Tartalomjegyzék www.alphaville.hu
Hungarian Alphaville forum
 
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

20 év rajongói
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mutatkozz Be! :)
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 06, 2005 7:27 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisa írta:
Ezért lenne jó egy újabb találkozó, megbeszélnénk FY-CS "meccset". (fix 2-es!)Egyébként csak "beszlélgetünk", ahol mindenki védi a saját véleményét ami nem baj! Egyébként hol lenne a találkozó?


Tartalomjegyzék->Mutatkozz be-> Rajongói találkozó

Itt van a felhívásom!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 06, 2005 7:30 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mari Edina írta:
Kedves Mercurygirl!
Totál igazad van, telhetelenné váltam!!! Shocked Annyira tetszik az anyag, hogy most már mindenhez hozzá szeretnék jutni, amihez csak tudok. A cd-t rongyosra hallgattam, a minősége pedig egyáltalán nem rossz! Valahogy minden nap más-más Alphaville-szám kering a fejemben, egészen élethűen, ez nagyon kellemes pl. vásárlás közben.
A My Very Blood pedig személyes szerelmemmé vált a koncerten(pedig nagyon nehezen lehetett kivenni az 1. sorból).

Julius! Kérlek, válaszolj!


Szia!
Nem is az MP3-ak minősége a rossz, hanem pl. a My very blood-é, amit a közönség soraiból vett fel valaki, ezért hosszú távon nem túl élvezhető. Amiket neked átvettem, mind CD-ről lettek átírva.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 06, 2005 4:40 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisa írta:
Ezért lenne jó egy újabb találkozó, megbeszélnénk FY-CS "meccset". (fix 2-es!)Egyébként csak "beszlélgetünk", ahol mindenki védi a saját véleményét ami nem baj! Egyébként hol lenne a találkozó?


Ha lehet, én kiegyeznék egy x-ben Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mercurygirl



Csatlakozott: 2004.11.10. Szerda 17:43
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Vas. Nov. 06, 2005 5:05 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha lehet, én kiegyeznék egy x-ben Wink[/quote]


A somlói galuskát vagy a Rákóczi túróst szeretitek jobban? Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Kedd. Nov. 08, 2005 10:26 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Somlói galuska- Rákoczi túrós 1-es vagyis nálam a Somló galuska a nyerő. A másik "meccset" meg majd megbeszéljük.
Minden jót!
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vafe



Csatlakozott: 2004.10.07. Csütörtök 8:24
Hozzászólások: 1198
Tartózkodási hely: an Utopia

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 09, 2005 9:11 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mercurygirl írta:
Szerintem a CS egyáltalán nem jobb, mint a Prostitute. És még a TBB-t sem szárnyalja felül az én listámon. Vannak rajta kegyetlen jó számok, és lehet, hogy ha csak ez a kb. 10-12 szám jelent volna meg, és a többi nem, másképp gondolnék erre a 4 lemezre is!
A koncerten elhangzott dalok közül csak 2 tetszik. Remélem, jobb lesz az arány az új lemezen!
A United kiforratlan, de nekem nagyon tetszik az is, sokkal többször hallgatom, mint a FY-ot. Lehet, hogy azért, mert nem ezen nőttem fel!
De ezek ízlésbeli kérdések, ezen nem érdemes vitatkozni, csak beszélgetni róla!!!


Meg 1x es utoljara a Crazyshow kapcsan, aztan rövidre zarjuk ezt a "beszelgetest".
Igy van. Vannak a CS-n nagyon jo szamok es nagyon rosszak is. Nem mutat olyan egyseget, mint az elözö munkak. Ebben egyetertünk. Es termeszetesen vannak rola kedvenc dalaim, hogy a masik topicra utaljak. A Zoo, az Opium den es a Carry your flag eszmeletlenül jol sikerültek.
A United-et nem hallgatom, a SLC sokkal közelebb all hozzam.
Amugy meg szerintem a fiatalabb rajongok vannak inkabb odaig az uj vonaltol, akik tizenevesen lettek rajongok, sokkal inkabb ragaszkodnak a regi Alphaville-hez, az ahhoz köthetö feelinghez...
cafoljatok meg, kedves "fiatalok" es "öregek" Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 09, 2005 2:12 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Edina!
Tegnap feladtam a CD-t!Remélem megkapod hamarosan.
Jó szórakozást!Üdv.Feri.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Mari Edina



Csatlakozott: 2005.08.28. Vasárnap 22:08
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szeged

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 09, 2005 7:44 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Feri!

Megkaptam! Szuper! Válasz-cd megy.
Köszi!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
carol master



Csatlakozott: 2005.02.25. Péntek 23:12
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 09, 2005 11:58 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vafe írta:

Amugy meg szerintem a fiatalabb rajongok vannak inkabb odaig az uj vonaltol, akik tizenevesen lettek rajongok, sokkal inkabb ragaszkodnak a regi Alphaville-hez, az ahhoz köthetö feelinghez...
cafoljatok meg, kedves "fiatalok" es "öregek" Wink


Én egy "öreg" rajongó vagyok, és valóban a régi számok közelebb állnak hozzám. De valószínű azért van, mert a FY 10 számát könnyebb volt "megjegyezni", amit pl. évekig hallgattam nap mint nap. A CS lemezeiből még csak kettőt hallgattam meg, azokat persze már sokszor de közel sem annyit mint az előzőeket. Még a számok címeit sem tudtam megjegyezni rendesen... Amikor az ember (lánya) még fiatal több ideje van zenét hallgatni... Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 11, 2005 3:48 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Ős" Villes vagyok (1984-85 óta szerettem az együttest), mégis inkább -jóval- CS vonal áll közelebb hozzám. A tisztán szintipopos korszag nálam 1-2 évig tartott. Talán legfőbb oka hogy a 80'-as évek zenéit rajtuk kivül nem nagyon szerettem. A pl. DM-ot meghallgatom (1983-tól jobb a zenéjük). az A-ha -tól is inkább az újabb számok jönnek be, de igazából nem nagyon ismerem a számaikat. Az AV mellett már úgy kb. 1986(!)-tól a progresszív rockot szerettem. Elsősorban Pink Floydot (másik nagy kedvenc zenekarom), de hallgatam Mike Oldfieldet, Doors-ot stb is. A TBB szerintem, -de már AIU egy-két száma is- szerintem simán belefért a maga nyugató hatásával és igényességével a paletába. A Prostit kitörő örömmel fogadtam a megjelenésekor. A több hangszeres zene híve vagyok és ha mód van rá a dob is legyen "igazi"! A CS több számába nagyon jól elvannak találva a gitár-szintetizátor arányok. A lemezen nagyon jók az akusztikus gitár szólamok is.

Ui: Gold hangja pedig hamar "kinöte" , hogy csak szintetizátor kisérje, habár a szinti popos számokat is nagyon jól elénekli (Pl. Sounds like a melody)
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Feri



Csatlakozott: 2004.10.08. Péntek 11:43
Hozzászólások: 207
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Pént. Nov. 11, 2005 6:52 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Julius!
Mi újság a Szegedi képanyaggal?Nincs üres DVD-d?Üdv.Feri. Mad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Voyager



Csatlakozott: 2005.11.16. Szerda 0:47
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Budapest

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 16, 2005 1:54 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, eddig Unka voltam, de kénytelen voltam változtani, mert az eredeti nevemen nem tudok bejelentkezni, segítséget pedig hiába kértem.

Én is a Poptarisznyában hallottam először a BIJ-t valamikor 84-ben, egyből a kedvenc számom lett, aztán rongyosra hallgattam a kalóz FY kazettát amikor végre sikerült megszerezni. Nagyon tetszett a AIU, TBB, és a Prosti is, most is sokat hallgatom őket. Viszont a Salvation akkora csalódás volt, hogy hatására hosszú időre elvesztettem a fonalat. A Prosti után sokkal többet vártam. Legjobban az zavart, hogy lehetett volna belőle egy nagyon jó lemez, ha nem erőltetik rá a szinti popos sémákat, pedig Gold hangja addigra "már rég kinőtte" őket. (Viszont a Soul Messiah a DVD-n csúcs, és még a Pandora tetszik.) A Forever Pophoz pedig én már nagyon öreg vagyok. Viszont a CS mindha nekem készült volna. A nagy kedvencem az On The Beach, de szinte a teljes 1. 2. CD-t idemásolhatnám, és az új számok is nagyon tetszenek, legjobban az Around The Universe, legkevésbé a Sweet Dreams.
És bocs Vafe, de szerintem a United sokkal jobb mint a SLC.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kisa



Csatlakozott: 2005.10.19. Szerda 9:17
Hozzászólások: 359
Tartózkodási hely: Üllö

HozzászólásElküldve: Szer. Nov. 16, 2005 10:58 am    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, Szia Voyager(ex Unka)!

Szinte leírtad azt amit én is érzek, gondolok az AV-lel kapcsolatban. A SM az a szám ami DVD-én (1999-es USA) sokkal jobban bejön mint az albumon. A United pedig -föleg az utolsó öt szám- nagyon jó.
_________________
Kisa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bráz Péter



Csatlakozott: 2005.11.15. Kedd 8:15
Hozzászólások: 4

HozzászólásElküldve: Csüt. Nov. 17, 2005 12:10 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sógorom hozott nekem kb.5éve egy alphaville lemezt. Akkor még nem igazán ismertem ezt az együttest ezért először nem is hallgattam bele.
Pár nap mulva jött a sógorom a lemezért vitte volna el,belehalgattam a lemezbe és abban a pillanatban megfogott nagyon tetszett.Tavaly a koncertre Debrecenbe el is mentem, nagyon jó volt. Sajnos a Szegedire nem tudtam elmenni mert kórházba voltam. Peti.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tompus



Csatlakozott: 2005.12.05. Hétfő 15:32
Hozzászólások: 635
Tartózkodási hely: Hungary

HozzászólásElküldve: Hétf. Dec. 05, 2005 3:40 pm    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vegre regisztraltam en is! Smile

1992 ota vagyok rajongo a FH ota. Es mig nem lesz uj lemez, addig a CS a kedvenc.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mutatkozz Be! :) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
3 / 8 oldal

 
Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Magyar fordítás © Andai Szilárd - Frissítette: Magyar phpBB közösség