Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mit történt az együttes régebbi tagjaival, mi lett velük?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Toecutter



Csatlakozott: 2006.12.02. Szombat 10:16
Hozzászólások: 135

HozzászólásElküldve: Szer. Dec. 06, 2006 8:49 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlök mindenkit.
A mostani AV zenéjét egy kicsit unalmasnak érzem.Annak idején- a Mertens-féle korszakban-pont azzal hívta fel magára a figyelmet-többek között-az együttes,hogy a viszonylag egyszerű hangszerelés ellenére új dallamokat és nem kiszámítható zenei fordulatokat nyújtottak.
Ehhez képest a CS-n mindíg elkalandozott a figyelmem,pedig ugye a zene-elvileg-már jóval összettebb,mint annó volt.
A Mertens-féle "üvegcsörömpölés" személy szerint nekem tetszik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Szer. Dec. 06, 2006 11:18 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Toecutter!
Érveltél nem rosszul. Gondolom "észre veted" , hogy én a másik oldalon állok. Egyébként a szintpop kategoriába tényleg nem rossz az 1. album
De amíg az 1. album illetve a 2. album egyrésze (DWM, UD) popzene (slágerzene), addig a CS, de a prosi is underground (rétegzene). Az"unalmasságot" én vontatoságnak nevezzem teljesen pozitív értelembe, de mondhatnánk kevésbbé populárisnak is. Képzeljük el azokat a zenekarokat ahol ez fordítva van... Ott már tényleg nem sok embernek jönnek be az új albumok, itt legalább megoszlanak a vélemények. Mindehez még hozzájön, hogy az AV kimondottan széles zenei skálán mozog. Minden tisztelet azoké akik a fallen angel és az on the bitch-et egyformán tudják szeretni, én nem vagyok ilyen.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Toecutter



Csatlakozott: 2006.12.02. Szombat 10:16
Hozzászólások: 135

HozzászólásElküldve: Szer. Dec. 06, 2006 1:37 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha valakinek megvan valamelyik Maestrom-album és valamilyen formában át tudná nekem másolni,annak hálás lennék.Vagy úgy is érdekelne a dolog, beszállnék egy közös megrendelésbe.
Egy-egy szám is érdekelne.Cserébe én is tudok másolni ha kell valami szám.
Köszi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Dec. 06, 2006 10:28 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali,

a minap volt egy hosszú beszélgetésem Julius-szal, és elmodtam Neki is, amit itt és most szeretnék Nektek is felvázolni: teljesen egyet értek azzal, hogy a "középső" volt az igazi Alphaville! Sokan azt gondolják, hogy én Mertens párti vagyok - ami részben igaz - de nem ez a lényeg. Én nagyon szeretem a CS dalait is, bár van néhány darab rajta, amit nem szívesen hallgatok. A lényeg számomra az az érzés és élmény, amit ez a zenekar adott nekem tizenévesen. Valószínű nem ragaszkodnék hozzájuk annyira a mai napig, ha nem 1984-ben ismerem meg őket, hanem csak pl. 10 évvel később. Számomra teljesen meghatározóak voltak azok az első évek, ezért nem tudok negatívumként beszélni az első korszakról. És nem értek azzal sem egyet, hogy Gold=AV. Ez a legnagyobb butaság, amit valaha is hallottam. És ha ezt maga Gold is állítja, meghazudtolja önmagát, hiszen Ő maga mondta 1987-ben, hogy "az AV zenéje hármunk agyának, fantáziájának szülötte".
De ha Fallen Angel és On the beach, akkor 1 pont az első javára.... Cool
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Dec. 06, 2006 10:33 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Toecutter írta:
Ha valakinek megvan valamelyik Maestrom-album és valamilyen formában át tudná nekem másolni,annak hálás lennék.Vagy úgy is érdekelne a dolog, beszállnék egy közös megrendelésbe.
Egy-egy szám is érdekelne.Cserébe én is tudok másolni ha kell valami szám.
Köszi.


az albumok megszerzésén rajta vagyok...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Toecutter



Csatlakozott: 2006.12.02. Szombat 10:16
Hozzászólások: 135

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 07, 2006 10:39 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
Toecutter írta:
Ha valakinek megvan valamelyik Maestrom-album és valamilyen formában át tudná nekem másolni,annak hálás lennék.Vagy úgy is érdekelne a dolog, beszállnék egy közös megrendelésbe.
Egy-egy szám is érdekelne.Cserébe én is tudok másolni ha kell valami szám.
Köszi.


az albumok megszerzésén rajta vagyok...


Lehet tudni hogy kb.mikor lesz belőle valami?
Más.
Persze szubjektív dolog hogy kinek melyik korszaka tetszik az AV-nek.Tetszik-nem tetszik,MG az aki a folytonosságot képviseli.Nekem például az Afternoons így utólag már nem nagyon tetszik,pedig annak idején szinte végtelenítve hallgattam.Amikor másfajta zenét kezdtek el játszani a FY után,egy kicsit agyon is vágták azt a friss és új vonalat amivel berobbantak.Nem véletlen ,hogy a FY a legnépszerűbb albumuk.Persze szeretjük így is-azt szoktam mondogatni ,hogy ha MG leülne egy fésű meg egy zsírpapír társaságában melódiákat zizegni,akkor azt is megvenném.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 07, 2006 11:44 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Toecutter írta:

Persze szubjektív dolog hogy kinek melyik korszaka tetszik az AV-nek.Tetszik-nem tetszik,MG az aki a folytonosságot képviseli.Nekem például az Afternoons így utólag már nem nagyon tetszik,pedig annak idején szinte végtelenítve hallgattam.Amikor másfajta zenét kezdtek el játszani a FY után,egy kicsit agyon is vágták azt a friss és új vonalat amivel berobbantak.Nem véletlen ,hogy a FY a legnépszerűbb albumuk.Persze szeretjük így is-azt szoktam mondogatni ,hogy ha MG leülne egy fésű meg egy zsírpapír társaságában melódiákat zizegni,akkor azt is megvenném.


A FY azért a legnépszerűbb albumuk, mert azon vannak a slágeres számaik és nem azért, mert azon vannak a legjobb számok. A népnek a "Já-já-já ko-ko-dzsámbó" számok kellenek, nem olyan mélységek, mint a Prostitute. A FY például előkelő helyen van a legszebb szerelmes számok kategóriájában. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 07, 2006 11:48 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:
Hali,

a minap volt egy hosszú beszélgetésem Julius-szal, és elmodtam Neki is, amit itt és most szeretnék Nektek is felvázolni: teljesen egyet értek azzal, hogy a "középső" volt az igazi Alphaville! Sokan azt gondolják, hogy én Mertens párti vagyok - ami részben igaz - de nem ez a lényeg. Én nagyon szeretem a CS dalait is, bár van néhány darab rajta, amit nem szívesen hallgatok. A lényeg számomra az az érzés és élmény, amit ez a zenekar adott nekem tizenévesen. Valószínű nem ragaszkodnék hozzájuk annyira a mai napig, ha nem 1984-ben ismerem meg őket, hanem csak pl. 10 évvel később. Számomra teljesen meghatározóak voltak azok az első évek, ezért nem tudok negatívumként beszélni az első korszakról. És nem értek azzal sem egyet, hogy Gold=AV. Ez a legnagyobb butaság, amit valaha is hallottam. És ha ezt maga Gold is állítja, meghazudtolja önmagát, hiszen Ő maga mondta 1987-ben, hogy "az AV zenéje hármunk agyának, fantáziájának szülötte".
De ha Fallen Angel és On the beach, akkor 1 pont az első javára.... Cool


Természetesen On the beach. És AV=Gold, bármennyire is butaság. Ezek szerint Gold is átértékelte, amit korábban mondott. Bár 1987-ben nem is mondhatott mást. Hogy nézett volna ki, ha egy 3 tagú együttes egyik tagja úgy nyilatkozik, hogy az AV az én egyszemélyes együttesem. Question
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Toecutter



Csatlakozott: 2006.12.02. Szombat 10:16
Hozzászólások: 135

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 07, 2006 1:25 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tompus írta:
vafe írta:
Hali,

a minap volt egy hosszú beszélgetésem Julius-szal, és elmodtam Neki is, amit itt és most szeretnék Nektek is felvázolni: teljesen egyet értek azzal, hogy a "középső" volt az igazi Alphaville! Sokan azt gondolják, hogy én Mertens párti vagyok - ami részben igaz - de nem ez a lényeg. Én nagyon szeretem a CS dalait is, bár van néhány darab rajta, amit nem szívesen hallgatok. A lényeg számomra az az érzés és élmény, amit ez a zenekar adott nekem tizenévesen. Valószínű nem ragaszkodnék hozzájuk annyira a mai napig, ha nem 1984-ben ismerem meg őket, hanem csak pl. 10 évvel később. Számomra teljesen meghatározóak voltak azok az első évek, ezért nem tudok negatívumként beszélni az első korszakról. És nem értek azzal sem egyet, hogy Gold=AV. Ez a legnagyobb butaság, amit valaha is hallottam. És ha ezt maga Gold is állítja, meghazudtolja önmagát, hiszen Ő maga mondta 1987-ben, hogy "az AV zenéje hármunk agyának, fantáziájának szülötte".
De ha Fallen Angel és On the beach, akkor 1 pont az első javára.... Cool


Természetesen On the beach. És AV=Gold, bármennyire is butaság. Ezek szerint Gold is átértékelte, amit korábban mondott. Bár 1987-ben nem is mondhatott mást. Hogy nézett volna ki, ha egy 3 tagú együttes egyik tagja úgy nyilatkozik, hogy az AV az én egyszemélyes együttesem. Question

Azért a tények nem ezt mutatják.A Prostit kicsit katymaznak éreztem annak idején.Van kb.10 jó szám,amiből egy nagyon erős lemez lehetett volna.A többit meg ki lehetet volna adni a rajongóknak.Ezenkívül zavart hogy egybelógnak a számok.
Szóval inkább Fallan Angel.De semmiképp Montego Bay...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 07, 2006 1:32 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fallen Angel- On the Beach 0-5
Montego bay- Fallen Angel 2-0
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 07, 2006 1:37 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

On the beach!!! És Gold, AV-vel vagy anélkül, akár a fésűvel is. Very Happy
Pedig én is 84-ben kezdtem, és rongyosra hallgattam az akkori vacak kalóz kazettákat, számomra is teljesen meghatározóak voltak, az AUI-t még ma is szerem, sőt az FY-vel sincs semmi bajom. DE: ma már biztos nem lennék itt ha nincs az a változás/fejlődés ami bizos, hogy Gold érdeme. Benne van meg az a bátorság hogy új utakat keressen a jól bevált helyett. Ha nem tette volna most csak egyek lennének a 80-as évek retrozenekarai közül.

Más kérdés hogy a tömegeknek a ko-ko-dzsámbó kell, a szövegeket eszükbe sem jut elolvasni. Én már nem is mutogatok senkinek AV-t, mert minek. Ha valakit véletlenül érdekel az más, de eddig egy ilyen 'esetem' volt.

És Kisa, szerintem semmilyen értelemben sem monoton. Talán csak jobban vagy inkább másképp kell rájuk figyelni. De a Montego bay énekstílusával még nem sikerült megbarátkoznom, pedig mostanában már végig tudom hallgatni...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 07, 2006 1:51 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindig visszatérünk erre a témára, ki vagy mi az AV, és melyik a legjobb korszakuk...
Nekem unalmas ízlésbeli dolgokon vitázni, vagy mélázgatni...
Pici Manó a pocakomban Vivaldit jobban szereti, mint az Alphaville-t. Akkor most az AV szar?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 07, 2006 2:04 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Voyager írta:
On the beach!!! És Gold, AV-vel vagy anélkül, akár a fésűvel is. Very Happy
Pedig én is 84-ben kezdtem, és rongyosra hallgattam az akkori vacak kalóz kazettákat, számomra is teljesen meghatározóak voltak, az AUI-t még ma is szerem, sőt az FY-vel sincs semmi bajom. DE: ma már biztos nem lennék itt ha nincs az a változás/fejlődés ami bizos, hogy Gold érdeme. Benne van meg az a bátorság hogy új utakat keressen a jól bevált helyett. Ha nem tette volna most csak egyek lennének a 80-as évek retrozenekarai közül.

Más kérdés hogy a tömegeknek a ko-ko-dzsámbó kell, a szövegeket eszükbe sem jut elolvasni. Én már nem is mutogatok senkinek AV-t, mert minek. Ha valakit véletlenül érdekel az más, de eddig egy ilyen 'esetem' volt.

Lehet hogy rosszul fogalmaztam.

És Kisa, szerintem semmilyen értelemben sem monoton. Talán csak jobban vagy inkább másképp kell rájuk figyelni. De a Montego bay énekstílusával még nem sikerült megbarátkoznom, pedig mostanában már végig tudom hallgatni...
Lehet, hogy nem jól fogalmaztam. Egyébként én meg újra "mutogatok" AV-t... mert van kinek...
_________________
Kisa


A hozzászólás legutóbb Kisa által Csüt. Dec. 07, 2006 2:12 pm-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 07, 2006 2:07 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mercurygirl írta:
Mindig visszatérünk erre a témára, ki vagy mi az AV, és melyik a legjobb korszakuk...
Nekem unalmas ízlésbeli dolgokon vitázni, vagy mélázgatni...
Pici Manó a pocakomban Vivaldit jobban szereti, mint az Alphaville-t. Akkor most az AV szar?


Úgy nézz ki, hogy ez központi téma. Van amikor én is unom, de...
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Csüt. Dec. 07, 2006 8:02 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Toecutter írta:
vafe írta:
Toecutter írta:
Ha valakinek megvan valamelyik Maestrom-album és valamilyen formában át tudná nekem másolni,annak hálás lennék.Vagy úgy is érdekelne a dolog, beszállnék egy közös megrendelésbe.
Egy-egy szám is érdekelne.Cserébe én is tudok másolni ha kell valami szám.
Köszi.


az albumok megszerzésén rajta vagyok...


Lehet tudni hogy kb.mikor lesz belőle valami?
Más.
Persze szubjektív dolog hogy kinek melyik korszaka tetszik az AV-nek.Tetszik-nem tetszik,MG az aki a folytonosságot képviseli.Nekem például az Afternoons így utólag már nem nagyon tetszik,pedig annak idején szinte végtelenítve hallgattam.Amikor másfajta zenét kezdtek el játszani a FY után,egy kicsit agyon is vágták azt a friss és új vonalat amivel berobbantak.Nem véletlen ,hogy a FY a legnépszerűbb albumuk.Persze szeretjük így is-azt szoktam mondogatni ,hogy ha MG leülne egy fésű meg egy zsírpapír társaságában melódiákat zizegni,akkor azt is megvenném.


amint lesz vmi lemezügyben, szólni fogok... nem kapkodják el a választ....
találó ez a fésű és zsírpapír utalás Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Rick's Cafe Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
2 / 4 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség