Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Salvation
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 06, 2006 11:22 am    Hozzászólás témája: Salvation Hozzászólás az előzmény idézésével

Hozzászólások, fordítások az egyik leggyengébb AV albumhoz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 06, 2006 1:11 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Prostitute utan eleg nagy visszaeses volt ez az album annak ellenere, hogy jonehany gyongyszem talalhato rajta. Peldaul a Flame az top5-ben van nalam es a Wishful thinking, a Guardian angel is eleg elol vannak. Az Inside out is jo (bar tagadhatatlan, hogy koncerten jobb) es a Pandora is jol eltalalt szam.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 06, 2006 1:37 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor vágjunk bele. Az album zeneileg gyenge, de nem a szövegek miatt. A szövegekben Gold hozza a stílusát. Very Happy
Az Inside out nyitódarab is ilyen, gyakorlatilag metaforák sorozata.

Kifordítva

Kezed tele idővel - homok az urnából
Egy útitárs - a páfrányok titka
Sötétből sötétbe - hol is kezdjem
Mikor elsápadunk - átszúrja bőrünket
És ott voltak a csillagok
Hogy segítsék lelkünk útját
Minden szerelmemmel - kimentem a világba
Kifordítva - és mindent neked adtam
De kell a szerelmed - ez mit keresek
Ajkaimon keresem csókod
És mindig azt hiszem, ahová mehettünk volna
Soha nem találkoznánk ebben a dalban
Nevünk semmivé vált - de a szavak igazzá
Mikor én voltam a nap és te voltál a hold
És ott voltak a csillagok
Hogy segítsék lelkünk útját
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 06, 2006 2:02 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inside out: Itt még mondhatni hozzák az "alphavilles formát" olyan szempontból, hogy jó a nyitószám. Profi az ének és itt még a zenét is lehet élvezni. Ez az egyik szám amit úgy érzem kellőképen kidolgoztak az albumon. A "Salt Lake Cityis" pedig kimondottan jó.

Salvation: Nem vagyok én sem jó véleménnyel az albumról, azmiatt amit már "százan szásszor" megbeszéltünk a prosti után ilyet...! Látszik, hogy kevés időt fordítottak az albumra. Amikor először hallotam olyan volt mintha fejbe vágtak volna. Aznap este szórakozni mentem és csak az járt a fejembe hogy ez biztos hogy alphaville...Viszont ami nálam pozitívum az a lemez hangulata és szöveg világa. Nálam ez az album a "keret album" ami azt jelenti hogy az első (lásd fent) és föleg az utolsó szám mestermunka.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Feb. 09, 2006 12:33 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugy tunik, a Salvation senkit sem hoz lazba. Confused

Kovetkezik minden koncert kedvence, a Monkey in the moon.
Ezt levehetnek a musorrol, de igazan.
Ha Inside out tele volt metaforakkal, akkor ez a szam metaforak a kobon.
Peldaul a "Scarecrows in the fields" (Madarijesztok a foldon) idezet lehet Huxley: Island (Sziget) cimu muvebol, de hindu vonatkozasai is lehetnek. Gold-bol barmit kinezek. Smile


Majom a holdon

Egyszer voltam oly biztos, egyszer voltam oly vak
Furcsa, hogy szavaiddal mintha gondolataim olvasnád
Angyal egy autóban, ördög a kereszten,
Madárijesztők a földön, Jézus a sziklán,
Levelek az esőben, gyáva nyúl,
Isten neked készült, gyíkok a napon,
Majom a holdon, keresztül látok rajtad,
Majom a holdon, ez neked készült.
(Üzenet megértve?)
Virág egy szóban, szavak pap nélkül,
Szárnyak madár nélkül, szépség szörnyeteg nélkül,
A jel túlzás, a vonatok késnek,
Bolond a hegyen, óceán végtelen,
Bolond a hegyen, a vonatok késnek,
Kivéve mit elfelejtünk, hogy semmi sem igazán új,
Beképzeltség, tágra nyitott szemek,
A szélmalom leég, menj a fényre,
Menj a fényre,
Majom a holdon,
Levelek az esőben,
Ez neked készült
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Feb. 09, 2006 8:52 pm    Hozzászólás témája: Re: Salvation Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
Hozzászólások, fordítások az egyik leggyengébb AV albumhoz.


Mi az hogy, az egyik leggyengébb AV albumhoz? Van több is? És miért pont a Salvation a leggyengébb?
Talán tudod Te is, sok hasonlóság van a Sal és a FY albumok között.
Mind2 rövid idő alatt készült el, a szövegeket Gold írta, a zene pedig csupa elektronika. Számomra a 97-es lemez az ős-Alphaville korszak lezárása, egy igazi back to the roots album, sőt sokkal több annál. Ez volt az utolsó lemez, amelyet a Gold-Lloyd-(Echollette) formáció készített el. Méltó lezárása a zenei fejlődésnek, amelyet az első 5 AV lemez mutat. Azért sem gondolom gyenge lemeznek, mert bár a szintetizátor orientált zene lehetőségei eléggé behatároltak, mégis remek színt, változást hozott az előző lemezekhez képest. Így lett teljes a kör, visszatértek oda, ahonnan indultak. Megtudtak maradni az igényesség teljessége mellett, ráadásul úgy, hogy egy kicsit fogyaszthatóbb lemezt tettek le az asztalra. Az, hogy nem lett (ez sem olyan) sikeres, nem csak rajtuk múlott...


A hozzászólás legutóbb vafe által Csüt. Feb. 09, 2006 10:03 pm-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Feb. 09, 2006 10:02 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Inside out: a szöveg szerintem egyfajta odafordulás a rajongók felé. Olyan mintha tőmondatokban kapnánk most meg, mit is jelentünk mi rajongók a zenekarnak. Az első szakasz az idővel foglalkozik, azzal, ami elmúlt. A csillagok lennénk mi, akiknek és akikről szól a darab. A második szakasz csak megerősíti azt, ami már elhangzott, mindez a jelenben: mi, a csillagok, akik erőt és értelmet adtak a folytatáshoz.
A refrén pedig remekül köti össze a múltat a jelennel: a rengeteg szeretetet (dalt) amit kaptunk, csak szeretettel (hűséggel) viszonozhatjuk.

http://www.alphaville.hu/vafe/B&M.jpg
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Pént. Feb. 10, 2006 1:11 pm    Hozzászólás témája: Re: Salvation Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:

Mi az hogy, az egyik leggyengébb AV albumhoz? Van több is? És miért pont a Salvation a leggyengébb?


Nem a Salvation a leggyengebb, hanem a FY, viszont az betudhato annak, hogy az volt elso album. Viszont az a toretlen fejlodes, ami az Alphaville zenejeben megfigyelheto pont a Salvation-nal torik meg. Az osszecsapottsag erezheto a lemezen. Nem lenne rossz, ha meg fel evet dolgoztak volna rajta.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Pént. Feb. 10, 2006 1:46 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Monkey in the moon: A koncerteken "átadhatná a helyét". Ez a szám album verzióban jobb, de igazából ott sem fog meg.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Pént. Feb. 10, 2006 5:55 pm    Hozzászólás témája: Re: Salvation Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
vafe írta:

Mi az hogy, az egyik leggyengébb AV albumhoz? Van több is? És miért pont a Salvation a leggyengébb?


Nem a Salvation a leggyengebb, hanem a FY, viszont az betudhato annak, hogy az volt elso album. Viszont az a toretlen fejlodes, ami az Alphaville zenejeben megfigyelheto pont a Salvation-nal torik meg. Az osszecsapottsag erezheto a lemezen. Nem lenne rossz, ha meg fel evet dolgoztak volna rajta.


Nem értitek a lényeget! Nem törik meg a fejlődés, hanem visszatérésről van szó a gyökerekhez. Semmi összecsapottság nincs ebben a lemezben, és a FY sem a leggyengébb Alphaville lemez. Ez egy kicsit durva lenne... nem gondolod?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Pént. Feb. 10, 2006 6:36 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Monkey in the moon: őszintén szólva, fogalmam sincs miről szól ez a szöveg. Talán egyfajta vízió, amely a mostani, összekuszálódott világot szeretné megmutatni. Ennyi jut eszembe róla. A zene sodor magával. Nagyszerűnek tartom, és nem értek egyet azzal, hogy le kellene venni a koncert repertoárból. Egy klassz beindulós nóta, lehet hangulatot teremteni vele. Ugyanez vonatkozik a Jet Set-re, amelyet szintén leszavaznak zeneértő kollégák. Akkor meg mi a manót kellene játszani helyettük? Várom a tippeket. És ne gyertek a CS dalokkal...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Julius
Site Admin


Csatlakozott: 2004.10.04. Hétfő 15:46
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged & Budapest

HozzászólásElküldve: Pént. Feb. 10, 2006 10:10 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tompus!
Köszönet, hogy kezedbe vetted a SALVATION-t! Razz

Vafe!
Mostanság hiányzik az ELEVATOR. Az tényleg egy beindulós nóta! "szerintem"...


A hozzászólás legutóbb Julius által Vas. Jún. 28, 2009 10:40 am-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése AIM
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Feb. 11, 2006 10:51 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a Salvation hallgatásakor lettem rajongó, de ma már egyáltalán nem hallgatom.
Én is a töréssel értek egyet, kinek van szüksége visszatérésre, ha egyszer egy folyton megújuló zenekarról van szó???
Csakis a lemezcég nyomását tudom elfogadni indoknak!
A szövegek zseniálisak, a zene meg szintipop... Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 13, 2006 9:31 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Javaslat" koncertekre: Elevator, Ivory Tower, To Germany with Love.
Nem a kedvecem, de meghallgatnám a Pl. Romeost. Egyébként A TBB album a koncerteken nagyon hanyagolva van... Kár... Szerintem a rajongók szeretik a különlegeségeket jó lenne pl a Some people, Bitch, stb. de irhatnák sokat "beindulosnak" a DS5-röl!
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Hétf. Feb. 13, 2006 11:18 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisa írta:
"Javaslat" koncertekre: Elevator, Ivory Tower, Romeos Some people, Lassie come home, Red rose, Euphoria, Beethoven
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség