Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

20 év rajongói
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mutatkozz Be! :)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
s@mee



Csatlakozott: 2005.10.29. Szombat 17:00
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Okt. 29, 2005 5:30 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló S@mee vagyok!
Meg mondom nektek őszintén, hogy én egy másik nagy szinti együttesként indult csapat zenéjén nevelkedtem fel (DM), azonban mindig is szerettem és szeretem a mai napig is az AV zenéjét. Legnagyobb öröm a számomra, hogy Marian személyében egy olyan embert ismerhetünk aki nem a "profit" zenészek hatalmas táborát gyarapítja, hanem egy sok színű, mindig megújulni képes zenei talentum. Az első koncert élményem a Pecsa-beli buli volt, akkor és ott ez hatalmas élményt nyújtott. Másodikként Debrecenbe jutottam el és ott egy kis keserűséggel tapasztaltam, hogy olyan számok után, mint egy crazy show vagy elegy után még mindig Jet set stilusú számaikat kellet hallanom. Ezzel nem azt szeretném nektek mondani, hogy nem jó buli volt, de Marian munkáihoz képest kicsit egyszerű volt.
_________________
angelland s@mee
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 02, 2005 9:22 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

s@mee írta:
Helló S@mee vagyok!
Meg mondom nektek őszintén, hogy én egy másik nagy szinti együttesként indult csapat zenéjén nevelkedtem fel (DM), azonban mindig is szerettem és szeretem a mai napig is az AV zenéjét. Legnagyobb öröm a számomra, hogy Marian személyében egy olyan embert ismerhetünk aki nem a "profit" zenészek hatalmas táborát gyarapítja, hanem egy sok színű, mindig megújulni képes zenei talentum. Az első koncert élményem a Pecsa-beli buli volt, akkor és ott ez hatalmas élményt nyújtott. Másodikként Debrecenbe jutottam el és ott egy kis keserűséggel tapasztaltam, hogy olyan számok után, mint egy crazy show vagy elegy után még mindig Jet set stilusú számaikat kellet hallanom. Ezzel nem azt szeretném nektek mondani, hogy nem jó buli volt, de Marian munkáihoz képest kicsit egyszerű volt.


Hello!

Nem ertem miröl van szo!
?????
Az Elegy meg talän, de egy Crazyshow cimü dal nem koncertre valo!!!
A Jet set-tel semmi baj nincs, pont koncertre valo, arra legaläbb beindul a tömeg. A CS notäi meg egyenesen a beka s...e alatt vannak, annyira gyenge nemelyik. Az ujak közül a My very blood es a Sweet dreams meg egyenesen gyaläzat. De örülök, hogy Neked tetszenek. En maradnek a regi Alphaville-nel, es nem gyarapitom azok szämät, akik a CS-tol vannak eläjulva.


A hozzászólás legutóbb vafe által Pént. Nov. 04, 2005 10:53 am-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 02, 2005 9:31 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alphaman írta:
Sziasztok!
Én 33 éves vagyok. Én már elég korán szerettem az AV. Számomra a FY etalon album. Aki nem ismeri a korai AV, az nem ismeri őket. Nekem nagyon tetszik az, amit a kétfajta 3-as felállás összehozott. Nagyon sajnálom, h. Frank kiszállt az elején, mert volt a dallamban valami elegáns. Igaz, hogy preciz és tiszta (mondhatni németes, de ebben az értelemben a német jelző mindenképp jó), de közben valami játékos, és dallamilag volt benne némi kiszámíthatatlanul újszerű (főleg az instrumentális szólókban). Igazából nem is tudom meghatározni, mert a jelzők itt kevesek. Mindenesetre egy egységes, vegytiszta, ahogy egy barátom mondta "egy tömbből kifaragott" album. Ricky már nem ilyen "katonás", de ott meg pont ez a hajlékonyság hozott újat. Ez után nálam kis szünet jött, nem is követtem annyira a munkájukat. Aztán számomra a TBB hozza vissza kicsit az első lemez "németes tisztaságát", a Prostitute pedig az ötletek és hangzásvilág korábban nem tapasztalt változatossága. A reneszánszát nálam az 1999-es győri koncerttől éli. A CS számomra azért kakukktojás, mert az már nem igazán AV. Az AV számomra több, mint M.Gold szólóprodukciója. A lényeg, hogy én ezeket a korábbi lemezeket szívesebben hallgatom, mint a CS-t. De persze ebben van némi nosztalgikus érzés is a '80-as évek irányában.


Hello Alphaman!

Ez a hozzäszoläs nagyon eltalält! Teljesen egyformän gondolkodunk az AV-t illetöen! Köszönöm, ezt most nagyon odatetted!!!
Wink üdv!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 03, 2005 1:50 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor most az igényes jó zenét szeretitek vagy nosztalgiáztok!Nekem a Crazyshow sokkal jobban bejön a régieknél,pedig már 21 éve imádom az összes számot.A legújjabbakról nem is beszélve!Gallery a csúcs!Nem lennék meglepődve ha ez lenne a cime az új albumnak.Az I Die For You Today szintén szuper és érzelmes,ebbe minden benne van,mint a Waysben!A My Very Blood pedig szerintem minden igényt kielégit a mai sivár zenei életben!Meg kell hallgatni,már rendelkezésre áll koncert változatban.Jó szórakozást!Üdv.Feri. Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 03, 2005 3:55 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha kellene választanom az albumok közül egyértelmű Prostitute, és Crazy Show (CS1-2). Szerintem jó irányba haladnak. A Salvation volt visszalépés a prosti és a TBB után. Gold egy zenei tallentum!
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mari Edina



Csatlakozott: 2005.08.28. Vasárnap 22:08
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 03, 2005 7:23 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Feri!

Hol lehet hozzájutni a My Very Blood- hoz??? A koncerten teljesen beleestem!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 04, 2005 10:04 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Feri írta:
Akkor most az igényes jó zenét szeretitek vagy nosztalgiáztok!Nekem a Crazyshow sokkal jobban bejön a régieknél,pedig már 21 éve imádom az összes számot.A legújjabbakról nem is beszélve!Gallery a csúcs!Nem lennék meglepődve ha ez lenne a cime az új albumnak.Az I Die For You Today szintén szuper és érzelmes,ebbe minden benne van,mint a Waysben!A My Very Blood pedig szerintem minden igényt kielégit a mai sivár zenei életben!Meg kell hallgatni,már rendelkezésre áll koncert változatban.Jó szórakozást!Üdv.Feri. Very Happy
^

Szia Feri!
Mär ne haragudj, de az igenyes zene nem a CS-val kezdödött az AV eleteben! Epp ez az, hogy az elözö lemezeik sokkal igenyesebbek! Ha regen hallgattad öket, ideje lenne elövenni ismet. A CS dalait itt-ott elkapkodottnak es összedobottnak erzem. Nekem nem tetszik ez a nyers es rockos vonal. A mäsik: nekem Gold egyedül nem egyenlö az Alphaville-lel.
Az ujakrol: a Gallery valoban egy klassz dal, kär, hogy a Monkey in the moon cseng vissza belöle. A Die for you-t összekevertem a Sweet dreams-szel. Ez utobbi egy gyenge täncszäm, az elöbbiben viszont semmi megfogó nincs, nem is értem miért hangzik el koncerteken. A My very blood pedig a Hurricane kistesoja, mondom ezt azert mert meghallgattam a koncert verziot! Hat nem volt olyan szorakoztato, mint azt kiväntad. A Universe viszont maradandó nyomot hagyott bennem. Szoval az a bajom, hogy az AV is kezd egyforma notäkat gyärtani, holott ez az elsö 10 egy-nehäny evre nem volt jellemzö. Nosztalgiäzni meg miert ne lehetne? Kell es szabad!!!


A hozzászólás legutóbb vafe által Vas. Nov. 06, 2005 4:38 pm-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 04, 2005 1:51 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Vafe!
Én elsősorban Gold párti vagyok!De ez a felállás szerintem jobb mint a régi,ezt a koncertek is bizonyitják.De nézzük meg hogy eggyenként ki mit tett le az asztalra?Lloyd:Atlantic Pops:Nem az igazi.Mertens:Lonely Boys:kis slágerecskék,Maelstorm:Különösebb viszhang nélküli lemezek.Gold:So Long Celeste és United:Minőségi és maradandó zene!Bloss:Jó pár szóló albuma van és igen elismertek.Lister:Rengeteg helyen dolgozott már studiózenészként és saját studiója van.A Crazyshow pedig a Prostitute nagytesója,mert ezt is túlszárnyalta!Üdv.Feri.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 04, 2005 2:05 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Feri írta:
Szia Vafe!
Én elsősorban Gold párti vagyok!De ez a felállás szerintem jobb mint a régi,ezt a koncertek is bizonyitják.De nézzük meg hogy eggyenként ki mit tett le az asztalra?Lloyd:Atlantic Pops:Nem az igazi.Mertens:Lonely Boys:kis slágerecskék,Maelstorm:Különösebb viszhang nélküli lemezek.Gold:So Long Celeste és United:Minőségi és maradandó zene!Bloss:Jó pár szóló albuma van és igen elismertek.Lister:Rengeteg helyen dolgozott már studiózenészként és saját studiója van.A Crazyshow pedig a Prostitute nagytesója,mert ezt is túlszárnyalta!Üdv.Feri.


Szia!
En Alphaville pärti vagyok es nem Gold pärti. Nem a szolo produkciokrol van szo, hanem a közös munkäkrol. Ez a legszarabb felälläs 20 ev alatt!
A SLC meg igen, de a United nem nagy eresztes! A Prostitute lemezt meg nem szärnyalta tul a Crazyshow, söt meg sem közeliti azt!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 04, 2005 3:50 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok!

Feri találkozni kellene lassan a "mekibe"... Nagyon találot írtál a szoló lemezekről. Gold a régi és az Új Villbe is meghatározó. Régen sem dolgozott rossz zenésszekkel, de a mostaiak nagyon profik ( pl. Bloss, Lister) Erről a témáról egyébként órákat lehetne beszélni. Egy biztos: zenekarunk nagyon széles zenei skálán mozog. A sweet dreams viszont tényleg nem nagy durranás. A többi új szám viszont igen, a My very blood progresszív elemei nagyon jók, akárcsak a CS több nótájába.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Csaba



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 12:12
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 05, 2005 12:01 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú, micsoda vita robbant itt ki!
Twisted Evil

Egyébként én nagyjából vaféval értek egyet, csak nem olyan radikálisan gondolkodom a CS-ról. Egyszerűen egy más irányvonal, mint a korábbi lemezek, nyersebb, karcosabb, de ez is az AV Univerzum része.
Új partok felé hajózunk....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 05, 2005 3:03 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mari Edina írta:
Szia Feri!

Hol lehet hozzájutni a My Very Blood- hoz??? A koncerten teljesen beleestem!!!


Kis telhetetlen!!! Laughing
Most kaptál meg több, mint 80 számot!
Egyébként nem túl jó minőségben, de nekem is megvan ez a Feri által említett felvétel! (Mármint hogy Tőle kaptam!) MP3-ban meg is van, de sajnos itt olyan lassú a net, hogy nem tudom neked átküldeni! Valaki más???
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 05, 2005 3:11 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem a CS egyáltalán nem jobb, mint a Prostitute. És még a TBB-t sem szárnyalja felül az én listámon. Vannak rajta kegyetlen jó számok, és lehet, hogy ha csak ez a kb. 10-12 szám jelent volna meg, és a többi nem, másképp gondolnék erre a 4 lemezre is!
A koncerten elhangzott dalok közül csak 2 tetszik. Remélem, jobb lesz az arány az új lemezen!
A United kiforratlan, de nekem nagyon tetszik az is, sokkal többször hallgatom, mint a FY-ot. Lehet, hogy azért, mert nem ezen nőttem fel!
De ezek ízlésbeli kérdések, ezen nem érdemes vitatkozni, csak beszélgetni róla!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 05, 2005 3:24 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezért lenne jó egy újabb találkozó, megbeszélnénk FY-CS "meccset". (fix 2-es!)Egyébként csak "beszlélgetünk", ahol mindenki védi a saját véleményét ami nem baj! Egyébként hol lenne a találkozó?
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mari Edina



Csatlakozott: 2005.08.28. Vasárnap 22:08
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: Szomb. Nov. 05, 2005 7:31 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Mercurygirl!
Totál igazad van, telhetelenné váltam!!! Shocked Annyira tetszik az anyag, hogy most már mindenhez hozzá szeretnék jutni, amihez csak tudok. A cd-t rongyosra hallgattam, a minősége pedig egyáltalán nem rossz! Valahogy minden nap más-más Alphaville-szám kering a fejemben, egészen élethűen, ez nagyon kellemes pl. vásárlás közben.
A My Very Blood pedig személyes szerelmemmé vált a koncerten(pedig nagyon nehezen lehetett kivenni az 1. sorból).

Julius! Kérlek, válaszolj!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mutatkozz Be! :) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
2 / 8 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség