Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Salvation
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 13, 2006 11:22 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

En irtam, csak nem vettem ki belole az idezetet. Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 13, 2006 11:42 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg! A Red Rose-ra nagyon kiváncsi lennék! Oda "illene" a női vokál?
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 13, 2006 12:10 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor most jojjon egy igazi kedvencem errol az albumrol. Zeneileg ez sem tulsagosan kiemelkedo, de olyan hangulata van, amitol gomboc lesz a torkomban a hallgatasakor.
Annyi minden felremlik bennem: egy kisfiu, aki fel a sotetsegtol lefekves utan, anyukaja meset mond neki es nem akarja, hogy utana elmenjen es otthagyja ot a felelmetes sotetsegben. Vagy mikor a szerelmed all melletted es annyira meghitt a pillanat, hogy azt akarod, hogy ez a pillanat orokke tartson, es tudod, hogy annyira mely a szerelem, hogy sohasem fogjatok egymast elfelejteni.

Őrangyal

Vigyázz rám ma éjjel, ez minden mit kérek
Vegyél szárnyad alá és nem teszem többet
Annyira félek, hogy egy könyvből olvasol nekem
De mikor az árnyak nagyra nőnek már nem leszel velem
Vigyázol rám ma éjjel? - ez minden mit kérek
Vigyázol rám ma éjjel? - ez minden mit tudnom kell
Legyél az ágyam mellett, ez minden mit tudnom kell
Fogd a kezem, kérlek, és ne engedd soha el
A világ minden kincséért csak még egy pillanatot
Néma vagyok, de nem látod, hogy az érintésedért kiáltok?
Vigyázz rám hajnalig, míg meghallom a madarakat
Magatehetetlen vagyok, vigyázol a kis életemre?
És ha soha többé nem találkozunk, akkor is örökké emlékezz
Hogy te vigyáztál rám ma éjjel, hogy te vigyáztál rám ma éjjel
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 13, 2006 4:27 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Guardian angel: Monkey in the moon- Guardian angel- Wishful thingking-, hármas a zenét illetően nem az esetem. GA -szokás szeint- koncerten jobb.
Más. Amikor Tompus beválalta a Salvationt gondoltam, hogy ki fog alakulni egy "kurszki csata" vagyis a "beszélgetés" folytatódik ami kb. 2-3 hónapja kezdetét vette. Mindenki tudja mindenkiről hogy kinek mi a zenei ízlése, persze már aki hozzá szól ,illetve felvállalja. Ugyan azt a kört futjuk... Valószinüleg mindenkinek van legjobb illetve leggyengébb albuma. Egyébként évek óta következetesen meg van a véleményem a témáról, már nem is számolom a köröket (nem 400 méteren indultam).
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Kedd. Feb. 14, 2006 11:19 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisa írta:
Guardian angel: Monkey in the moon- Guardian angel- Wishful thingking-, hármas a zenét illetően nem az esetem. GA -szokás szeint- koncerten jobb.


A Guardian angel, Wishful thinking, Flame harmas szerintem viszont kiemelkedo ezen a lemezen. A GA mondjuk csak a hangulata miatt, de a masik ketto zeneileg is. Bovebben majd a szamoknal. Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Kedd. Feb. 14, 2006 10:57 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Guardian Angel számomra egy fohász. De talán még annál is több...

1996 decemberében hangzott el elöször a berlini fan partin, amelyet volt szerencsém egy videón megismerni.... ez a dal megütött... azért mert olyan igazi alphavilles hangzása van... Gold eszméletlen formában hozza magát...

Szóval a szöveg, egy fohász, de talán egyfajta könyörgés is egyben. Nem tudom, hogy az őrangyalhoz, vagy vki máshoz szól vajon.... de nem az Alphaville-t hallanánk, ha minden egyértelmű lenne. És ez igaz annyi más dalukra is. Maradjunk annyiban, hogy ez a szöveg egy tuti befutó nálam, zenelileg meg hozza a régi szép idők szinti feeling-jét. Fasza!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szer. Feb. 15, 2006 4:21 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor jojjon az egyik kedvencem errol az albumrol. Ennel a szamnal igazat adok vafe-nak abban, hogy egyertelmu az utalas a FY-ra. Nem kerdes szerintem, hogy ez a szam a Victory of love 2 Exclamation
mercurygirl megnyugtatasara a szoveg uniszex, bar nehezen tudom elkepzelni, hogy egy no ilyet erezzen. Persze azt sokszor kivanjak a nok is a pasikra, hogy barcsak dogolnenek meg Smile , de az az erzes, ami ebben a szamban van, az kifejezetten a pasikra jellemzo. A tehetetlenseg erzese ami egyutt kavarog a mely szerelemmel, nem tudod, mit is csinalj, az ongyilkossag utan felemrul benned, hogy inkabb a masik pusztulna, de jobb lenne, ha inkabb megis osszejonnetek, de erre semmi esely.
Zeneileg is szenzacios ez a szam, mert teljesen visszaadja ezt az erzelmi kavarodast. A kemeny, mar-mar techno zene es alatta a vonosok (Anne Dudley erdeme, aki a PSB-ven is dolgozott Cool ) egyuttese fantasztikus.
A szoveget kicsit kemeny hangvetelre vettem egyreszt a zene is indokolja, masreszt, ha jol emlekszem ez az elso lemez, ahol elhangzik majd eloszor a "fucking".

Sóvárgó gondolat

Bele az éjbe, szakadó esőbe, kutya sem dugja ki az orrát
kinn az utcán, céltalanul, csak egy irány van a fejemben
a szerelem lehet varázslat, lehet játék,
néha tragédia, néha szégyen,
szavak a töltények, az érzés a fegyverem,
menekültem és még most is rohanok
Néha azt kívánom, hogy dögölj meg,
mert még mindig kísértesz
Tévedtem, mikor hagytalak elmenni
Próbálom kiölni a fájdalmat magamból,
de minden gondolatom rólad szól
mindegy hol vagyok vagy hová megyek
Néha arról álmodom, hogy újra együtt vagyunk,
de tudom, hogy lehetetlen és a vágyam csak ábránd
Te voltál a kincsem, de nem tudtam,
hogy te voltál a napfény az életemben
Azt hittem, meghalok, mikor rájöttem,
hogy csak egy esély van a túlélésre:
Néha azt kívánom, hogy dögölj meg
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Feb. 15, 2006 8:08 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nőként még tényleg soha nem éreztem egy csalódás után sem, hogy dögölne meg a másik... Laughing

Inkább valami bosszún törtem a fejem, ami persze csak gondolatok formájában realizálódott, és másnap már nem is foglalkoztam vele...

A Nászok ásza filmben van egy nagyon jó jelenet erről, amikor a pasi elénekli egy saját dalát, az első részben még szerelmes volt a lányba, aztán csaj az esküvőn lelép, a második részben már vonyítva énekli, hogy dögölne meg a nő.............
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Feb. 15, 2006 8:12 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindig mosolyogva olvasom, amikor arról vitáztok, hogy egy dal miért jó meg miért nem.
Én az öcsémmel egy családban nőttem fel, sok mindenben egyformán gondolkodunk, "egyformán" szeretjük az Alphaville-t. Mégis más számok a kedvenceink.
Izlésbeli dolgokról vitázni szerintem meddő dolog. Örüljünk, hogy különbözöek vagyunk Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Feb. 16, 2006 9:55 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

carol master írta:
Mindig mosolyogva olvasom, amikor arról vitáztok, hogy egy dal miért jó meg miért nem.
Én az öcsémmel egy családban nőttem fel, sok mindenben egyformán gondolkodunk, "egyformán" szeretjük az Alphaville-t. Mégis más számok a kedvenceink.
Izlésbeli dolgokról vitázni szerintem meddő dolog. Örüljünk, hogy különbözöek vagyunk Laughing



nem vitatkozásról lenne szó, inkább véleménycseréről.
mostanság Te is off line vagy...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Feb. 16, 2006 10:03 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Wishful nekem is nagy kedvenc, bár ami a zenei részét illeti, leginkább a DS4 lemezen hallható verzió áll hozzám legközelebb. Talán mert 96-ban, amikor elöszőr játszották koncerten, én is ott voltam Freibergben...
A szöveg valóban kemény, néha már durva, de teljesen érthető és tökéletesen átjön a düh és a kétségbeesés, ami a szöveg egészén végigvonul. Az utalás a Victory-ra nagyon találó, ez soha eszembe sem jutott. Kösz Tompus! Ja és remek a fordítás!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Pént. Feb. 17, 2006 2:28 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wishful Thinking: A szövege valóban briliáns (nincs kertelés), de zene akkori divatnak megfelelően "kicsit technos", amit mint műfajt nem becsülők nagyra, kicsit egyszerű. Ebből számból többet kilehettet volna hozni. A 99'-es turné változat (gitár és ének) jó.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Pént. Feb. 17, 2006 4:15 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisa írta:
Wishful Thinking: A szövege valóban briliáns (nincs kertelés), de zene akkori divatnak megfelelően "kicsit technos", amit mint műfajt nem becsülők nagyra, kicsit egyszerű. Ebből számból többet kilehettet volna hozni. A 99'-es turné változat (gitár és ének) jó.


Ennek a szamnak ilyen kemenynek kell lennie, lagyabb zene nem adna vissza ezt az erzest. Kontrasztkent meg figyeld meg a vonosokat a kemeny techno alatt. Szerintem ugy szuper ez a szam, ahogy van, a koncerten a gitaros verzio is remek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Hétf. Márc. 20, 2006 12:27 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anne Dudley, Close to the Edit on BBC Radio 2
Over the next three weeks Stuart Maconie will be talking to former BBC Concert Orchestra Resident Composer Anne Dudley about her varied and prolific career. For more info click here

http://www.bbc.co.uk/orchestras/concertorchestra/

Nelkule nem lenne a Flame es a Wishful thinking igazi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Kedd. Márc. 21, 2006 10:18 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
[quote="carol master":



nem vitatkozásról lenne szó, inkább véleménycseréről.
mostanság Te is off line vagy...[/quote]

Ja, én megsértődtem és direkt nem szóltam hozzá egy ideig...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
2 / 5 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség