury. Örülök a kérdésednek. Ezek szerint a szerepemet egész jól játszottam.

Az új albumon van 3 olyan dal, amelynek a szövegét a rajongók írtak. Hogyan kell elképzelnünk ezt az együttműködést? Mi tetszett a szövegekben, hogy végül a Crazyshow-n landoltak?
Egészen spontán keletkeztek. Mivel a produkció a legnagyobb nyilvánosság előtt zajlott, úgy hatott az egész, mint egy „véletlen-generátor”, ami minden lehetséges változatot előre nem látható módon kötött össze, néha teljesen abszurd alapokon. Az Internet chat-en, ahol a Crazyshow zajlott, kiderült, hogy eddig egyetlen av dal címe sem kezdődött „Z” betűvel. Hirtelen, anélkül, hogy bármit tettünk volna, elkezdett néhány ember szövegeket írni, melynek címe „Z”-vel kezdődött. Ezzel párhuzamosan kezdtünk el zenéket komponálni és végül ehhez választottuk ki a szöveget. Az eredményt meghallgathatod az első lemezen, ez a Zoo című dal.

Melyik dal igényelte a legnagyobb ráfordítást? Van-e olyan dal, ami minden erőtöket felörőlte?
Tulajdonképpen nincs. De voltak problémáink néhány darabbal, mint bármi másnál is mindig. A legnagyobb gondom a Do the strand volt, ami egy Roxy Music feldolgozás. Mindig olyan dalt választok, amiben mindent szeretek és a művészt csodálom. Akkorát nem akarsz melléfogni, hogy mindig kihívás és felelősség legyen. Egészen elégedett voltam a verziónk zenei oldalával, de az énekléssel már voltak problémáim, amivel egyáltalán nem számoltam. Végül azok, akik velem együtt küzdöttek, meggyőztek arról, hogy minden rendben. Nekik hinni akarok. És csak a biztonság kedvéért nem fogom többet meghallgatni.


Van olyan dal a Crazyshow-n, ami nagyon a szívedhez nőtt? Ha igen, melyik?
Az album minden darabja nagyon sokat jelent számomra, mert jelentős pillanatokat tükröznek. Soha nem hoznék olyan anyagot nyilvánosságra, amiről nem vagyok teljesen meggyöződve. Ha egyszer valamit kiadtál, azt nem vonhatod vissza. Ez olyan, mint egy kiejtett szó. Csak később, egy bizonyos idő eltelte után veszed észre, hogy milyen „szart” építettél. És persze vannak olyan dolgok is, amelyek az elejétől kiemelkednek és csak a későbbi meghallgatások után kérdezed, hogy ezt hogy tudtad megcsinálni. Az Opium Den, a Crazyshow, az On The Beach, a Ways, vagy a Still Falls The Rain című dalokat említeném.

Miért döntöttetek a Crazyshow limitálásáról? Végül is egy muzsikus nem arra vágyik, hogy a lehető legtöbb emberhez eljutassa a zenéjét? Vagy ez a lemez felfogható valamiféle köszönetként a rajongók felé?
Elsősorban olyat akartam csinálni, amely mind a zenében, produkcióban és művészetben is különbözik az előző albumoktól, de ennek ellenére popzene és egyéni. Nem tömegáru. Ez a gondolat az elejétől fogva jelentős része volt az elképzelésünknek. Ha te beszerzel egy Crazyshow-t, valami olyat tartasz a kezedben, amit ebben a formában nem tud mindenki megszerezni, hanem csak egy bizonyos számú emberek.



El tudod képzelni, hogy a jövőben egy további cd-t adsz ki ebben a témában, vagy a téma ezzel le van zárva?
Számomra ez a téma le van zárva. Korábban még soha nem volt olyan av album, ami az előző ismétlése lett volna és remélhetőleg nem is lesz.


Legközelebb egy olasz nyelvű operában hallhatunk majd. Hogy képzeljük ezt el? Tudsz erről már valami konkrétat mondani?
Ez egy roppant izgalmas projekt Klaus Schulze és Hermann Schneidertől. A felvételeket éppen most fejeztük be. Az operának „Az angyal találmánya” a címe és egy nagyszerű kitüntetés volt számomra, hogy ebben segédkezhettem. Vendég voltam. Nagyszerű volt. Egyszerűen csak énekeltem, és semmi mással nem kellett foglalkoznom. És az olasz egy gyönyörű nyelv. Az a nyelv magában is olyan, mint egy ének.

Az Alphaville fennállása óta zeneileg sokminden történt. Mégis milyen zenéket szeretsz és hallgatsz manapság?
Mostanában újra Starsailor-t, Oasis-t, és Massive Attack-ot hallgatok.aztán még rengeteg amerikai elektronikus undergroundot. És ajánlanám a Mesh utolsó albumát.

Mik a terveitek a jövőt illetően? Vannak már olyan tervek, amelyeknek örülhetünk?
Igen, már van egy csomó ötletünk egy új Alpaville projektre. Már ettől zúg a fejem. És mivel a következő évben fogjuk ünnepelni a zenekar fennállásának 20. évfordulóját, remélem, hogy 2004. végéig egy új albumot is meg fogunk jelentetni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Vas. Márc. 26, 2006 6:04 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A State of dreams mindig a Mysteries of love-ot juttatja eszembe, bár korántsem olyan összetett a szövege. Egy nagyon fontos dolgot visz tovább az AV filozófiájából: az álmok világát. Ez az álom „história” talán a Victory-val kezdődött, folytatódott az Utopia lemezzel és a Dreamscapes foglalta össze. A Crazyshow-t tulajdonképpen ez a dal vezeti át az előzőkből, mert az álom, mint fő motívum rögtön a nyitó dalban jelenik meg, átvezetve bennünket a további álomképekhez. Azért is lett a lemez(ek) alcíme Dreamscapes 9-12. Ebből adódik, hogy a CS a DS vonalát viszi tovább. Abban különbözik nagytesójától, hogy új dalok szerepelnek az első kettő lemezen, de a második kettő cd koncepciója tulajdonképpen megegyezik az első nyolcéval. Ez talán mindenkinek világos.

Magát a címet én „Álmok állama”-ként fordítanám. Tulajdonképpen nem is álomról szól, mert rögtön úgy kezdődik, hogy „Felriadtam, valami elűzte álmom” tehát a valóságban vagyunk. Az egész vers szerintem egyfajta vágyakozás vissza az álmok világába, oda ahol tökéletes lehet a keresett, vagy ismeretlen lány, a hozzá fűzött remény és szerelem („Egy milliót is megérne, ha megtudhatnám a nevedet, Minden, amire vágyom, hogy veled lehessek az álmok államában) … Az „Ott akarok lenni, ahol Te, egy álomban, egy álomban” pedig azt fejezi ki, hogy talán mégsem érhető el olyan könnyen ez a szerelem.
A második szakasz: a fiú megkapja a lányt, a szerelmét, és az egész olyan természetes dolog ettől kezdve. Már fogalmunk sincs róla, hogy álom-e az egész, vagy sem. Nem számít, mit mondunk vagy teszünk és az sem számít, mindezt hol: a valóságban vagy álmaink államában. Érdekes, ha párhuzamba állítjuk a Mysteries of love-val, ott is valami hasonló kerekedik ki a szövegből, csak ott épp egy valós politikai szituáció van a háttérben, itt pedig lebegünk a valóság és az álmok között. Talán…
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Vas. Márc. 26, 2006 7:06 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vafénak: köszi a NAGY adalékot!
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Szer. Márc. 29, 2006 10:22 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Something: Soha nem voltam Beatles rajongó, valószinüleg nem is leszek. Persze azért elkell ismerni hogy a zene történetéhez nem keveset adtak. Gold jól elénekli a nótát.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Szer. Márc. 29, 2006 11:08 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Because of you: Ezt a számot nem hagyom ki, az egyik kedvencem. Hangulta, a vissza fogott feszültség, gitár, erős dob, ének: Nagyon jók. Ezt a verziót nagyon "csípem". Nagyon jó felépített ez a szám.

A The Opium Den-Last Summer On Earth- Diamonds Are 4 Eva szintén nagyon erős hármas...
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Szer. Márc. 29, 2006 12:44 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

The Opium den: Schulze zenei világa itt is érvényesül. Nem attól jó zenész valaki hogy a csapból is ő folyik. Sőt! Remélem fognak még ketten (MG-KS) számokat alkotni.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Szer. Márc. 29, 2006 1:14 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Last Summer On Earth: Az instrumentális számok közül az egyik legjobb.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Márc. 29, 2006 1:24 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felkerültek az új koncertképek Braunchweigről[url]![/url]www.alphaville.nu/bilder
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 30, 2006 8:02 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Diamonds Are 4 Eva: A zenekar legnagyobb erőssége az ének, ennél számnál ez nagyon kijön. Csodálatos az ének. Egyébként maga a szám sem rossz.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 30, 2006 8:09 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én imádom az About a heart-ot. Azt a fajta érzést szemlélteti a zene, az ének és a szöveg, mikor érzed, hogy közel a vég, és a szerelmed el fog hagyni.
Opium den: A kedvenc gyerekkori könyvemet idézi az első sora, ez pedig a TV maci. Engedd meg, hogy bemutatkozzam...
Diamonds are forever: mesteri ének!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 30, 2006 8:12 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Vafe!
Köszi a riportot.

Láttátok Gold top 5-ét? Smile
Azzal nem értek egyet, hogy a CS a DS folytatása lenne, ezek nem a fiókben rejtőző, már ismert számok. Hisz a 3-ason is vannak eddig nem hallott dalok, és a 4-esen (Scum of the Earth) is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 30, 2006 9:14 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Láttátok Gold top 5-ét?

Teljesen rendeben van az a öt szám. Ways is jó, de helyette nálam a Scum of the Earth vagy a Those Wonderful things lenne.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 30, 2006 9:29 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisa írta:
Láttátok Gold top 5-ét?

Teljesen rendeben van az a öt szám. Ways is jó, de helyette nálam a Scum of the Earth vagy a Those Wonderful things lenne.


A Zoo is mindenkepp beferne. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Következő
9 / 11 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség