Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Salvation
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Kedd. Ápr. 11, 2006 5:54 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Control a maga műfajában nem rossz nóta és szerintem fogjuk ezt fel egy amolyan talpalávaló dalnak, azok között is az igényesebbek közé sorolva. Mert hát ugye
1) az album megjelenésekor 1997-ben valamennyire a korszellemhez kellett igazodni a techo műfajában is
2) a szöveg azért szól valamiről, mert az AV-t halljuk nem pedig azt az italodisco zenekart amely 1993-ban egy teljesen hasonló dallal kijött már, csak ott a szöveg mélysége nem ment alább a "te és én meg olyan szép meg örökké" és hasonlóknál...
A dal címe jelenthet "irányítást" vagy "megfékezést" - ha már fordítunk.
A szöveg pedig nem más, mint egy korrajz az elmúlt századról, melyben ott rajzolódnak egyben már a mai kor képei is. Én szeretem!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szer. Ápr. 12, 2006 3:43 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dangerous places

Ez sem tartozik a kedvenceim koze, de van egy hangulata a szamnak. A Gold nem is igazan enekli a szamot, inkabb csak dormogi.


Veszélyes helyek

Az emberek zajonganak,
nem tudnak egy valamit,
csak nevetnek,
de akinél az erő, mindig az rángatja a drótokat
Az emberek teszik, amit tesznek,
csak megkapják a híreket,
és akinél az erő, mindig annál a jutalom
De van becsvágyad, arcot kapsz,
gyere, menjünk egy veszélyes helyre!
Be vagy skatulyázva, szerintem reménytelen vagy,
menjünk egy veszélyes helyre!
Gyere-menjünk, gyere-menjünk, gyere!
Megígérem, hogy eladjuk ezt,
megígérem, hogy mennybe viszlek
Megígérem, hogy eladjuk ezt,
és én nem tudok várni!
Megvannak a terveid, mindezek a tervek,
és vannak pillanatok, miket esélynek hívok,
a helyedben mindet megszerezném,
és ha nincs erőm, bűnt követnék el,
de van becsvágyad...
megígérem, hogy eladjuk ezt...
üzletelek veled,
tudod, hogy a barátod vagyok,
veled maradok a végsőkig,
tudom, hogy bátor vagy,
sok időm van,
a tied leszek, mielőtt az enyém lennél
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 13, 2006 1:01 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dangerous Places: A hangulatát emelném ki én is, jó. A "dörmögés "jól megy a számhoz. Az albumon belül szerintem jó szám. Van egyénisége a szerzeménynek.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 13, 2006 4:07 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Veszélyes helyek szerintem egy instrumentálisnak indult darab lehetett, mert nagyon erőteljes a szinti motívum benne - magyarul a zene lehetett adott, aztán csak később született rá szöveg. Egy erős, leldületes és sötét darab; nagyon sok elektrozenét kedvelő ismerősöm felkapta a fejét rá.
A szöveg követi a zene hangulatát, az a sötétség és alattomosság árad belőle, ami a korszellemből adódik. Így jutunk el a következő dalhoz, amelynek egészen véletlenül a cime: A kor szelleme...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Pént. Ápr. 14, 2006 12:38 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:

A szöveg követi a zene hangulatát, az a sötétség és alattomosság árad belőle, ami a korszellemből adódik. Így jutunk el a következő dalhoz, amelynek egészen véletlenül a cime: A kor szelleme...


Igen, itt ismet tettenerheto a logikai sorrend a lemezen. A szam hangulata koveti az elozot. A lemez 'címadó' dala.
(Furcsa, hogy a whore jelenthet kurvát és pápát is. A szövegbe szerintem a pápa illik, de ki tudja, hogy Gold milyen értelemben használta.)

A kor szelleme

utálat, bujaság, lélek, düh
Úgy tele vagy utálattal, úgy tele vagy bujasággal,
úgy tele vagy lélekkel, úgy tele vagy dühvel
A kor szelleme
Itt jön a vudu király, itt jön a hatalmas ember
Arcképem minden címlapon, a tervem mindenkié
Én vagyok a létezésed, vagyis ami lenni akarok:
a pápád, a messiásod, ha hiszel bennem
Nem én vagyok az igazi teremtő, csak egy egy olcsó másolat,
én vagyok bárki gondolatának a megtestesülése,
de ha te tudsz a számról olvasni, a te érdekedben
én leszek a gyógyír, nem csak egy sírfelirat
Úgy tele vagy utálattal, pihenned kellene,
Tele bujasággal, szükséged van szabadságra,
szükséged van kárhozatra, szükséged van megváltásra
Úgy tele vagy utálattal
A kor szelleme
Itt jön az új vallás, bármire, aki te vagy,
kardom a te hited, hangom a te közeged,
itt vagyok, hogy feloldozzalak, ez mit tenni akarok,
nem hiszek a látomásban, de hiszek benned
Itt jön a vudu király, itt jön a hatalmas ember
Arcképem minden címlapon, a tervem mindenkié
Itt vagyok, hogy a tied legyek, ez mi lenni akarok,
a pápád, a messiásod, ha hiszel bennem
Tele vagy bűnnel, kiirtasz egy nemzetet
tele szexszel, te vagy a szenzáció,
szükséged van kárhozatra, szükséged van megváltásra
Úgy tele vagy félelemmel,
Úgy tele vagy utálattal, pihenned kellene,
Tele bujasággal, szükséged van szabadságra,
szükséged van kárhozatra, szükséged van megváltásra
Úgy tele vagy utálattal
A kor szelleme
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Pént. Ápr. 14, 2006 3:07 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Spirit of the age: A "sötétség" ennél a számnál is jelen van , igaz ez az egész albumra igaz. A lemez hangulatával nincs is baj. Egyébként Vafe és Tompus a lényeget leírták erről a számról.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Pént. Ápr. 14, 2006 7:09 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A legjobban nekem a Spirit of the Age tetszik erről az albumról.
Sokat szoktam ezt a lemezüket is hallgatni az elsővel együtt. Itt a 90-es évek zenéje dominál ugyan, és más hasonló zene nem is tetszik, de nekem ami Alphaville az egyfajta szint, és tőlük bármi jöhet...
Na jó talán a reggea inkább ne! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szomb. Ápr. 15, 2006 10:10 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már alig vártam, hogy A kor szelleme című nótához érjünk, mert számomra ez a dal foglalja össze mindazt, amit a Salvation-nal, ha egy kicsit burkoltan is, de közvetíteni akartak. S bár a lemez már lassan 9 éve, hogy megjelent, azóta azt hiszem nem sokat változott a helyzet, már ami a korszellemet illeti. Szóval minden fasza és remek, csak legyél kigyúrva, ha már fickó vagy, legyen pénzed, hatalmad, befolyásod, mert az kell, ha igazán meg akarsz felelni annak a hazug ideológiának ami ömlik rád a médiából. Mert ez a fasza dolog. Minek a család meg az erkölcs, a hűség, meg a szeretet? Na, szóval azt akarom kinyögni, hogy a dal egyfajta ferde tükröt állít a mai valóságnak, amelyben felértékelődtek az értéktelen dolgok, az igazi értékek pedig szinte eltünnek, illetve bizonyos politikai hatalmak azon fáradoznak, hogy eltüntessék azokat. (Lásd mai politikai helyzet Mo-on.) Szóval szükségünk lenne a megváltásra....
Zeneileg az Utopia lemez cseng a fülembe, talán a vokalista részek miatt leginkább, de összességében is. Súlyos és tartalmas mondandója van, de a zene táncolható és szórakosztatóan igényes. Vagy vmi ilyesmi.... remek nóta...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Kedd. Ápr. 18, 2006 9:49 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
Már alig vártam, hogy A kor szelleme című nótához érjünk, mert számomra ez a dal foglalja össze mindazt, amit a Salvation-nal, ha egy kicsit burkoltan is, de közvetíteni akartak. S bár a lemez már lassan 9 éve, hogy megjelent, azóta azt hiszem nem sokat változott a helyzet, már ami a korszellemet illeti. Szóval minden fasza és remek, csak legyél kigyúrva, ha már fickó vagy, legyen pénzed, hatalmad, befolyásod, mert az kell, ha igazán meg akarsz felelni annak a hazug ideológiának ami ömlik rád a médiából. Mert ez a fasza dolog. Minek a család meg az erkölcs, a hűség, meg a szeretet? Na, szóval azt akarom kinyögni, hogy a dal egyfajta ferde tükröt állít a mai valóságnak, amelyben felértékelődtek az értéktelen dolgok, az igazi értékek pedig szinte eltünnek, illetve bizonyos politikai hatalmak azon fáradoznak, hogy eltüntessék azokat. (Lásd mai politikai helyzet Mo-on.) Szóval szükségünk lenne a megváltásra....
Zeneileg az Utopia lemez cseng a fülembe, talán a vokalista részek miatt leginkább, de összességében is. Súlyos és tartalmas mondandója van, de a zene táncolható és szórakosztatóan igényes. Vagy vmi ilyesmi.... remek nóta...


Nagyon jo az elemzesed. Valoban arrol szol a mai vilag, hogy az emberek messiaskent tekintsenek azokra, akik teljesen ertektelenek, de megfelelnek a sajat ertektelen elvarasaiknak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Kedd. Ápr. 25, 2006 2:44 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Soul messiah

Sokan az ilyen szamok miatt nem szeretik a Salvation-t. Ez egy nagyon remek szam, de nincs kidolgozva. A DVD verzio fenyevekkel jobb.

A szam az elozo gondolatsor folytatasa. Ha ilyen vacak ez a vilag, akkor felmerul a kerdes, hogy mi ertelme van itt maradni?


Lélek messiás

Túl sok a zűrzavar,
Óriási a hatása a trágár terrornak,
Csodálkozom, hogy miért van még ez a rögeszmém
Van még bármi oka, hogy maradjak,
és várjak egy nyugodt messiásra?
Mondj egy okot, hogy itt maradjak örökre,
várjak valami eljövetelére
Ez a lelkem?
Ez a fényvillanás, hogy sohase felejtsek el várni?
Vagy ez te vagy?
Valami angyal, aki itt tart örökre?
Túl sok háború van odakint,
Óriási a hatása a jeleknek és jelentéseknek
Csodálkozom, hogy még mindig harcolok a kérdések tengerében
Van bármi ok, hogy maradjak?
Várni valami eljövetelére?
Adj egy okot, hogy itt maradjak ezen a szigeten
várni valami eljövetelére
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 27, 2006 9:02 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Lélek megváltó valóban az előző dal gondolalatvilágát viszi tovább, egész pontosan megpróbál választ adni arra, ami voltaképpen aztán nem is sikerül. Míg az előző dal a megváltást keresi kiútként az elszabadult világból, ez a dal magát a megváltót keresi, vagy inkább hiányolja, vagy már azt sem. Ejlutottunk odáig, hogy már azt is kétségbe vonjuk, van-e egyáltalán értelme keresnünk, várnunk rá... persze, hogy van, mondon én, de ez a pesszimizmus ami ebből a dalból és albumból árad, nem erre enged következtetni....
zeneileg nem tartom kidolgozatlannak, mint ahogy Tompus, bár a maxira került verziókat én sokkal jobban kedvelem, főleg az exhaulted mixet....
amikor bejön a zongorás rész a végén és kinyilik a hangzás.... baromi jó!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
S.M.I.L.E



Csatlakozott: 2005.08.16. Kedd 21:39
Hozzászólások: 158

HozzászólásElküldve: Pént. Ápr. 28, 2006 10:25 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekesség a Roxette Salvation címû dalának videóklipjébôl. Ki milyen hasonlóságot fedez fel kedvenc zenekarunk azonos címû lemezének belsô borítójával? Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Pént. Ápr. 28, 2006 11:34 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

S.M.I.L.E írta:
Érdekesség a Roxette Salvation címû dalának videóklipjébôl. Ki milyen hasonlóságot fedez fel kedvenc zenekarunk azonos címû lemezének belsô borítójával? Shocked


Erdekes. Smile
Kislany es tanyerok nincsenek a klipben?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szomb. Ápr. 29, 2006 8:25 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy mikre nem bukkantok?
Valóban érdekes az egybeesés, bár az Alphaville fotón egy lámpa van, az is középen, meg az AV tagok egy-egy fotelben ülnek.... ettől eltekintve kísérteties a hasonlóság, főleg hogy maga a Salvation is bejön a képbe mindkét részről.... hozzá kell, hogy tegyem, hogy az AV volt az első ebben a dologban, mert a Roxette dal 1999-es....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Kedd. Máj. 02, 2006 2:36 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Soul Messiah: Valóban az "ilyen" számok miatt nem a Salvation a kedvencem... Ennél számnál szoktam besokkkkkalni elsősorban a zene miatt. A DVD-én viszont talán a legjobb szám, érdekes de a másik kedvencem a LA-án az inside, igaz ott az albumon sincs "gond". A DVD-én nagyon eltalált az "enyhén" Blue-os "beütés".
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
4 / 5 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség