Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Dreamscapes
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 25, 2010 9:37 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:


Hoppá! Tényleg!
Akkor jönnek azok is.


jó, megvárom még ezt a kettőt is, és akkor kirakom végre a komplett DS szövegeket az oldalra!
(meg majd az esszéket is! Wink )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Márc. 25, 2010 9:49 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:

jó, megvárom még ezt a kettőt is, és akkor kirakom végre a komplett DS szövegeket az oldalra!
(meg majd az esszéket is! Wink )


Bár most ahogy nézem elég sok számnál írnak eltérést a demo és a hivatalos között. Összenézem majd a szövegeket, ahol jelentős az eltérés, azokat is elintézem. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Pént. Márc. 26, 2010 7:41 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:

Bár most ahogy nézem elég sok számnál írnak eltérést a demo és a hivatalos között. Összenézem majd a szövegeket, ahol jelentős az eltérés, azokat is elintézem. Smile


én ezeket találtam:
1ne: Summer in Berlin, Fallen Angel, Forever Young
2wo: Universal Daddy
3three: Headlines, Golden Feeling
7even: Jet Set
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Pént. Márc. 26, 2010 9:06 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:

én ezeket találtam:
1ne: Summer in Berlin, Fallen Angel, Forever Young
2wo: Universal Daddy
3three: Headlines, Golden Feeling
7even: Jet Set


Lesz itt még meló:
+
5ive: The Shape of Things to Come
6ix: Cosmopolitician
7even: Romeos
8ight: Monkey in the moon, She Fades Away
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Pént. Márc. 26, 2010 9:44 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:


Lesz itt még meló


hajrá! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Kedd. Ápr. 06, 2010 9:34 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vafe fordítása módosítva az eltérésekkel

BERLINI NYÁR (demo)

Ez a nap egy meghívás
Csak neked
Van egy asztalfoglalásod
a keleti sugárútra
Nyisd ki szemed es engedd hogy, a fény
Betörjön egy kis időre
Találhatsz valamit, amit sohasem láthattál idebent
Érezni a szíved dobbanását
Mint egy fáradt gépezet
A forgalom zaja, mint egy csendes álom
A park pora, az autók füstje száll fel
A forró délutánban
Egy izzadó testet érintve
Berlini nyár, rendben vár
Fáradtan lóg a nap a levegöben
És robban az egekben
Élni látszik a tévedés kegyelme, de minden rendben
Adtal egy csókot az útkereszteződés közepén
Berlini nyár, rendben vár
Az aszfaltba olvadó nap ereje annyira erezhető
Itt még ártatlan aztán meg feltör oly vadul
Amikor a nyárra vágyakozunk a falnál
Berlini nyár, rendben vár
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szer. Ápr. 07, 2010 11:11 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fagyis lány

A világ ismét jobban nézett ki. Túlélte a fogorvost és a közeljövőben nem kell visszamennie. Egy késő nyári forró délutánon Marian zsebredugott kézzel, fütyörészve a járdaszegélyen egyensúlyozott és azon töprengett, mihez kezdjen a nap hátralévő részében. Pampararampampam…menjek a parkba a fagyiárus lányhoz és kérjek tőle randit ahelyett, hogy csak vennék egy fagyit? A park két saroknyira volt, csak egy ugrás. De aztán kiverte a fejéből, amikor befordult a szűk utcába, amelyik a lakásához vezetett. Michael dolgozik még a számon, az első számukon? Pampararampampam, a dallam járt a fejében, ami a dal eleje lesz majd. Mi is volt a refrén? Big in Japan tadam… Michael ötlete volt zenélni festészet helyett. Marian elképzelte, ahogy többezer ember előtt előadják a dalukat és a fagyis lány ott állna a színpaddal szemben… Meggyorsította lépteit. Szégyen, de csak egy hónapja döntötték el, hogy popsztárok lesznek. Elég jó ötletnek tűnt, de azért zenélni nem olyan egyszerű. De nem probléma! Michael kijelentette, hogy majd szintiket és számítógépet használnak. Sajnos ez elég drága vállalkozás nyamvadt 18 évesen, munkanélküliként sóvárogva az azonnali kezdésre. Marian eladta a lestrapált Volkswagenét, Michael a lemezeit (korábban DJ-ként dolgozott és volt párszáz lemeze abból az időből). De kit érdekel! A fagyis lányok nem várnak örökké.
Pampararampampam… Marian hazaért. A lakás az épület hátsó részén a földszinten volt. Elég sötét, de azért jó és nyáron hűvös. Egy Tubeway Army turné plakát lógott a nappali falán a félhomályban, alatta pedig ott fénylett az újonnan érkezett szintetizátor. Michael egy ócska kanapén ült és épp egy jointot szívott. Valami baj volt.
-Mi van?
- Elbaszódtak a dolgok.
- ?
- Nem megy tovább.
- Van egy új ötletem a számra.
- Felejtsd el.
- Miért?
- Ahogy mondtam, a dolgok elbaszódtak. Egy nyamvadt hangot sem tudok.
- Mondj valami újat!
Csend.
- OK, hallgasd ezt!
Pampararampampam… Marian elénekelte a refrént.
- Mit jelenet a „Big in Japan”?
- Nos, tudod az együttes neve. De beleillik a dalba is, nem gondolod?
- Angolul kellene írnod a dalszöveget.
- Biztosan.
- Ez nem túl divatos.
Csend…
Kint egy madár csicsergett. Valaki keresztülvágott az udvaron. Egy rendőrsziréna hallatszott a távolból. Michael felkelt és eltűnt a konyhában. Marian leült a kanapéra és várt.
- Kérsz valamit? – kérdezte Michael.
Marian nem válaszolt. A madár elcsendesedett. Valami csörömpölve leesett a konyha padlójára. Öt perccel később Michael visszatért és hideg tekintettel bámulta az udvar végén álló csupasz szürke falat.
- Nevetséges ötlet volt. – mondta.
- Mennyi maradt?
- Csak néhány napra.
- Mit javasolsz?
- Adjunk el valamit ismét.
- Mennyit érhet?
- Beszéltem Raplh-fal. 3 ezret adna nekünk.
Marian csendben maradt.
- Ez sok pénz. Kitartana körülbelül egy hétig. – mondta Michael a falnak.
- A szart. 7 ezernél is többe kerül.
- Az sok. – mondta Michael.
Marian a turné posztert bámulta. A tömött arénára gondolt., távoli országokba utazásra, tévé szereplésekre, a nagy pénzre, amit keresnének, a mennydörgő tapsviharra. És ez ismét nem lesz…- kiment a konyhába. Egy gyertya égett az asztalon. A gyertyafényben három kis ezüstös csomag fénylett és egy teáskanál. A mosogatóban egy használt fecskendő hevert. Egy hajszálvékony vércsík indult a tű hegyétől és körbeölelte a lefolyót. Elővett egy papírtörlőt.
Pampararampampam…viszlát, fagyis lány …
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Ápr. 07, 2010 12:11 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
Fagyis lány


hú de jó, köszi! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 29, 2010 9:11 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És én csodálkozom

Berlin, 1993.

Jefrrey megkért, hogy írjak valamit a városról, az életemről, a régi szép időkről mielőtt a bioszféra összeomlik Európában. Volt néhány külföldi rockegyüttes…Alphaville…sohasem hallottam róluk. A fenébe is, jó srác ő, ezek kemény idők és csak néhány euróm van. Rendben, itt a történetem:

Berlin, 1977.

Kreuzberg, a Falnál, halálsáv, parkok és csatornák. Egy igazi bárka a marihuána szívóknak mint én és Ariane. Három forró nyári hónap. Készítettünk egy kiáltványt, hogy Kreuzberg legyen független állam. Beszéltünk az állam leendő pénzneméről is a plenáris üléseken. Az Öngyilkos vagy Halott Kennedy játszott a SO36-ban. Blondie, Simple Minds a Kant-Kinoban. Pletykálták, hogy Bowie (!!!) is jön Berlinbe. A Morgenrotban az ugyanilyen nevű együttes tüzelte a közönséget és a lányom belezúgott a dobosukba. Ezért nem volt nehéz Michaelnak meggyőznie engem, hogy zenész legyek festő helyett. Arról álmodtunk, hogy lesz egy koncertünk majd a Falnál.

Berlin, 1987. május 1.

Nem voltam ott a kezdéstől az utcai fesztiválon a Lausitzer Platzon. Csak estére értem oda, mert Nyugat-németországból utaztam a helyszínre. Addigra már az egész átalakult utcai harcokká barikádokkal, harci kiáltásokkal, rohamrendőrökkel, forrongó embertömeggel, vérfoltos arcokkal, égő autókkal, olvadó aszfalttal, betört ablakokkal, kifosztott boltokkal. Még nagymamák és nagyapák is csatlakoztak. Repkedtek a kövek, az utcát üvegszilánkok, sörös dobozok és egyéb alkalmi fegyverek borították. A thai bordélyház melletti sarki szupermarket lángokban állt. Egy kóbor kutyát kilapított egy rendőrségi jármű. Néhányan futottak a lopott sörrel és wc-papír tekercsekkel. Különösen nevetséges látvány volt, kiváltképp azért, mert ismertem ezeket az embereket. Sasskia, Günter és én whisky-t ittunk a kiégett szupermarketből. Az égő szemetesek lángja vörösre festette az arcukat, amelyek hirtelen kékre váltottak minden egyes elhaladó rendőrautónál. Sasskia kijelentette, hogy szeretne megölni egy zsarut. Ó, édes Sasskia! Később megpróbáltam hazakeveredni az Oranienstasseról, de nem volt rá esély. A rendőrkordonok között az ital körbejárt. Utcakő, joint. Néhányan az életükért futottak, mások táncoltak és nevettek. A játszma nem csak dühvel és gyűlölettel volt teli, hanem humorral is. Ezért maradt meg játéknak. Ez csak egy újabb istenverte buli volt, azoknak, akiket túlságosan elvertek vagy túlságosan lezüllöttek. Ugyanaz a régi történet.

Berlin, két évvel később

Ismét május elseje volt és én néhány konyakkal bemelegítve álltam a Wienerstrassen. A felkelés vidámparkká alakult. A nép kocsmákban üldögélt a csordultig töltött söröskorsók mellett. A turisták valami nagy eseményre vártak, ismerőst alig látok. Rendőrök cirkálnak az utcán, a tűzoltók és a rohammentők készenlétben állnak. Egy barát elhozta a kislányát. Abszurd. Fogtam a slusszkulcsot és hazavittem a lányt. Mire visszaértem addigra óriási lett a tömeg. Gabival el is mentünk onnan és otthagytuk ezeket a bizarr lovagokat. Egy kis szomorúság, halvány búcsú. Megnéztünk egy unalmas filmet valamelyik moziban Charlottenburgban. És miközben a vásznat bámultam magam előtt, a régi bárka Kreuzbergben elsüllyedt a régi vágyakozó emlékeim horizontján…Nagyon nehéz ok nélkül megöregedni…
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 29, 2010 2:02 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
És én csodálkozom


köszi, bár ez vhogy nem tetszik, nem tudom miről akar szólni. elég nagy zagyvaságnak tűnik. várjuk a többit! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Ápr. 29, 2010 10:15 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
tompus írta:
És én csodálkozom


köszi, bár ez vhogy nem tetszik, nem tudom miről akar szólni. elég nagy zagyvaságnak tűnik. várjuk a többit! Smile


Május elseje elég gyakran fordul tüntetésbe, amit a rendőrség szétver. Ez ihlette az And I wonder-t.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Pént. Ápr. 30, 2010 8:17 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:


Május elseje elég gyakran fordul tüntetésbe, amit a rendőrség szétver. Ez ihlette az And I wonder-t.


aha, értem, köszi.
az And I Wonder nekem is eszemne jutott. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
jacky27



Csatlakozott: 2008.10.02. Csütörtök 9:01
Hozzászólások: 471

HozzászólásElküldve: Pént. Ápr. 30, 2010 10:50 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valóban, ez az írás nem olyan egyértelmű... azt sem tudom, ki írta.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szomb. Máj. 01, 2010 3:09 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jacky27 írta:
Valóban, ez az írás nem olyan egyértelmű... azt sem tudom, ki írta.


Szerintem egyértelműen Gold. A fagyis lányos történetben is van, hogy festő helyett lett inkább zenész.
Persze ezek a történetek eléggé szürreálisak, valóságtartalmuk a 0-hoz konvergálhat. A legutolsó szösszenetből, az AV tényekből legalábbis én ezt gondolom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
jacky27



Csatlakozott: 2008.10.02. Csütörtök 9:01
Hozzászólások: 471

HozzászólásElküldve: Szer. Jan. 15, 2014 8:28 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe, a DS meg 15 éve, hogy megjelent! Erről is lesz valami cucc?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Következő
11 / 12 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség