Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mit történt az együttes régebbi tagjaival, mi lett velük?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vonGeibinger174;



Csatlakozott: 2006.07.20. Csütörtök 9:25
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 29, 2006 6:41 pm    Hozzászólás témája: Mit történt az együttes régebbi tagjaival, mi lett velük? Hozzászólás az előzmény idézésével

Elsősorban Bernhard Lloyd-all és Ricky Echolette-el?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 29, 2006 10:04 pm    Hozzászólás témája: Re: Mit történt az együttes régebbi tagjaival, mi lett velük Hozzászólás az előzmény idézésével

vonGeibinger174; írta:
Elsősorban Bernhard Lloyd-all és Ricky Echolette-el?

szerinted érdekel ez valakit Rajtad és rajtam kívűl?

Echolette-ről 10 éve semmit nem tudunk, Franciaországban telepedett le, azóta ott él. A zenével és az AV-val teljesen megszűnt a kapcs.

Bernd, mint tudjuk, elindította az AP projektjét, az első lemez óta eltelt már 6 év, azóta semmi. Holler eü problémái késett a folytatás ezidáig, azóta meg ki tudja... Lloyd inkább producerkedik és így keres pénz...
Mertens - bár ez nem a topic tárgya - beteg. állítólag....

szóval lehet, hogy nem egy szerencsés topicválasztás ez, bár úgy látom, tök mindegy mit találsz ki a magyarnak.... (((
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 30, 2006 10:24 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Engem pl. érdekelne, de sajnos tényleg senki nem tud semmit.
Bernd: utoljára kb. 2 éve olvastam vele a .nu-n egy interjút, azóta semmi, pedig régen a fórumokon is aktív volt.
Echolette: Amikor a Yahoon kérdezett róla valaki, MG egy sort válaszolt, hogy hogy él és virul, ennyi.
Mertens: semmi új hír a betegségéről szóló cikk óta. (Ha valakinek megvannak a lemezei szóljon, még mindíg szívesen meghallgatnám.)

A fórumuk szerint a németek sem tudnak többet, pedig ők azért 'tűzközelben' vannak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 30, 2006 1:42 pm    Hozzászólás témája: Re: Mit történt az együttes régebbi tagjaival, mi lett velük Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
vonGeibinger174; írta:
Elsősorban Bernhard Lloyd-all és Ricky Echolette-el?

szerinted érdekel ez valakit Rajtad és rajtam kívűl?

Echolette-ről 10 éve semmit nem tudunk, Franciaországban telepedett le, azóta ott él. A zenével és az AV-val teljesen megszűnt a kapcs.

Bernd, mint tudjuk, elindította az AP projektjét, az első lemez óta eltelt már 6 év, azóta semmi. Holler eü problémái késett a folytatás ezidáig, azóta meg ki tudja... Lloyd inkább producerkedik és így keres pénz...
Mertens - bár ez nem a topic tárgya - beteg. állítólag....

szóval lehet, hogy nem egy szerencsés topicválasztás ez, bár úgy látom, tök mindegy mit találsz ki a magyarnak.... (((

1.Hatvan8 regisztált tagból kb.20-an hozzá szólnak a támákhoz, tovább szűkítve kb. 10-12-en többször szólnak hozzá. A zeneiízlések is igencsak megoszlannak, valaki erre valaki arra esküszik, de valahol valamilyen szinten mindekit érdekell ez a téma.
2. Igazán új informácíó nincs a extagokról, de ha bármikor valakinek lesz az beírja ide, mert az "közérdekű".
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 30, 2006 4:35 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.maelstrom.de/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 30, 2006 7:37 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a Mertens lemezekre nekem is fáj a fogam, a megszerzésükön rajta vagyok. de addig itt egy zene a Mestertől: http://www.alphaville.hu/vafe/Maelstrom%20-%20Aulos.mp3
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vonGeibinger174;



Csatlakozott: 2006.07.20. Csütörtök 9:25
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: Szomb. Dec. 02, 2006 12:29 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez Mertens betegségének bizonyitéka? : )) Ez a zene a mertens sindróma első jele


Egyébként én azt gondoltam mindenkit érdekelni fog ez a téma. Tulajdonképpen nekem ez a formáció jelenti az igazi alphaville-t és a zenéjük is. A mostani is tetszik de ebből mintha valami hiányozna.
Talán ez a kettő ember. De a témára visszatérve én senkiről semmit nem tudok. és a neten sem találtam még egy árva utalást sem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vonGeibinger174;



Csatlakozott: 2006.07.20. Csütörtök 9:25
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: Szomb. Dec. 02, 2006 12:31 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Meghallgattam megint. Ez iszonyatos : )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szomb. Dec. 02, 2006 1:34 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
a Mertens lemezekre nekem is fáj a fogam, a megszerzésükön rajta vagyok. de addig itt egy zene a Mestertől: http://www.alphaville.hu/vafe/Maelstrom%20-%20Aulos.mp3


A 2 éves unokaöcsém jobban zenél üvegpoharakkal. Ez egy hatalmas 0 Exclamation
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Szomb. Dec. 02, 2006 1:36 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vonGeibinger174; írta:
Ez Mertens betegségének bizonyitéka? : )) Ez a zene a mertens sindróma első jele


Egyébként én azt gondoltam mindenkit érdekelni fog ez a téma. Tulajdonképpen nekem ez a formáció jelenti az igazi alphaville-t és a zenéjük is. A mostani is tetszik de ebből mintha valami hiányozna.
Talán ez a kettő ember. De a témára visszatérve én senkiről semmit nem tudok. és a neten sem találtam még egy árva utalást sem.


Szerintem a mostani Alphaville-ből semmi és senki sem hiányzik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Vas. Dec. 03, 2006 9:15 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
vafe írta:
a Mertens lemezekre nekem is fáj a fogam, a megszerzésükön rajta vagyok. de addig itt egy zene a Mestertől: http://www.alphaville.hu/vafe/Maelstrom%20-%20Aulos.mp3


A 2 éves unokaöcsém jobban zenél üvegpoharakkal. Ez egy hatalmas 0 Exclamation


apukám, ezt hívják zsenialitásnak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Vas. Dec. 03, 2006 9:16 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
vonGeibinger174; írta:
Ez Mertens betegségének bizonyitéka? : )) Ez a zene a mertens sindróma első jele


Egyébként én azt gondoltam mindenkit érdekelni fog ez a téma. Tulajdonképpen nekem ez a formáció jelenti az igazi alphaville-t és a zenéjük is. A mostani is tetszik de ebből mintha valami hiányozna.
Talán ez a kettő ember. De a témára visszatérve én senkiről semmit nem tudok. és a neten sem találtam még egy árva utalást sem.


Szerintem a mostani Alphaville-ből semmi és senki sem hiányzik.


dehogynem. mertenslloydésecholetteebbenasorrendben.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Hétf. Dec. 04, 2006 11:07 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Véleményem: Több együttesnél vannak mítoszok a régi tagokról, akik az első albumokon meghatározók voltak, hogy az az igazi. Ilyen pl. A Pink Floyd (Syd Barett), Depeche Mode (Vince Clark) és az AV is. Valahogy az emberek szeretik az "ős" dolgokat. A zenéjük később lett (jóval) jobb... Persze ez az én véleményem és ettől függetlünül érdekelnek a régi tagok is, de nekem teljesen megfelel az új felállás. Koncertekre persze elférne még egy-két dolog pl. basszusgitár vagy akár női hátérvokál is.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Hétf. Dec. 04, 2006 1:14 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisa, teljen egy húron pendülünk! Smile Talán még annyi, hogy mi is válozunk, ezért nem biztos, hogy ugyanaz tetszik mint 20 éve. Én pl. imádom a CS-t és nem hiányzik nekem onnan senki és semmi, úgy jó ahogy van, de nem bizos, hogy 84-ben tudtam volna értékelni.
Koncertek: Teljes igazad van, ezt egyébként már mások is felvetették fórumokon, és MG többször mondta, hogy anyagi okok miatt vannak négyen a színpadon. Sad

vonGeibinger174: Nem csoda, hogy nem találtál semmit, más sem. Nagyjából rendszeresen nézem a német fórumot, és még ők sem találnak semmit. (Pedig lelkesek, és őket is nagyon érdekli a téma.)
Mertens betegségéről egyetlen rövid cikkecske jelent meg, azt a Moonbase másolta be a .nu-fórumra, miután a német rajongók valahonnan megtudták hogy megjelent, és elkeztdtek nyomozni utána. Nem fűztek hozzá semmit, és nem is cáfolták, tehát nagyon valószínű hogy igaz. Anno lefordítottam, itt kell legyen valahol a fórumban, vagy még az előzőben??
A Berd cikket is a németeknél olvastam, ha van rá igény megpróbálom előásni, emlékeim szerint nem derülnek ki belőle rendkívüli dolgok, csak részletesebb. És az is több éves.
Rickről pedig a teljes csend. Sajnos. Sad

Meghallgattam a Mertens 'remekművet' és csak remélni tudom, hogy ez a leggyengébb száma. (A honlapjáról semmit sem sikerült leszednem.) Nekem botfülem és kreativitáshiányom van, de ha leültetnek egy szinti elé ilyet még én is tudok... Egyéként a festményei is elég 'érdekesek', tényleg mintha már beteg lett volna amikor készültek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vonGeibinger174;



Csatlakozott: 2006.07.20. Csütörtök 9:25
Hozzászólások: 9

HozzászólásElküldve: Kedd. Dec. 05, 2006 12:22 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ok. Akkor megpróbálok precízebben fogalmazni. Nekem nagyon tetszik a mostani AV zenéj, sőt sokmindenben szinvonalasbbnak is találom mint a régit. De arra akartam utalni, hogy nekem sem a mostani AV sem a legrégebbi sem jelenti azt minta középső : )


Azok a számok amik miatt a kedvencem lett az együttes azok Mertens nélkül készültek. Olyan zseniális számokról beszélek amiről tudjátok mindannyian,hogy azok. És a mostani AV számok nagyon jók,nagyon tetszenek, de az a megfoghatatlan "valami" amit az előbb zsenialitásnak neveztem hiányzik belőlük. Persze nem akarlak titeket meggyőzni az álláspontomról.
Egyébként az kimondottan zavar, hogy nagyon ritkán jelennek meg új lemezek. Sok az ujrafeldolgozás. És az egész kezd úgytünni, hogy csak a könnyen eladhatóság számit : ) Amit vagy így vagy egészen rendkivülien jó számokkal lehetne elérni.

Voyager: Olvastam a forditásodat : ) Tulajdonképpen akkor gondoltam először arra, hogy vajon mi lehet ezekkel az emberekkel?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség